Parafia nie ma adresu. Najczęściej ma go plebania, która jest pewnego rodzaju siedzibą parafii.
Ogólnie, dużo jest budynków, które nie ma ją przypisanego numeru adresowego i jest to całkiem normalne. Żeby budynek miał przypisany numer adresowy jego właściciel musi wystąpić do właściwego organu o nadanie takowego. Jeśli tego nie zrobi, budynek będzie sobie stał bez adresu.
Witam ponownie. Proszę o wgranie adresów miasta Biała Podlaska i sprawdzenie czy wgrały sie miasto Supraśl k. bstok bo nie widać.
dzięki
Chyba zakończyli, gdyż wchodząc na http://tarnowiec.e-mapa.net/ widać adresy a faktycznie wówczas ich nie było
PS Dzięki za dodanie 4 kolejnych gmin w rejonie. Musiałem je przeoczyć wypisując listę brakujących
Ale co ja widzę w tej Białej Podlaskiej? Budynki rysowane na budynkach? Tak się nie rysuje - trzeba to rozrysować jako dwie oddzielne, nienachodzące na siebie figury.
Przykład:
- baza: https://www.openstreetmap.org/way/332684188
- i nakładka: https://www.openstreetmap.org/way/332684282
Proszę to poprawić (mam na myśli wszystkie takie przypadki na terenie Białej Podlaskiej), dopiero wtedy będę mógł zrobić import. Wcześniej nie da rady, bo się skrypt łączący adresy z obrysami wywala.
Dokładnie rzecz ujmując to dzisiaj wdrożenie przeszło z fazy testowej w produkcyjną. Zrobię import wkrótce.
Witam faktycznie kilka budynków się nałożyło, chyba wysztkie poprawione można próbowac Białą P a jak temat Supraśla?
Fakt, jest trochę mniej, ale jeszcze było 8 sztuk w kategorii “budynek wewnątrz budynku” - poprawiłem. Pozostało jeszcze 68 sztuk w kategorii “przecinające się budynki”. Proponowałbym załadować sobie wszystkie budynki w Białej Podlaskiej za pomocą overpassa (gotowa regułka) i przelecieć walidatorem w JOSM, bo zdarzają się tam dziwne kwiatki jak np to: https://www.openstreetmap.org/way/332740820
Miasto Supraśl wczoraj otrzymało aktualizację adresów.
Ok przetestuje:lol: tracer2 tak przerzuca
Czy jest możliwy import adresów dla gminy Długołęka? Z tego co wiem to jest w EMUiA.
Jeśli są to pewnie.
Edit:
Już bym zaimportował, ale są małe problemy z EMUiA.
Ok, w takim razie poczekam na rozwiązanie problemów
Mam prośbę o import z EMUiA: kujawsko-pomorskie > powiat tucholski > gmina Gostycyn
A najlepiej cały powiat
Zrobione.
Tak przy okazji - prosiłbym o dodawanie addr:city= do adresów. Było tam trochę adresów dodanych przez Ciebie, ale nieposiadających tego tagu - uzupełniłem.
Dzięki, zajmę się tym jak tylko EMUiA wróci (chyba jakaś awaria jest)
Proszę o import adresów z EMUiA: wielkopolskie > powiat rawicki > gmina Jutrosin
Proszę o import adresów z EMUiA: dolnośląskie > powiat strzeliński dzięki z góry
Importy robię per gmina, więc łatwiej by mi było, gdyby wypisać o jakie konkretnie gminy chodzi - w tym sensie, w których dokładnie brakuje adresów, bo zwykle niektóre gminy w powiecie już są zaimportowane.
Na razie zrobiłem import (uzupełnienie) dla gminy Wiązów i w związku z tym mam pewne uwagi:
- używamy imion w nazwach ulic, więc Daszyńskiego → Ignacego Daszyńskiego
- patrzymy dokładnie co wpisujemy, bo znalazłem takie literówki jak np. Juliusza Sławackiego, Sienkiewcza czy plac Wolnoci
- stosujemy korekcję prostopadłości rysowanych budynków - w edytorze JOSM uzyskuje się to poprzez klawisz Q, w iD chyba za pomocą S.
Pozdrawiam
- Usterki poprawione
- odnośnie budynków staram się wykorzystywać dodatek do JOSM’a budynki który wydawało mi się że zachowuje korekcję prostopadłości, obiecuje że się postaram poprawić
- odnośnie gmin
Proszę o import adresów z EMUiA:
dolnośląskie > powiat strzeliński > Strzelin
dolnośląskie > powiat strzeliński > Borów
dolnośląskie > powiat strzeliński > Kondratowice
- odnośnie budynków staram się wykorzystywać dodatek do JOSM’a budynki który wydawało mi się że zachowuje korekcję prostopadłości, obiecuje że się postaram poprawić
BuildingsTools rysuje prostopadłe budynki, więc może chodziło o jakieś inne:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:JOSM/Plugins/BuildingsTools
Mam pytanie a propos skryptu do importowania adresów: czy jeśli punkt adresowy wypada akurat na gotowym budynku, to czy taki punkt powinien/może być scalony z tym budynkiem, czy celowo tego nie robi?
Rozmawiałem właśnie z autorem wtyczki BuildingsTools (odpisał po polsku =} ) w sprawie wygodnego scalania takich punktów w JOSM-ie i zasugerował scalanie właśnie na poziomie skryptu do importu.