Prośba o import adresów

Fakt, jest trochę mniej, ale jeszcze było 8 sztuk w kategorii “budynek wewnątrz budynku” - poprawiłem. Pozostało jeszcze 68 sztuk w kategorii “przecinające się budynki”. Proponowałbym załadować sobie wszystkie budynki w Białej Podlaskiej za pomocą overpassa (gotowa regułka) i przelecieć walidatorem w JOSM, bo zdarzają się tam dziwne kwiatki jak np to: https://www.openstreetmap.org/way/332740820

Miasto Supraśl wczoraj otrzymało aktualizację adresów.

Ok przetestuje:lol: tracer2 tak przerzuca

Czy jest możliwy import adresów dla gminy Długołęka? Z tego co wiem to jest w EMUiA.

Jeśli są to pewnie.

Edit:
Już bym zaimportował, ale są małe problemy z EMUiA.

Ok, w takim razie poczekam na rozwiązanie problemów :wink:

Mam prośbę o import z EMUiA: kujawsko-pomorskie > powiat tucholski > gmina Gostycyn

A najlepiej cały powiat :slight_smile:

Zrobione.
Tak przy okazji - prosiłbym o dodawanie addr:city= do adresów. Było tam trochę adresów dodanych przez Ciebie, ale nieposiadających tego tagu - uzupełniłem.

Zrobione, teraz trzeba mrówki ogarnąć: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/53.4727/17.8511

Dzięki, zajmę się tym jak tylko EMUiA wróci (chyba jakaś awaria jest)

Proszę o import adresów z EMUiA: wielkopolskie > powiat rawicki > gmina Jutrosin :slight_smile:

Proszę o import adresów z EMUiA: dolnośląskie > powiat strzeliński :stuck_out_tongue: dzięki z góry

Importy robię per gmina, więc łatwiej by mi było, gdyby wypisać o jakie konkretnie gminy chodzi - w tym sensie, w których dokładnie brakuje adresów, bo zwykle niektóre gminy w powiecie już są zaimportowane.

Na razie zrobiłem import (uzupełnienie) dla gminy Wiązów i w związku z tym mam pewne uwagi:

  • używamy imion w nazwach ulic, więc Daszyńskiego → Ignacego Daszyńskiego
  • patrzymy dokładnie co wpisujemy, bo znalazłem takie literówki jak np. Juliusza Sławackiego, Sienkiewcza czy plac Wolnoci
  • stosujemy korekcję prostopadłości rysowanych budynków - w edytorze JOSM uzyskuje się to poprzez klawisz Q, w iD chyba za pomocą S.

Pozdrawiam

  • Usterki poprawione :slight_smile:
  • odnośnie budynków staram się wykorzystywać dodatek do JOSM’a budynki który wydawało mi się że zachowuje korekcję prostopadłości, obiecuje że się postaram poprawić
  • odnośnie gmin
    Proszę o import adresów z EMUiA:
    dolnośląskie > powiat strzeliński > Strzelin
    dolnośląskie > powiat strzeliński > Borów
    dolnośląskie > powiat strzeliński > Kondratowice

BuildingsTools rysuje prostopadłe budynki, więc może chodziło o jakieś inne:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:JOSM/Plugins/BuildingsTools

Mam pytanie a propos skryptu do importowania adresów: czy jeśli punkt adresowy wypada akurat na gotowym budynku, to czy taki punkt powinien/może być scalony z tym budynkiem, czy celowo tego nie robi?

Rozmawiałem właśnie z autorem wtyczki BuildingsTools (odpisał po polsku =} ) w sprawie wygodnego scalania takich punktów w JOSM-ie i zasugerował scalanie właśnie na poziomie skryptu do importu.

Oczywiście, że tak robi. Jeśli jest gotowy obrys i w jego obrębie znajdzie się numerek z danych źródłowych to skrypt przeniesie dane adresowe na obrys i w tej postaci adres trafi do bazy OSM.

A, to świetnie. Pytałem, bo spotykam jeszcze stosunkowo dużo takich punktów adresowych w Warszawie, ale widocznie pochodzą z innych importów.

Funkcja scalania punktów adresowych z budynkami dostępna w BuildingsTools v31059: menu Data->Merge address points. Możecie teraz łatwo poprawić te krzywe importy.

Oczywiście, dla większej liczby adresów i obrysów (np. dla całej gminy), lepiej poprosić tutaj o scalenie, co by się nie bawić ręcznie.

A wtyczka fajnie działa, szczególnie podoba mi się, że można robić to hurtem.
Dzięki Upliner :slight_smile:

Dzięki, ta funkcja rzeczywiście świtnie się sprawdza na poziome osiedli - kilka minut i już kilkadziesiąt punktów naniesionych! Fajnie, że można zaznaczać obszar szerzej, bo i tak nie psuje innych obiektów ani już naniesionych adresów. Szkoda tylko, że nie ma skrótu klawiszowego zamiast każdorazowego klikania Dane > Merge address points, ale ponieważ można zaznaczać hurtem, to tylko drobna niedogodność.

A co myślisz w sprawie rysowania prostokątów z alternatywnym (lub pustym) zestawem tagów?