Fakt, jest trochę mniej, ale jeszcze było 8 sztuk w kategorii “budynek wewnątrz budynku” - poprawiłem. Pozostało jeszcze 68 sztuk w kategorii “przecinające się budynki”. Proponowałbym załadować sobie wszystkie budynki w Białej Podlaskiej za pomocą overpassa (gotowa regułka) i przelecieć walidatorem w JOSM, bo zdarzają się tam dziwne kwiatki jak np to: https://www.openstreetmap.org/way/332740820
Miasto Supraśl wczoraj otrzymało aktualizację adresów.
Zrobione.
Tak przy okazji - prosiłbym o dodawanie addr:city= do adresów. Było tam trochę adresów dodanych przez Ciebie, ale nieposiadających tego tagu - uzupełniłem.
Importy robię per gmina, więc łatwiej by mi było, gdyby wypisać o jakie konkretnie gminy chodzi - w tym sensie, w których dokładnie brakuje adresów, bo zwykle niektóre gminy w powiecie już są zaimportowane.
Na razie zrobiłem import (uzupełnienie) dla gminy Wiązów i w związku z tym mam pewne uwagi:
używamy imion w nazwach ulic, więc Daszyńskiego → Ignacego Daszyńskiego
patrzymy dokładnie co wpisujemy, bo znalazłem takie literówki jak np. Juliusza Sławackiego, Sienkiewcza czy plac Wolnoci
stosujemy korekcję prostopadłości rysowanych budynków - w edytorze JOSM uzyskuje się to poprzez klawisz Q, w iD chyba za pomocą S.
odnośnie budynków staram się wykorzystywać dodatek do JOSM’a budynki który wydawało mi się że zachowuje korekcję prostopadłości, obiecuje że się postaram poprawić
odnośnie gmin
Proszę o import adresów z EMUiA:
dolnośląskie > powiat strzeliński > Strzelin
dolnośląskie > powiat strzeliński > Borów
dolnośląskie > powiat strzeliński > Kondratowice
Mam pytanie a propos skryptu do importowania adresów: czy jeśli punkt adresowy wypada akurat na gotowym budynku, to czy taki punkt powinien/może być scalony z tym budynkiem, czy celowo tego nie robi?
Rozmawiałem właśnie z autorem wtyczki BuildingsTools (odpisał po polsku =} ) w sprawie wygodnego scalania takich punktów w JOSM-ie i zasugerował scalanie właśnie na poziomie skryptu do importu.
Oczywiście, że tak robi. Jeśli jest gotowy obrys i w jego obrębie znajdzie się numerek z danych źródłowych to skrypt przeniesie dane adresowe na obrys i w tej postaci adres trafi do bazy OSM.
Funkcja scalania punktów adresowych z budynkami dostępna w BuildingsTools v31059: menu Data->Merge address points. Możecie teraz łatwo poprawić te krzywe importy.
Dzięki, ta funkcja rzeczywiście świtnie się sprawdza na poziome osiedli - kilka minut i już kilkadziesiąt punktów naniesionych! Fajnie, że można zaznaczać obszar szerzej, bo i tak nie psuje innych obiektów ani już naniesionych adresów. Szkoda tylko, że nie ma skrótu klawiszowego zamiast każdorazowego klikania Dane > Merge address points, ale ponieważ można zaznaczać hurtem, to tylko drobna niedogodność.
A co myślisz w sprawie rysowania prostokątów z alternatywnym (lub pustym) zestawem tagów?