To chyba wyjaśnia Dębicę:
Dawid musiał myśleć o innym.
To chyba wyjaśnia Dębicę:
Dawid musiał myśleć o innym.
Jaksię cofniesz jeszcze post wyżej, to zobaczysz, że cytował właśnie lokalizację w Dębicy…
No chyba źle czytasz, bo współrzędne z Twojego linku są różne od współrzędnych z listu Justyny.
Hint: Jest całkiem możliwe, że w Dębicy jest więcej, niż jedno rondo. I do tego całkiem prosta uliczka o nazwie Rondo, której dotyczyła wątpliwość Justyny.
Oraz: można skopiować współrzędne, wkleić w wyszukiwarkę OSM i wylądować dokładnie we wskazanym miejscu bez potrzeby zgadywania, o co chodziło Autorowi
Przyjąłem do wiadomości lekcje. Zwracam honor szanownemu RMIKKE tropicielowi błędów i literówek (wszak C-12 to nie to samo C-13 pomimo wątku i opisu sytuacji)
Chłopaki, dzięki za akcję. Olga na urlopie, jestem “lekko” obłożona więc tym bardziej dziękuje za pomoc:)
Dlaczego na tym rondzie, przy takiej trasie Yanosik mówi → na rondzie w lewo, drugi zjazd … kiedy ewidentnie jadę na wprost.
Sprawdzałem już trzy razy, jutro sprawdzę w przeciwnym kierunku.
http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=51.40044%2C16.19165%3B51.39706%2C16.18958
Swoją drogą - gdzie się poprawia tłumaczenie tego interfejsu (“wzdłóż”! :O)?
O tutaj jest:
https://translatewiki.net/w/i.php?title=Special:Translate&group=out-osm-site&filter=translated&action=translate
Hej;) potrzebowałabym pomocy w obróbce naszych zgłoszeń.
Każde zgłoszenie w mailu. Gdzie, jak mogłabym je zamieścić?
Poprawione. Yanosik po 9 będzie już poprawnie nawigował.
Dzięki. A z ciekawości. Błąd był związany z mapą czy aplikacją?
Po stronie aplikacji.
Czy te zgłoszenia pochodzą z:
jeśli
Myślę, że warto wspomóc Yanosika w poprawie danych, mapa OSM nigdy wcześniej nie dotarła do tak szerokiego grona odbiorców i warto ten moment wykorzystać.
To się dorzucę: Wałcz, wjazd drogą 163, wyjazd 10 w stronę Bydgoszczy, cały czas wg wskazań Yanosika. Po drodze dwa ronda, na pierwszym trzeba skręcić w lewo (trzeci zjazd), na drugim przejechać prosto (drugi zjazd). I Yanosik to pięknie na mapie pokazywał, tylko komunikat głosowy na obu rondach brzmiał “Na rondzie w lewo, pierwszy zjazd”…
Testowałeś po wgraniu poprawki?
Przed, w niedzielę. Rozumiem, że poprawka miała wejść dziś o 9:00?
Tu pierwsze rondo, wjazd od Kołobrzeskiej, tu drugie rondo, wjazd od Kościuszki.
Czy te zgłoszenia pochodzą z:
- aplikacji (posiadają współrzędne) czy też są to
- wiadomości e-mail napisane ręcznie, z których trzeba wywnioskować czego dotyczą?
A listę dyskusyjną talk-pl kolega czyta?
A listę dyskusyjną talk-pl kolega czyta?
Kolega nie czyta.
Przed, w niedzielę. Rozumiem, że poprawka miała wejść dziś o 9:00?
Tu pierwsze rondo, wjazd od kołobrzeskie, tu drugie rondo, wjazd od Kościuszki
No to potrzebny retest. Identyczny objaw wskazuje na to, że dotyczyło to tego samego co wcześniej opisano i błąd prawdopodobnie już nie występuje.
A to szkoda, bo tam trafił mail z listą rzeczy do poprawienia. Zapisać można się tutaj: https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-pl
Przy rejestracji mała rada, związana z tym, że mailman wysyła hasło gołym tekstem:
Przy rejestracji na listach zwykle zostawia sie pole “haslo” puste, bo nie jest do niczego potrzebne, chyba ze archiwa wymaja logowania. Wtedy po prostu uzywamy hasla ktore lista nam wygeneruje.
A tutaj jest wiadomość od Justyny: https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-pl/2015-July/001906.html