Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

To dość rzadka opinia, mógłbyś wskazać konkretnie o jaką trasę chodzi? Może coś poradzimy. Możesz wyznaczyć ją tutaj http://map.project-osrm.org/ i wybrać tam “Generuj link”

Ciężko mi teraz znaleźć jak nie jestem w trasie. Ale w ustawieniach nawigacji myślę że chodzi o sprawę typu dróg jakie się wybiera a i być może ich złą klasyfikację nie ze strony programu a okreslenia dróg na mapie. Tak jak mówię ja głównie jadę rowerem w długie trasy o wielu punktach typu a - b — z nie iniowych i nakładającch się na siebie bo to jazda turstyczna po miejscach.

Ogólnie MF i tak jest obecnie najlepszy a testowałem już chyba wszystko co jest na androida. OSMand ma fajną bazę i szczegóły więcej detali ale znowu brak w nich opisu (lub sam nie umiem go znaleźć) przez co korzystam z MF.

Nie wiem o jakie dokładnie opisy ci chodzi, ale jest w osmandzie opcja do ich włączenia. “Skonfiguruj mapę” > “etykiety punktów”

Ośmieliłem się założyć nowy temat na forum MapFactora.
Dotyczy automatycznej regulacji głośności komunikatów w załeżności od predkości jazdy.
http://forum.mapfactor.com/discussion/6372/automatic-volume-regulation

Witam
Nie bardzo wiem gdzie to zgłosić, albo jak naprawić ale znalazłem problem w miejscowości Bobolice w zachodniopomoskiem.
Nie wiem też czy to wina danych na mapie czy też samego programu mapfactor navigator, jednak program nie wytycza routingu z drogi 25 (ani 205) na drogę 171 . Nawet jeśli wskaże się punkty start i meta blisko miejscowości to i tak trasę wytycza bardzo naokoło.

Co ciekawa żona ma w telefonie starszą wersję mapy i tam wytyczanie trasy przebiega prawidłowo.

Widzę zjazd i wjazd na rondo, które mają tą samą kierunkowość od strony ulicy Fabrycznej. Poprawiłem

Czy ktoś próbował instalować NF na urządzeniach z Windows CE 4.2?
Szczególnie chodzi mi o nawigację SONY NV-U93T, która od dawna nie jest wspierana przez producenta.

Widziałem parę dni wstecz na własne oczy jak na telefonie koledze w mapfactor navigatorze z aktualną mapą ta droga http://www.openstreetmap.org/way/295285282 wyświetlała się jako jednokierunkowa lecz w przeciwnym kierunku. Czy to oznacza, że navigator nie rozpoznaje ustawienia oneway=-1? Dla pewności w tym przypadku odwróciłem przebieg trasy i dałem oneway=yes, ale takich dróg jest z pewnością więcej i warto by się pochylić nad tym skąd to się bierze i czy moja zmiana wystarczy by problem zniknął.

Nie.
To bład aplikacji i należałoby powiadomić bugreportem producenta aplikacji, żeby lepiej interpretował wartości oneway.

Pomijając błąd aplikacji Navigator - czy jest jakieś uzasadnienie stosowania oneway=-1? Od jakiegoś czasu nawet walidator w JOSM sugeruje zmianę kierunku linii w takiej sytuacji…

Gdyby każdy znał skrót “R” w JOSM odwracający przebieg drogi pewnie by nie dodawał, a tak jak pomyślał że musiałby narysować ją od nowa to też wolał dać stosowny tag. Ciekawe czy istnieje narzędzie, które z automatu wszystkie drogi z oneway=-1 zamieni na oneway=yes jednocześnie zmieniając kierunek ich przebiegu.

Znalazłem drogę z oneway=-1. Zmieniłem na oneway=yes, nacisnąłem R i… zmieniło na oneway=-1. Poprzezednia wersja stabila JOSM (8459 chyba…).

U mnie się pyta czy zmienić. Ale poprawną akcją jest samo naciśnięcie R i ewentualne zaakceptowanie zmiany z oneway=-1 na oneway=yes. Z moich doświadczeń wynika, że nie należy przy tym zamieniać ról forward z backward w relacjach.

tak z ciekawości. Jeśli nie przedstawił nikt argumentu by oneway=-1 pozostało to czy możliwe jest masowe poprawienie ich skryptem na oneway=yes z jednoczesnym odwróceniem przebiegu drogi? http://overpass-turbo.eu/s/bG1 wskazuje cały szereg takich przypadków dla Lublina czy Radomia. Zresztą uproszczenie tagu i tak powinno być raczej pożądane. Być może inne aplikacje zwłaszcza niszowe również mają z tym problem.

Doliczyłem się 2000 takich dróg w Polsce.

Aktualna liczba takich dróg w PL: 0
Można się rozejść :wink:

Został jeszcze jeden taki węzeł: http://www.openstreetmap.org/node/2448530764 - nie wiem, co oneway=-1 znaczy na węźle, więc nie poprawiam ;).

Pojawiła się nowa wersja (16.) Navigatora Free. Dzisiaj na jednym urządzeniu z WinCE zainstalowałem ją i niestety musiałem wrócić do starszej, bo dziwnie wyznaczało mi trasę. Nie była to wina map, bo starsza wersja na tych samych mapach wyznacza poprawnie.
Piszę ku przestrodze - lepiej chwilę poczekać z aktualizacją aplikacji.

Pewnie, że nie można się kręcić w kółko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara :smiley:
Nie mogłem się powstrzymać :wink:

Nie wiem jak u Was, ale u mnie najnowsza aktualizacja na co prawda leciwym sprzęcie HTC Desire z androidem 2.3.3 na pokładzie przyniosła fatalny efekt. Program się wiesza, nie wyświetla pasów ruchu, info z tagu destination pokazuje za wcześnie, nie wyświetla budynków 3d, komunikaty głosowe są spóźnione lub występują ciągiem jeden po drugim.
Problem ten nie występuje na Sony Xperia Z3. I tu nowy wygląd interfejsu jest miły dla oka. Jedyny mankament to przy jednoczesnym podłączeniu słuchawki bluetooth komunikaty są przekazywane do niej zamiast na głośnik telefonu.