Wat nogal eens gedaan wordt is een oneway in de tegengestelde richting voor fietsers taggen als cycleway=opposite_lane zonder oneway:bicycle=no.
vmarc herkent dat niet als oneway:bicycle=no en blijft de weg zien als oneway ook voor fietsers
vmarc herkent wel cycleway=opposite als oneway:bicycle=no
cycleway=opposite_lane houdt automatisch in oneway:bicycle=no, zelfde als cycleway=opposite (maar dan met een fietsstrook in de andere richting). Dit soort tags als cycleway=opposite of opposite_lane zijn ooit door iemand bedacht en geaccepteerd dus voorlopig moeten we er maar mee werken. Wat vmarc zegt hoeft niet altijd op te gaan, dat geldt voor alle kwaliteitscontrole tools.
Dat jij in btm dit niet als fout wil aangeven, omdat je afgeleid een bepaling kan maken is jouw keuze.
Dat taggers zich er makkelijk van af maken met alleen lane aangeven (dus voor beide kanten) is in beginsel fout. Dus aan beide kanten een fietsstrook. Terwijl dat dat er niet is. Bij dit soort gesplitste weg situaties.
Hebben we het nog niet gehad over shared_lane, wat vaak ook nog het geval is (fietssuggestiestrook).
De routeerder of de controleurtagger in jouw, een van de twee heeft een beetje de overmacht.
Dat je cycleway=lane aan beide zijden ziet is jouw interpretatie. Je kan het ook anders zien, cycleway=lane op een oneway is maar Ă©Ă©n lane. Maar dat is een kwestie van afspreken wat betekent wat. En die afspraken zijn nogal vaag en voor meerdere interpretaties vatbaar, zoals alles op OSM.
wist niet meer dat het zo zwart op wit in de wiki stond. Dan mag vmarc zijn script aanpassen.
Voor belangstellenden en medeontwikkelaars:
De source code van de BTM is nu ook als github repository beschikbaar: https://github.com/ligfietser/Bicycle_Tags_Map
Het tag-info scherm werkte in de laatste versies van Firefox niet meer. Dankzij Hubert87 is dit opgelost door regel 46 in noordfiets.jss uit te schakelen:
// oRequest.setRequestHeader("User-Agent", navigator.userAgent);
https://github.com/ligfietser/Bicycle_Tags_Map/commit/c4a2a96fb12b024b2bb01d3fa82567b5555d4295
Bedankt voor het melden. Ik snap er niet veel van maar het werkt nu tenminste weer.
Fijne tool! Ik heb hem nu ook ontdekt
Ik heb drie verzoekjes:
-
Ik kwam erachter dat in de BTM, als je het menu âroute tagsâ gebruikt de wegen met âbicycle=use_sidepathâ niet voorkomen in de overlay ânon cycleable waysâ en wel zichtbaar zijn in de overlay âcycleable waysâ. Het gaat wel goed in het menu âcycleway tagsâ. Zou je dat kunnen aanpassen?
-
Hij lijkt geen rekening te houden met de tags van de vorm âmoped:forward:yesâ. Kun je dat toevoegen?
-
Is het misschien mogelijk om Omniscale als basiskaart toe te voegen? Die refreshen supersnel, op meerdere zoomlevels (als in live). Kwam ik achter toen ik routing testte via GraphHopper, het is hun standaard basiskaart.
- Over het hoofd gezien, zal ik aanpassen
- Je bedoelt bromfietspaden waar alleen bromfietsers eenrichting op mogen en fietsers beide richtingen? Kan je een voorbeeld geven? Anders is oneway=yes, moped=yes toch voldoende?
- Wil ik best toevoegen als layer, kan je mij de code geven voor die omniscale kaart?
