Вінниця та область

А взагалі у nominatim якась своя, іноді незрозуміла логіка пошуку :frowning:

Справді, уже все нормально.
Дякую за поради!

У вікі-довіднику на сторінці FAQ щодо системи адресного пошуку nominatim (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Nominatim/FAQ) написано про підтримку associatedStreet

Оце тільки толком розібрався із принципом роботи із reltoolbox і зв’язками взагалі. Протестував із Володимира Тузанкевича провулком.
Пошук наче працює.
Прошу перевірити на наявність багів :slight_smile:
Тепер наповнення піде дещо швидше

Добре.
Є лише декілька зауважень.

  1. не рекомендую притягувати межі полігонів landuse до ліній доріг. Лінія дороги проходить посередині проїжджої частини. Отже, притягуючи межі полігону до лінії дороги, ви вказуєте, що, наприклад, територія санаторію простягається до середини ширино дороги, що не є вірним.
    На цю тему можете почитати дискусію на російському розділі форуму http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=22439&p=6
  2. було б добре прописати тип дорожнього покриття на вулицях. Це важливо для автонавігаторів.
  3. не треба писати порожній тег name:en. Чесно кажучи, я взагалі не розумію як система пропустила тег з порожнім значенням :slight_smile:
    Якщо ви не знаєти іншомовної назви вулиці, просто не пішіть цей тег, і все.
  4. у вас чомусь через пішоходну площу (pedestrian) проходить вулиця residential.
    http://www.openstreetmap.org/browse/way/236722209
    Це якось дивно. Або там неможна їздити автомобілям, а лише ходити пішки, або цю площу треба зробити теж residential. До речі, замість тегів area=yes, highway=residential прийнято писати area:highway=residential. Але чомусь наш “стандартний” рендер цього не розуміє.
  5. окрім будиночків можна мапити ще й сараї (building=shed) та гаражі (окремий гараж building=garage, декілька суміжних гаражів building=garages). Ну, то вже якщо у вас буде час та натхнення. :slight_smile:

А ще треба знову обдумати ситауцію з подвійними адресами. Якщо першу адресу ми вішаємо на контур будинку, а другу на точку з addr:housenumber, то чи потрібно до тієї точки додавати building=yes? Якщо додавати, то ДЖОСМ лається на “будинок всередині будинку”, а якщо не додавати, то чи сприйме nominatim та конвертори таку точку як адресу будівлі?
Треба буде перевірити.

А ще є питання щодо гуртожитків ВГПК. Вони справді не мають номерів будинків, через що треба використовувати addr:housename?

1 Щодо полігонів - зрозумів
2 Щодо типу дорожнього покриття, то у планах є. Я поки тільки потроху відмічаю дозволи для руху автомобілів та інших учасників. Наприклад, деякі накласифіковані дороги завузькі для автомобілів, тому дозвіл для них я забороняю.
3 Щодо порожнього тегу name:en, то я десь тут прочитав, що згодом якийсь автоматичний конвертер сам транслітерує назви.
4 Щодо площі - то були перші спроби, але поступово знання здобуваються :slight_smile:
5 Сараї - на підкладці bing дуже важко вирізнити їх межі. Знову ж, моє першочергове завдання - привести в порядок адресний простір приватних секторів міста.

Щодо пошуковика, то адреси будинків на розі знаходить відмінно. Я почекаю, поки оновлять репозитрії мап, потім оновлю мапу на свому навігаторі і спробую ще там задати маршрут на будинки з подвійними адресами. Особисто мені спосіб проставки точки здається вдалим. Лиш погано, що на будинку відображається тільки номер однієї з вулиць, інший номер прихований.

Щодо ВГПК - на жодній мапі не бачив номерів будинків. Так само і аншлагів не бачив на них. Залишу поки так.

дайте приклад таких дорог. Може. то не дорога, а стежка? (highway=path). Або пішохідна доріжка (highway=footway)

може, треба його просто трохи посунути вбік, а не лишати по центру контура будинку? Логічно було б посунути в напрямку тієї вулиці, до якої той номер відноситься. Але, звичайно, не за межі контуру будинку.

