osmapa.pl/osm24

A tak wracając do głównego serwisu - jak to możliwe, że nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia? :open_mouth: Jakby co mogę się tym zająć.

Nie widzę też nazw języków w menu, tylko flagi i dziwnie to wygląda.

Ostatnio przez duże obciążenie Overpassa, albo ograniczenia które były konieczne (patrz lista mailingowa i posty Rolanda Olbrichta), osm24.eu działa dość przymulasto. :confused:

Niestety chyba nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Ew. mogę się postarać zmienić serwer overpass na inny.

Ogólnie nowa werja będzie bardziej przyjazna bo będzie zawierać cacheowanie punktów. Teraz reload leci przy każdym przesunięciu mapy.

A co z polskim tłumaczeniem?

Stara wersja nie jest już rozwijana, a nowa nie nadaje się jeszcze do publikowania. W nowej tłumaczenia są lepiej rozwiązane i będzie też język polski :slight_smile:

A tak konkretniej - czy potrzebujesz pomocy przy tłumaczeniu na polski =} czy nie?

Poradze sobie :wink: ale chętnie kupię abonament na 30 godzinną dobę :slight_smile:

To chętnie się tym zajmę jakby co, bo na tłumaczeniach programów i serwisów się znam, a ty w zaoszczędzonym czasie możesz dłubać przy samym serwisie, bo w tym nie umiem pomóc. :slight_smile:

Serwisy pod podanymi adresami już nie działają, szkoda :frowning:

Owszem, używało jej tylko kilka osób więc chyba wielkiej straty nie ma. Nie wiem czy dla kilku osób jest sens nawet domenę przedłużać :slight_smile:

Czy chodzi o osm24.eu? Może podpiąć to jako warstwę do osmapy?

Marku jeśli jesteś w stanie to zrobić to proszę bardzo. Kod jest na github

Taktaktak!

Wrzuciłem to co jest na github. Nie wiem czy działa jak powinno. U mnie nie działa wyszukiwarka.

http://osmapa.pl/osm24/

O, super! =} Ale polskiego interfejsu jak nie było, ta nie ma… ={

Ej, czemu ja tego wcześniej nie znałem? To jest Piękno i Dobro.

Fajnie by było, gdyby po kiknięciu w obiekt, potem “Add missing data” w dymku, link do OpenStreetMap odsyłał od razu do tego obiektu, a nie po prostu na główną stronę OSM, najlepiej w nowej zakładce.

Druga sprawa - może dałoby się zerżnąć z dodatku do JOSM-a widget do godzin otwarcia, żeby w uwadze były od razu gotowe godziny otwarcia w jedynie słusznym formacie?

I, oczywiście, marzy się apka na androida, pozwalająca to samo zrobić na miejscu. W sensie - zobaczyć, gdzie w okolicy brakuje godzin otwarcia, podejść i szybko uzupełnić z kartki na drzwiach :smiley:

Wiesz mam tę stronę przepisaną (prawie) jako bardziej czytelną i lepszą oraz również aplikacja na androida. Ale nie wiem czy ją skończę kiedykolwiek :slight_smile:

Edit: Apropo Add missing data to trzeba podpiąć jakieś konto z OSM w pliku php, aby zgłoszenia leciały na serwer. Mogę podać do mojego ale to na pv http://api.osm.org/user/osm24_eu/notes

A. No właśnie próbowałem wrzucić uwagę i nic się nie pojawiło. Czemu właściwie nie można wrzucać anonimowej uwagi?

Ale mi chodziło o co innego. Powyżej uwagi jest link do OSM - to powinien być ten sam link, co w zakładce Advanced w dymku, bezpośrednio do obiektu.

A dałoby się to odtajnić?
Czyli żeby można to było włączyć z poziomu osmapy bez tajemnej wiedzy o linku?

Coś się (niedobrego) dzieje z serwisem OSM24.eu? Próbowałem otworzyć stronę, ale ładuje mi się ona w nieskończoność. Srpawdzałem na kilku różnych przeglądarkach - cały czas to samo.