Wydaje mi się, że raportowanie o pierwszych edycjach nowych użytkowników przestało wysyłać powiadomienia na IRC. Przynajmniej od 2 dni nic nie widziałem, a czasem przeglądam niektóre edycje. Swoją drogą bardzo rzadko imagery_used jest różne od Bing.
Po podmianie teTeXa na TeXlive’a zadziałało. Możliwości - bardzo niewielkie. Można użyć tylko podkładu MapQuesta (albo google), przy czym i tak dla MapQuesta większość opcji nie działa (pakiet może tyle, na ile pozwala API MapQuesta) - to już lepiej przygotować sobie obrazek z mapką w dowolny inny sposób ;).
Ciekawszą opcją produkcji własnych map jest mapweaver ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mapweaver ), co ciekawe, da się go podpiąć do Hikingbook.pl ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hikingbook.pl ) i wtedy hikingbook.pl działa ;). Niestety mapweaver nie korzysta z konfiguracji wyglądu map mapcss i nie zanosi się na to, by kiedyś miał korzystać…
Bo to pewnie dla wygodnego wstawiania mapki bez specjalnego przygotowania - do wstawiania hurtowego albo maszynowego (np. z jakiejś bazy adresów - powiedzmy folder na sympozjum i mapki z położeniem uczelni uczestników itp.).
Inna sprawa, że przykład jest nieaktualny pewnie, bo u mnie na Ubuntu vivid (dość świeży TeXLive, ale pakiet musiałem doinstalować ręcznie, bo tlmgr wchodził w tryb użytkownika z racji dystrybucji debiano-podobnej, a ten pakiet podobno nie jest relokowalny) ten kod:
\getmap{Smoluchowskiego 25, Wroclaw, Poland}
\includegraphics[width=10cm]{osmimage}
nie działa, dopiero w tej formie (pogrubiłem co trzeba dodać):
\getmap**[file=osmimage]**{Smoluchowskiego 25, Wroclaw, Poland}
\includegraphics[width=10cm]{osmimage}
zasysa i wstawia co trzeba.
Ale nadal mnie interesuje, czy nie dało się skorzystać z naszych domyślnych mapek? Czy główna strona OSM nie oferuje odpowiedniego API?
W obecnej wersji pakietu się nie da. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że powodem jest brak odpowiedniego API, ale… kto wie.
Jest natomiast pakiet dla R-project: http://blog.fellstat.com/?p=356 - podany tam przykład działa (dla większości podkładów), tyle, że trzeba podawać współrzędne, a nie adresy.
Lambertus właśnie się do mnie odezwał z informacją, że dopiero wrócił z wakacji i przyznał mi uprawnienia moderatora na polskim forum. Zajrzałem i rzeczywiście:
czyli de facto zmieniłem Zbyszka w tej roli - dzięki Zbyszek za twoją dotychczasową pracę na tej funkcji! Mam nadzieję, że nie będzie specjalnie potrzeby używania tzw. “przycisków” poza wydzielaniem i scalaniem wątków.
Mam od wczoraj jakies problemy z edytowaniem OSM w iD. Nie laduje mi danych z serwera, wyrzuca bledy, czasem jest lepiej, czasem gorzej. To problem moj czy powszechny?
Nie tylko Twój.
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-July/073466.html
Ja kiedy dostawałem błędy ściągałem dane do JOSM-a przez mirrored-download; wysyłanie zmian poszło bez problemu.
Jest nadzieja na tworzenie subforów na forum OSM, choć jeszcze nie w tej chwili:
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie ma tagu na plaże z opalaniem topless? A może jest? A może by to było niepoprawne politycznie?
faktycznie słabo wiki przeszukałem
Wygląda na to, że w Polsce nie ma się gdzie poopalać nago http://taginfo.openstreetmap.pl/keys/nudism#values - zero wystąpień tagu nudist=
Nie, wniosek płynie z tego taki, że mapowcze mają inne zainteresowania.
Dodałem nudism=yes w Kryspinowie pod Krakowem. Słyszałem o tym miejscu legendy ale nie sprawdzałem osobiście. Obawiam się jednak, że nie ma czego żałować
Plaza nudystow ekscytuje tylko tych ktorzy na niej nie byli.
Dodałem znaną mi od stu lat plażę nudystów w Piaskach (Nowej Karczmie). Nawiasem mówiąc jest tam lekka maniana z lasami i nie tylko po użytkowniku “swieze_wiadomosci”.
Wracając do plaży nudystów, to szkoda, że się nie renderuje jakiś symbol, byłoby pewne pole do popisu dla artysty :D.
I jeszcze ad. wątek o krzyżach z name=krzyż, tamta plaża miała name=plaża, pewnie jest takich więcej.
Jaki znaczek by nie był, to byłby seksistowski.
Przekreślone majtki też?
Ktoś zanalizował dane pod kątem błędów tagowania wysp i opisał typowe kwiatki:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/dev/2015-July/028643.html
Czy są gdzieś dostępne statystyki czasowe użycia tagów, tzn. jak się zmienia ilość użycia danego schematu w czasie, np. w postaci wykresu? TagInfo pokazuje tylko bieżące ilości, a chciałbym sprawdzić dynamikę zmian.
Nie wiem czy jest coś globalnego i bardziej obszernego. Ja prowadzę statystyki np. dla obiektów historycznych w PL. Może się nada: http://osmapa.pl/w/historyczne/historyczne_stats.html