Zgłaszam błąd, przerabiany zresztą ze wszystkimi nawigacjami dla OSM: brak obsługi adresów w miejscowościach bez nazwanych ulic, np. https://www.openstreetmap.org/node/3453845930
@dammat: pozwoliłem sobie podmienić przykład na inny, bardziej adekwatny, bo niezawierający tagu addr:city
Swoją drogą Yanosik nie korzysta (jeszcze?) z danych OSM do wyszukiwania adresów. Próbowałem wyszukać jakieś adresy w swojej okolicy (które są w OSM) i sie-nie-da.
OK. Na betatesy@yanosik.pl wysłałem maila z opisem błędu i dokumentacją sposobu tagowania:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:addr#Adres_w_miejscowo.C5.9Bci_bez_nazw_ulic
Jaki adres szukałeś? Bo trzeba wpisać idealnie nazwę miejscowości bez błędu, dać spację i od razu wpisywać ulicę, potem podobnie numer budynku. Jeśli czyta to ktoś z Yanosika, to sugestia aby ułatwić użytkownikom tą obsługę
Wygląda na to, że masz rację, bo ja wpisywałem wg formatu “Miejscowość, Ulica xx”, czyli z niepotrzebnym przecinkiem.
Ogólnie to wolę wpisywanie wybierając po kolei wg schematu kraj → miejscowość → ulica → numer (tak jak jest w Navigatorze Free lub OsmAndzie).
i w tym watku http://yanosik.pl/forum/viewtopic.php?f=133&p=53650#p53650
zaczynaja pojawiac sie problemy z kategoryzacja drog, moze ktos sie tam madrze wypowie z OSMu?
Myślę, że przerzucają się na OSM ze względu, że za granicami PL mapy wyglądają lepiej niż UMP
Witajcie!
Yanosik rozpoczął testowanie mapy OSM w swojej nawigacji.
Jeżeli chcielibyście przekazać nam jakieś uwagi czy ważne informacje prosimy o pisanie na adres betatesty@yanosik.pl
Zachęcamy do testowania!
Pozdrawiam
Olga
@dammat - dziękujemy za uwagę o adresach w miejscowościach bez nazwanych ulic - temat już opracowujemy
@Zbigniew_Czernik - wyszukiwanie w Yanosiku jest łatwiejsze Wystarczy wpisać nazwę ulicy, wyniki będą posortowane od najbliższych do dalszych.
To co mam wpisać, jeśli chcę znaleźć adres Centralna 38a, Kraków? Bo wpisuję ‘Centralna Kraków’ i fajnie - wyszukuje się ulica, ale gdzie/kiedy mam wpisać numerek?
Proszę wpisać nazwa ulicy numer (bez przecinka, ze spacją). Wynik pojawi się na liście, posortowanej w zależności od rangi i doległości od pozycji szukającego. Można dopisać ewentualnie miasto jeśli trzeba zawęzić wyniki wyszukiwania.
Olga
http://i.imgur.com/aDhypUe.png
Ok, działa - dzięki.
Mam jeszcze sugestię do uwzględnienia przy pracach nad adresacją “wioskową” - można by uwzględniać przy wyszukiwaniu kody pocztowe. W bazie OSM spora część miejscowości posiada kod pocztowy, przykład: https://www.openstreetmap.org/node/371977771 a w przyszłości będziemy uzupełniać brakujące kody pocztowe wspólnymi siłami. Myślę, że warto to zaimplementować, żeby kierowcy nie błądzili, bo miejscowości z niejednoznaczną nazwą jest w Polsce mnóstwo.
Wioski wioskami, ale jak się jedzie przed taki Budapeszt to potrafią mieć taką samą nazwę ulicy w mieście w pięciu różnych miejscach dlatego na takich Węgrzech podanie kodu pocztowego jest wręcz niezbędne.
PS Sprawdzone z autopsji
U nas też tak już się zdarza. Przykładem jest Warszawa po przyłączeniu miejscowości Wesoła. W tym konkretnym przypadku mamy obecnie protezę w postaci dodanego suffiksu (W) do nazw ulic, ale IMO sensowniej byłoby to zrobić właśnie za pomocą kodów pocztowych w adresacji.
Widzę, że zostało już dodane wyszukiwanie adresów “na wioskach”. Zachęcam do przetestowania poprawności wyszukiwania swoich ulubionych adresów
PS: Jeśli Y nie działa poprawnie, trzeba wywalić katalog yanosik-new z karty SD (lub pamięci telefonu).
Nie działa wcale. Wywija orła za każdym razem kiedy wybiorę opcję beta testów.
Witam, na tym forum jestem nowy.
Jeżeli o mnie chodzi to nowe wersje map na Y działają bez większych problemów związanych z uruchomieniem aplikacji.
Witamy na forum
Przetestowałem dzisiaj działanie systemu, u mnie również działa bez zastrzeżeń. Komunikaty w stylu “w pobliżu patrol - Kia” są świetne Drogi zmieniające kolor w zależności od średnich prędkości przejazdowych, inteligentny routing uwzględniający aktualną sytuację na drodze to jest to czego dotychczas brakowało mapom OpenStreetMap.
Sugestia rozwojowa dla producenta aplikacji: umożliwić tworzenie lokalnych wersji językowych przez społeczność, np. tutaj https://translatewiki.net/ i apka ma szansę zaistnieć w Europie a może i globalnie
Dzisiaj jechałem trochę na Yanosiku i wrażenia mam takie, że najlepsze efekty daje Yanosik w tle do ostrzegania i Navigator Free do nawigowania
Generalnie, Y wydaje mi się zbyt zasobożerną apką - tak się zamula, że przejechałem 500 metrów zanim udało mi się ją wyciągnąć z tła i zgłosić patrol.
testuję Yanosika od 1500 km i powiem Zbigniew że nie mam takich efektów zamulania.
No cóż, pewnie zależy od telefonu i jego wydajności. Mój telefon jest sprzed dwóch lat (GoClever Fone 500) i z innymi nawigacjami daje sobie radę całkiem dobrze (nawet z Osmandem