Osoba od Yanosika, która kontaktowała się z nami, zna też to forum, więc wszystkie uwagi merytoryczne można zamieszczać np. w tym wątku. Jednak lepszym miejscem będzie ichniejsze forum i myślę, że zwracać uwagę na błędy implementacji może każdy, a nie tylko “wyznaczona osoba”.
@dammat: pozwoliłem sobie podmienić przykład na inny, bardziej adekwatny, bo niezawierający tagu addr:city
Swoją drogą Yanosik nie korzysta (jeszcze?) z danych OSM do wyszukiwania adresów. Próbowałem wyszukać jakieś adresy w swojej okolicy (które są w OSM) i sie-nie-da.
Jaki adres szukałeś? Bo trzeba wpisać idealnie nazwę miejscowości bez błędu, dać spację i od razu wpisywać ulicę, potem podobnie numer budynku. Jeśli czyta to ktoś z Yanosika, to sugestia aby ułatwić użytkownikom tą obsługę
Witajcie!
Yanosik rozpoczął testowanie mapy OSM w swojej nawigacji.
Jeżeli chcielibyście przekazać nam jakieś uwagi czy ważne informacje prosimy o pisanie na adres betatesty@yanosik.pl
Zachęcamy do testowania!
Pozdrawiam
Olga
@dammat - dziękujemy za uwagę o adresach w miejscowościach bez nazwanych ulic - temat już opracowujemy @Zbigniew_Czernik - wyszukiwanie w Yanosiku jest łatwiejsze Wystarczy wpisać nazwę ulicy, wyniki będą posortowane od najbliższych do dalszych.
To co mam wpisać, jeśli chcę znaleźć adres Centralna 38a, Kraków? Bo wpisuję ‘Centralna Kraków’ i fajnie - wyszukuje się ulica, ale gdzie/kiedy mam wpisać numerek?
Proszę wpisać nazwa ulicy numer (bez przecinka, ze spacją). Wynik pojawi się na liście, posortowanej w zależności od rangi i doległości od pozycji szukającego. Można dopisać ewentualnie miasto jeśli trzeba zawęzić wyniki wyszukiwania.
Olga http://i.imgur.com/aDhypUe.png
Mam jeszcze sugestię do uwzględnienia przy pracach nad adresacją “wioskową” - można by uwzględniać przy wyszukiwaniu kody pocztowe. W bazie OSM spora część miejscowości posiada kod pocztowy, przykład: https://www.openstreetmap.org/node/371977771 a w przyszłości będziemy uzupełniać brakujące kody pocztowe wspólnymi siłami. Myślę, że warto to zaimplementować, żeby kierowcy nie błądzili, bo miejscowości z niejednoznaczną nazwą jest w Polsce mnóstwo.
Wioski wioskami, ale jak się jedzie przed taki Budapeszt to potrafią mieć taką samą nazwę ulicy w mieście w pięciu różnych miejscach dlatego na takich Węgrzech podanie kodu pocztowego jest wręcz niezbędne.
PS Sprawdzone z autopsji
U nas też tak już się zdarza. Przykładem jest Warszawa po przyłączeniu miejscowości Wesoła. W tym konkretnym przypadku mamy obecnie protezę w postaci dodanego suffiksu (W) do nazw ulic, ale IMO sensowniej byłoby to zrobić właśnie za pomocą kodów pocztowych w adresacji.
Przetestowałem dzisiaj działanie systemu, u mnie również działa bez zastrzeżeń. Komunikaty w stylu “w pobliżu patrol - Kia” są świetne Drogi zmieniające kolor w zależności od średnich prędkości przejazdowych, inteligentny routing uwzględniający aktualną sytuację na drodze to jest to czego dotychczas brakowało mapom OpenStreetMap.
Sugestia rozwojowa dla producenta aplikacji: umożliwić tworzenie lokalnych wersji językowych przez społeczność, np. tutaj https://translatewiki.net/ i apka ma szansę zaistnieć w Europie a może i globalnie
Dzisiaj jechałem trochę na Yanosiku i wrażenia mam takie, że najlepsze efekty daje Yanosik w tle do ostrzegania i Navigator Free do nawigowania
Generalnie, Y wydaje mi się zbyt zasobożerną apką - tak się zamula, że przejechałem 500 metrów zanim udało mi się ją wyciągnąć z tła i zgłosić patrol.