Można spobować lewy Alt+Shift lub Alt+Ctrl
Faktycznie, teraz zadziałało. Dzięki podwójne!
Prośba o aktualizację adresów w Ustce (pomorskie,słupski). Na http://mustka.e-mapa.net jest dużo więcej adresów niż w OSM.
Zrobione.
Witam wszystkich Forumowiczów (to mój pierwszy post).
Dopiero zaczynam, wprowadzam drobne zmiany w gminie Ujście http://www.openstreetmap.org/#map=15/53.0552/16.7293 chodzi mi o to, czy mogę sam ręcznie dodać kilka brakujących punktów adresowych z http://ujscie.e-mapa.net/ czy muszę poprosić o aktualizację adresów?. Brakuje dosłownie kilku nowych adresów.
jak brakuje jedynie kilku adresów to nie ma co na nie czekać tylko (korzystając z JOSM) zaznaczyć punkt lub obiekt z adresem identycznym jak ten który chcemy dodać z innym numerem i dać CTRL+C. Następnie na punkcie/obiekcie gdzie chcemy adres dodać dać CTRL+SHIFT+V (skopiuje nam tagi kopiowanego punktu) i zmienić na numer jaki potrzebujemy. Czynność powtórzyć dla pozostałych kilku punktów
Zajmie to słownie minutę
OK, dziękuję za pomoc, będę działał.
Chciałbym tutaj pochwalić gminę Nawojowa, która prowadzi ewidencję w gugikowym EMUiA. Dlaczego? Ponieważ przygotowując import tej gminy nie znalazłem ani jednego błędu w danych. Dane były idealne - żadnych duplikatów, braków i tym podobnych rzeczy. To chyba jedyna taka gmina w Polsce z tych, które ewidencje prowadzą operając się o soft z GUGiK - wszędzie indziej zawsze były jakieś niedoróbki. Mam ochotę wysłać list pochwalny dla osoby, która prowadzi to w tamtejszym UG
Przy okazji - dzisiaj wysłałem wniosek do gminy Lipowa, która jest na drugim końcu zagadnienia - wygląda na to, że są zupełnie w lesie, bo ich adresów nie ma ani w EMUiA, ani w iMPA.
Bardzo dobry pomysł z tym listem. List pochwalny to należy wysłać także Wójtowi Gminy. Pracownik wtedy odbierze pochwałę w formie premii do wynagrodzenia.
Do listu można dołączyć jakiś gadżet OSM, kubek czy coś.
O, wiem: w ramach następnego sprintu odpicować tę gminę i wrzucić jej mapę na kubek (lub inny gadżet).
To całkiem poważnie dobry pomysł
Bardzo podoba mi się pomysł odpicowania gminy w kolejnym sprincie. Leśne ścieżki już zacząłem tam poprawiać
Link do lokalizacji: http://www.openstreetmap.org/node/692609256#map=14/49.5598/20.7420
Jest tam co robić, idę poedytować.
EDIT: Super, Geoportal znowu zaczął fochy 499.
Jeśli chcecie coś picować to może gminy, które nawiedzi Wikiekspedycja 2015? Dzięki Waszej pracy chłopaki i dziewczyny nie zabłądzą w polach
Chciałbym poprosić o import danych adresowych z gminy Mława w województwie mazowieckim.
Work in progress.
EDIT:
Zrobione.
Przy okazji - w Polsce adresy są przypisane do budynków, nie do obszarów. Piszę o tym, bo widzę, że przypisujesz numerki do obszarów.
Dalej, addr:country=PL jest zbyteczne.
Dziękuję za import i uwagi. Poprawie się i dane które wprowadziłem.
Aha, dane (adresy) w przypadku Mławy pochodzą z zasobu EMUiA, co oznacza, że mogą tam się zdarzać błędy. Jednym z nich jest to, że niektóre adresy występują w formie zdublowanej.
Poproszę o import adresów dla gminy Twardogóra (województwo dolnośląskie).
Zrobione z zasobu CODGiK.
Przy okazji prośba - jeśli budynek ma kilka adresów, to nie stosujemy tagowania typu addr:housenumber=16-18, ale obrys zostawiamy bez numeru. Numery można zostawić jako oddzielne węzły, albo przykleić w miejscach, gdzie są wejścia do budynku.
Aha, i obszary w PL nie posiadają numerów adresowych - tylko budynki.