Nog een verzoekje. Sinds Mapillary zijn site heeft aangepast werkt de link naar de juiste mapillary locatie niet meer. In mijn eigen webkaartjes heb ik het aangepast met de volgende code.
thelink = thelink + "<a href=\"https://www.mapillary.com/app/?focus=map&pKey=bbox&lat=" + (lonlat.lat) + "&lng=" + (lonlat.lon ) + "&z=15" + "\" target=\"_blank\"><img src='img/mapillary.png'>Mapillary</a>
Het gaat om dit snippertje. Ik vind het gebruik van oneway hier niet zo fraai.
Ja, ik ben een detailn*ker
Ik zou eerlijk gezegd ook niet zo goed weten hoe je dit moet weergeven op de BTM.
Jij ook bedankt!
Ik heb er trouwens nog een paar:
-
Een weg met âvehicle=noâ (als gevolg van geslotenverklaring C1) wordt niet getoond bij overlay ânon cycleableâ / wordt getoond bij overlay âcycleableâ.
-
Een weg met âsurface=asphaltâ wordt niet getoond met overlay âsurface = pavedâ.
-
Idem voor âsurface=paving_stonesâ, en wellicht ook andere surfaces die normaal als âverhardâ worden beschouwd.
Ik weet ook niet helemaal precies wat je onder âsemi-pavedâ vat.
SorryâŠ
- ja dat kan best, deze categorie bevat zoveel uitzonderingen dat het nagenoeg (voor mij althans) onbeheersbaar is geworden.
Zie de volgende code. Daar kan best vehicle=no en bicycle niet gelijk aan yes, designated etc aan teogevoegd worden maar daar begin ik niet meer aan.
make_layer(QURL + "?data=(way[bicycle~'no|use_sidepath'](bbox);node(w);way[highway][access~'^no|^priv'][vehicle!~'yes'][bicycle!~'^no|^yes|^desig|^offic|^destin|^permis'][mtb!~'^yes|^desig|^offic|^destin|^permis']['mtb:scale'!~'^'](bbox);node(w);way[highway~'^foot|^path|^pedes|^platform|^steps|^bridleway|^prop|^constr'][access! ~'^no|^priv'][bicycle!~'^no|^yes|^desig|^offic|^destin|^permis'][mtb!~'^yes|^desig|^offic|^destin|^permis']['ramp:bicycle'!~'yes'](bbox);node(w);way[highway=track][horse=designated][access! ~'^no|^priv'][bicycle!~'^no|^yes|^desig|^offic|^destin|^permis'][mtb!~'^yes|^desig|^offic|^destin|^permis']['mtb:scale'!~'^'][route!=mtb](bbox);node(w););out+skel;", "#393020",name="<img style='vertical-align: middle;background-color:#393020;' src='img/line.gif'> 'non cycleable' ways", 4, false,"@0.5"),
-
Zie http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Bicycle_tags_map#Surface_tags
Heeft alleen betrekking op verharde paden, fietspaden, tracks e.d.
Gewone geasfalteerde wegen worden niet getoond. -
idem,
-
semi paved is half verhard, surface=gravel, (crushed_)shell(s), compacted(_gravel)
Oei⊠Je zou zeggen dat dat eenvoudiger moet kunnen. Waarom sluit je highway=path uit? Zou standaard wel fietsbaar moeten zijn volgens de wiki, tenzij getagged met bicycle=no.
Bedankt voor de link, dat is nuttige info.
Highway=path is doorgaans slecht te fietsen voor een tourfietser. Voor de mtb-er is dit beter.
Mits surface=fine_gravel als tag is aangebracht, dootgaans is dit wel âfietsbaarâ
Er zijn idd heel wat pathâs die gewoon bospaden of bergpaden zijn. Ze zullen niet allemaal verboden voor fietsers zijn maar niet âbefietsbaarâ.
Wat âcyclableâ is, is indicatief bedoeld en uiteraard voor iedereen verschillend. Een racefietser zal de half verharde fietspaden al als niet befietsbaar zien en een MTB-er zal er heel anders tegenaan kijken. Misschien dat ik die layer beter helemaal weg moet laten?