Zgadzam się z Tobą to jest dobre rozwiązanie, jednak możliwość zaznaczenia punktu na mapie janosika było by praktyczniejsze, bo nie każdemu chce się wchodzić na stronę i pisać, a w czasie drogi można nawet nagrać notatkę głosową przywiązaną do tego miejsca.
Wybaczcie jeżeli temat był już poruszany, ale naszła mnie taka myśl.
Z tego co wiem Yanosik stale przesyła trasę do głównej bazy, dzięki czemu aplikacja może zbierać informacje o korkach itd. Czy byłaby możliwość wykorzystania tych śladów do stworzenia z nich podkładu podobnego do Strava Heatmap dla wykorzystania przy mapowaniu?
Czy wiecie może coś nt. możliwości korzystania z Yanosika poza granicami naszego pięknego kraju? Czy będzie to dostępne nawet w wersji nawigazyjnej (bez wodotrysków radarowo podobnych)?
@psadk
Nie możemy sobie pozwolić, aby dane Yanosika były prezentowane w zewnętrznych projektach. Nasze cele biznesowe to wykluczają.
@dawid_swider
Yanosik wyszedł już poza granicę Polski. Jesteśmy już na Litwie;)
Oczywiście Yanosik ma na uwadze pojawienie się w kolejnych państwach, jednak nie jestem w stanie powiedzieć kiedy i gdzie to dokładnie nastąpi.
Witam,
chcemy dla wylistowanych poniżej rond dodać tag: junction=roundabout (nawigacja nie wyrzuca wskazówek jak na rondzie).
Prosimy o błogosławieństwo dla ww. działania. lub wyjaśnienie dlaczego takiego tagu na rondzie brak?
chodzi o to, że koncepcja ronda w kształcie jaki znamy z dawien dawna jest nieoptymalna i zbyt kolizyjna choćby ze względu na erę oglądania fejsbuka w korku
Dodatkowo nowe koncepcje mają na celu zwalczanie zjawiska szeryfów drogowych, czyli zwiększenia przepustowości rond.
Dlatego na rondzie nie da się jeździć w kółko, tylko co kawałek dookoła są światła a rondo staje się skrzyżowaniem. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
Formalnie rzecz biorąc wszystkie zjazdy - całość skrzyżowania nosi nazwę Rondo Stanisława Maczka, rzeczywiście ekstrawaganckie, ale przypuszczam, że chodzi o historię. Dawno temu, kiedy jeszcze nie było autostrady było tam Rondo Mikołowskie, był to (i dalej jest) bardzo ważny węzeł i do dzisiaj spotykam się z sytuacjami, że ktoś nazywa to miejsce Rondo Mikołowskie, nazwa Rondo Maczka chyba w ogóle nie zaistniała w społecznej świadomości. Sam dopiero teraz zwróciłem uwagę na tą nazwę, chociaż przejeżdżałem tamtędy tysiące razy.
Natomiast Rondo Michalskiego w Katowicach, to zwykłe skrzyżowanie z wysepką, nazywa się rondo, ale rondem w sensie ruchu drogowego (oznakowania) nie jest.
“Rondo” Solidarności w Łodzi też nie jest rondem w sensie drogowym. To skomplikowane skrzyżowane, ale nie rondo, nie ma tam ruchu kołowego z pierwszeństwem. Ronda Charles’a de Gaulle’a, Daszyńskiego i Dmowskiego w Warszawie też nie są rondami w sensie drogowym. Niewykluczone, że wszystkie te “ronda” w spisie nie mają tagu w OSM bo nie są drogowo rondami, tylko mają taką nazwę.
Rondo posiada tag junction=roundabout. Jest to rondo typu turbinowego/potokowego/strumieniowego bez możliwości zawracania na nim. Jezdnie oddzielone są kamiennym krawężnikiem.
Ale co dokładnie oznacza “nie prowadzimy”? Jeśli do jakiegoś adresu droga będzie otagowana surface=grass to dojadę z Yanosikiem czy nie? Chodzi mi o to, że jeśli taka droga jest dojazdem do celu (czyli końcowym odcinkiem trasy) to nawi powinna nią poprowadzić. Nie chciałbym, żeby nawi powiedziała mi w jakimś lesie “dotarłeś do celu”, gdy w rzeczywistości będzie jeszcze 500 do niego
A co z surface=unpaved? Mam taki odcinek gdzie Yanosik usilnie prowadzi przez taką drogę i punkt docelowy/końcowy nawet nie jest w jej pobliżu. Moim zdaniem powinno być tak samo traktowane jak grass / ground / mud / sand.
Olga napisała, że Y uwzględnia wszystkie wartości poza wymienionymi, więc zakładam, że unpaved jest obsługiwany.
Zgadzam się ze Zbigniewem, jeśli coś ma tag inny nick niż track i path to routing powinien po nim prowadzić, oczywiście wymienione powinny dostawać największą karę ale jednak powinna być opcja poprowadzenia tam trasy gdy nie ma innej.