проходи між Смирнова, Тузанкевича, між Смирнова та Українсьою, ну і ще в кількох місцях. Стежка хіба має місце серед міської розв’язки?

А чому у містах не може буте стежок? Якщо ті проходи вузенькі та не дозволяють проїхати машиною, то на service вони не годяться, бо service зазвичай передбачає можливість проїзду транспортом.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dservice

Якби там хоч якось могла б проїхати машина, то було б highway=service, service=alley.

Отже, я переробив їх на стежки. (Якщо заперечуєте - поверну як було)

А ще перевірте оцей полігон landuse=residential http://www.openstreetmap.org/browse/way/104385289
Щось він якийсь підозрілий

  1. захоплює території явно нежитлової забудови, а також якийсь парк
  2. в районі о. Кемпа перетинає сам себе

Коректніше було б перетворити його на декілька невеличких полігонів по одному полігону на квартал забудови

Полігон займає частину одного великого району міста. Але не розумію тільки чому частину. Східніше від нього аж до східної межі міста теж такий полігон. Очевидно, щоб не розділяти один район на два landuse=residential, я зроблю один landuse=residential з name=“Староміський район”.
А те що він заходить за межі парку на півдні (то є ліс), очевидно, хтось некоректно вказав межі міста. Я виправлю.
А щодо перетворення на декілька полігонів поквартально, то не розумію сенсу у таких діях. Житлова зона наче суцільна.

Взагалі, територія житлової забудови та територія, що зайнята під дорогу (вулицю) - то є різні речі.
Але невеличкі сервісні проїзди все ж включають до зони residential.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse%3Dresidential

Кстати, а что с Южным Бугом в Виннице? Я так и не смог разобраться.

Верховна Рада проголосувала за зміну меж міста Вінниця і Вінницького району

Нарешті закінчився ремонт площі Гагаріна. З`явилось бажання розділити лінію вул. Пірогова https://www.openstreetmap.org/way/44682114 на дві односторонні.

Проблема в тому, що ця лінія входить в 34 відношення. 33 з яких - це маршрути громадського транспорту:

  1. Отношение Пирогова улица (1335673) (в роли street)
  2. Отношение Тролейбус №9: Меморіал Визволення - Князів Коріатовичів (2104809)
  3. Отношение Тролейбус №9: Князів Коріатовичів - Меморіал Визволення (2104810)
  4. Отношение Тролейбус №11: Князів Коріатовичів - Залізничний вокзал (2104844)
  5. Отношение Троллейбус №11: Железнодорожный вокзал - Князей Кориатовичей (2104843)
  6. Отношение Маршрутне таксі №11А: Князів Коріатовичів - Ботанічна (5334290)
  7. Отношение Маршрутне таксі №11А: Ботанічна - Князів Коріатовичів (5334289)
  8. Отношение Тролейбус №15: Вишенька - Муніципальний ринок (2145482)
  9. Отношение Тролейбус №3: Вишенька - ВПЗ (2031749)
  10. Отношение Тролейбус №3: ВПЗ - Вишенька (2031748)
  11. Отношение Автобус №7: Якова Шепеля - Пирогово (5354732)
  12. Отношение Автобус №7: Пирогово - Якова Шепеля (5354731)
  13. Отношение Маршрутне таксі №5А: Шкуринці - П’ятничани (5522644)
  14. Отношение Маршрутне таксі №5А: П’ятничани - Шкуринці (5522643)
  15. Отношение Тролейбус №5: Залізничний вокзал - Вишенька (2024176)
  16. Отношение Автобус №25: Залізничний вокзал - Вишенька (5313956)
  17. Отношение Маршрутное такси №32А: Сабаров - Железнодорожный Вокзал (5307490)
  18. Отношение Маршрутное такси №32А: Железнодорожный Вокзал - Сабаров (5307489)
  19. Отношение Автобус №25: Вишенька - Залізничний вокзал (5313955)
  20. Отношение Тролейбус №5: Вишенька - Залізничний вокзал (2024175)
  21. Отношение Троллейбус №4: Луговая - Вишенка (2093058)
  22. Отношение Троллейбус №4: Вишенка - Луговая (2093057)
  23. Отношение Троллейбус №12: Чехова - Аграрный университет (2201685)
  24. Отношение Троллейбус №12: Аграрный университет - Чехова (2201684)
  25. Отношение Троллейбус №10: Чехова - Вишенка (2104837)
  26. Отношение Тролейбус №10: Вишенька - Чехова (2104836)
  27. Отношение Маршрутне таксі №19А: Чехова - Вишенька (2061891)
  28. Отношение Маршрутне таксі №19А: Вишенька - Чехова (2061890)
  29. Отношение Маршрутне таксі №21А: Педучилище - ринок “Урожай” (5334514)
  30. Отношение Тролейбус №8: Меморіал Визволення - Вишенька (2090016)
  31. Отношение Тролейбус №8: Вишенька - Меморіал Визволення (2090015)
  32. Отношение Тролейбус №13: Меморіал Визволення - Аграрний університет (2202092)
  33. Отношение Троллейбус №13: Аграрный университет - Мемориал Освобождения (2202090)
  34. Отношение Троллейбус №15: Муниципальный рынок - Вишенка (2145483)

