Jeśli są to pewnie.
Edit:
Już bym zaimportował, ale są małe problemy z EMUiA.
Jeśli są to pewnie.
Edit:
Już bym zaimportował, ale są małe problemy z EMUiA.
Ok, w takim razie poczekam na rozwiązanie problemów
Mam prośbę o import z EMUiA: kujawsko-pomorskie > powiat tucholski > gmina Gostycyn
A najlepiej cały powiat
Zrobione.
Tak przy okazji - prosiłbym o dodawanie addr:city= do adresów. Było tam trochę adresów dodanych przez Ciebie, ale nieposiadających tego tagu - uzupełniłem.
Dzięki, zajmę się tym jak tylko EMUiA wróci (chyba jakaś awaria jest)
Proszę o import adresów z EMUiA: wielkopolskie > powiat rawicki > gmina Jutrosin
Proszę o import adresów z EMUiA: dolnośląskie > powiat strzeliński dzięki z góry
Importy robię per gmina, więc łatwiej by mi było, gdyby wypisać o jakie konkretnie gminy chodzi - w tym sensie, w których dokładnie brakuje adresów, bo zwykle niektóre gminy w powiecie już są zaimportowane.
Na razie zrobiłem import (uzupełnienie) dla gminy Wiązów i w związku z tym mam pewne uwagi:
Pozdrawiam
- odnośnie budynków staram się wykorzystywać dodatek do JOSM’a budynki który wydawało mi się że zachowuje korekcję prostopadłości, obiecuje że się postaram poprawić
BuildingsTools rysuje prostopadłe budynki, więc może chodziło o jakieś inne:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:JOSM/Plugins/BuildingsTools
Mam pytanie a propos skryptu do importowania adresów: czy jeśli punkt adresowy wypada akurat na gotowym budynku, to czy taki punkt powinien/może być scalony z tym budynkiem, czy celowo tego nie robi?
Rozmawiałem właśnie z autorem wtyczki BuildingsTools (odpisał po polsku =} ) w sprawie wygodnego scalania takich punktów w JOSM-ie i zasugerował scalanie właśnie na poziomie skryptu do importu.
czy jeśli punkt adresowy wypada akurat na gotowym budynku, to czy taki punkt powinien/może być scalony z tym budynkiem, czy celowo tego nie robi?
Oczywiście, że tak robi. Jeśli jest gotowy obrys i w jego obrębie znajdzie się numerek z danych źródłowych to skrypt przeniesie dane adresowe na obrys i w tej postaci adres trafi do bazy OSM.
A, to świetnie. Pytałem, bo spotykam jeszcze stosunkowo dużo takich punktów adresowych w Warszawie, ale widocznie pochodzą z innych importów.
Funkcja scalania punktów adresowych z budynkami dostępna w BuildingsTools v31059: menu Data->Merge address points. Możecie teraz łatwo poprawić te krzywe importy.
Funkcja scalania punktów adresowych z budynkami dostępna w BuildingsTools v31059: menu Data->Merge address points. Możecie teraz łatwo poprawić te krzywe importy.
Oczywiście, dla większej liczby adresów i obrysów (np. dla całej gminy), lepiej poprosić tutaj o scalenie, co by się nie bawić ręcznie.
A wtyczka fajnie działa, szczególnie podoba mi się, że można robić to hurtem.
Dzięki Upliner
Dzięki, ta funkcja rzeczywiście świtnie się sprawdza na poziome osiedli - kilka minut i już kilkadziesiąt punktów naniesionych! Fajnie, że można zaznaczać obszar szerzej, bo i tak nie psuje innych obiektów ani już naniesionych adresów. Szkoda tylko, że nie ma skrótu klawiszowego zamiast każdorazowego klikania Dane > Merge address points, ale ponieważ można zaznaczać hurtem, to tylko drobna niedogodność.
A co myślisz w sprawie rysowania prostokątów z alternatywnym (lub pustym) zestawem tagów?
Przecież od dawna można w BuildingsTools ustawić własny zestaw tagów. Ctrl+Alt+B → Zaawansowane i tam ustawiasz własne tagi.
Upliner dzięki za nową funkcję, czegoś takiego potrzebowało tu wiele osób.
Sam o to niedawno pytałem na forum, ale okazało się, że najlepiej jednak zapytać autora.
Mnie chodzi o dodatkowy/alternatywny/tymczasowy zestaw, ponieważ zwykle rzeczywiście rysuję budynki, ale czasem trafiają się inne prostokąty. W tej chwili rysuję je więc jako budynek i potem tylko usuwam tagi, ale muszę o tym pamiętać i czasem zapominam, a byłoby po prostu wygodniej narysować od razu pusty prostokąt albo np. boisko czy parking. Upliner odpisał mi, że to trudniejsze, ale ciekaw jestem, czy w końcu planuje to zrobić, czy uznał, że jednak nie.
Szkoda tylko, że nie ma skrótu klawiszowego zamiast każdorazowego klikania Dane > Merge address points, ale ponieważ można zaznaczać hurtem, to tylko drobna niedogodność.
Shortcut można przyznaczyć w ustawieniach (karta z kławiaturą), także można dodać tę funkcje do toolbaru.
czy w końcu planuje to zrobić, czy uznał, że jednak nie.
Jeszcze nie zdecydowałem