Dodałem takie małe ułatwienie do bicycle.osm24.eu Teraz z dodatkowym parametrem ściąga wszystkie highway (nawet footway) i przy większym zoom pokazuje turn lanes. Na razie uwzględniam tylko 2 tagi: bicycle:lanes i turn:lanes
Hm, jakoś nie mogę się połapać w kolorach, zwłaszcza przy największym zoomie… Czerwony to pewnie ścieżka, ale niebieski - “jeden kierunek nie dla rowerów” ze strzałkami w dwie strony?
Możliwe =} tylko mi chodzi o to, że jest jakaś legenda i nagle przy zbliżeniu kolory się nie zgadzają i , co gorsza, nie wiadomo co który kolor znaczy.
Ostatnio przez duże obciążenie Overpassa, albo ograniczenia które były konieczne (patrz lista mailingowa i posty Rolanda Olbrichta), osm24.eu działa dość przymulasto.
To chętnie się tym zajmę jakby co, bo na tłumaczeniach programów i serwisów się znam, a ty w zaoszczędzonym czasie możesz dłubać przy samym serwisie, bo w tym nie umiem pomóc.
Ej, czemu ja tego wcześniej nie znałem? To jest Piękno i Dobro.
Fajnie by było, gdyby po kiknięciu w obiekt, potem “Add missing data” w dymku, link do OpenStreetMap odsyłał od razu do tego obiektu, a nie po prostu na główną stronę OSM, najlepiej w nowej zakładce.
Druga sprawa - może dałoby się zerżnąć z dodatku do JOSM-a widget do godzin otwarcia, żeby w uwadze były od razu gotowe godziny otwarcia w jedynie słusznym formacie?
I, oczywiście, marzy się apka na androida, pozwalająca to samo zrobić na miejscu. W sensie - zobaczyć, gdzie w okolicy brakuje godzin otwarcia, podejść i szybko uzupełnić z kartki na drzwiach