Я почну їх ломати та лагодити, тому не дивуйтесь :slight_smile:

Люди добрі, Я закінчив переробку площі Гагаріна. Можливо десь є похибки - не бійтесь про це писати. Також полагодив відношення, що проходять через цю площу. Якщо знайдете поломані об`екти - пишіть сюди, або самі їх виправляйте :slight_smile:

Внесите пожалуйста изменения, в селе Пирогово дома, их там вообще нет. Возле Янгеля(Фрунзе) 6А стоит 6Ж, Нечуя Левицкого 2а, заезд возле Красноармейской 25, Гниванское шоссе 10,12, Липовецкая нет номеров, ул. Гонты особенно в Тяжилове нет номеров. Ватутина 56 на одном доме есть на втором нет номера (два дома с одним номером), рядом Москаленка 52. 1-ый Переулок Юности с другой стороны. Улица Пирогова заканчивается на 174, рядом не все номера улицы и переулка Вишенка, заезд к Литвиненко 58 не правильный. Старый город Нагорная 19а и 19п остальных нет. Большой участок старого города без домов улицы Грушева, Молодёжная, Затышна, Глинки, Нахимова и т.д.
Ещё итересно или появятся номера домов на Винницких хуторах?

OpenStreetMap - это волонтёрский проект.

Я добавил дом 6Ж по вашей информации ссылка на дом. Проверьте, правильно ли Я вас понял!

Мне не совсем понятно что и где нужно добавить. Вы можете сделать ссылку на точку на карте?

OpenStreetMap - это волонтёрский проект.

Странная ситуация. Есть отношение #5416785, состоящее из двух домов. Если бы кто-нибудь мог пройти и посмотреть таблички с номерами домов для этих двух зданий?

Мне не совсем понятно что и где нужно добавить/удалить. Вы можете сделать ссылку на точку на карте?

OpenStreetMap - это волонтёрский проект.

Если вы знаете правильный заезд, то можете нарисовать его самостоятельно.

OpenStreetMap - это волонтёрский проект.

Анатолий, спасибо за присланные замечания. Если вы первый раз используете OpenStreetMap, то хочу отметить, что это целиком и полностью волонтёрский проект. То есть участники создают карту бесплатно, тратят своё свободное время безвозмездно (то есть даром). Поэтому требовать дорисовать домики или добавить номера домов нет смысла. Со временем найдётся пара свободных рук, которые это сделают, но не всё сразу. Если вы знаете, как улучшить нашу карту, то присоединяйтесь! Есть Часто задаваемые вопросы, есть online редактор карт iD. С вопросами всегда можете обращаться в этот форум.

Давно тут ніхто не писав. Але є привід.

https://vezha.vn.ua/u-vinnytsi-onovyly-marshruty-avtobusiv/ - з 25-го лютого відбудуться зміни в маршрутах громадського транспорту. Саме час переглянути теперішній стан Вінниці.