Właśnie zaproponowałem zaimportowanie wielu rozwiązań z OSM-FR (http://tile.openstreetmap.fr/), bo tam jest wiele rzeczy, które mi się podobają, zarówno w małej, jak i dużej skali:
Ciekawe które z nich się przyjmą. Byłoby fajnie mieć przynajmniej wszystkie te ikonki (może jeszcze więcej ich zidentyfikuję), bo to prosta rzecz, a przyda się w mikromapowaniu. Swoją drogą u nich jakoś stacje kolei/metra, nad którymi się zastanawiam czemu w osm-carto mają takie dziwne problemy z widocznością, są zawsze widoczne i nawet sprytnie dzielą zbyt długie nazwy na 2 wiersze.
Zauważyłem coś takiego, nie renderuje się jako budynek wielokąt otagowany jako budynek, ale jednocześnie będący wewnętrznym (inner) wielokątem wielokąta złożonego. Póki co zastosowałem obejście w postaci drugiego, pokrywającego się z wewnętrznym wielokąta otagowanego jako budynek, ale nie będącego członkiem relacji wielokąta złożonego.
http://osm.org/go/0OXhpzGlh-- poznikało wiele torów kolejowych (zostały tylko główne). Przez to trochę tereny w miastach wyglądają biednie… Coś wiadomo co zmiany w wyświetlaniu? Tak zostanie czy na razie czekać na wprowadzanie zmian. W Bydgoszczy tak zniknęły tory wzdłuż ulicy Artyleryjskiej, Kamiennej, cały system bocznic w Pesie (producent pociągów ). Generalnie dziwnie teraz mapa wygląda.
Czemu ma służyć nie renderowanie torów innych niż główne? Co za idiotyczny pomysł, czytelności mapy nie zwiększyło, wręcz przeciwnie. Bardzo mi się to nie podoba. A może to jakiś błąd?
Większy, ale za to mniej walący po oczach (te okropne ciemnozielone kropy przy większych skupiskach!) - czyli tak, jak w rzeczywistości. W dodatku w ostatnich dniach ktoś słusznie zwrócił uwagę, żeby korony nie blokowały wyświetlania kolidujących obiektów, więc ja tam jestem bardzo zadowolony. Przecież to nie drzewa popsuły tory… =}
Ja tam również jestem z tego zadowolony gdyż co by nie powiedzieć jest to kroczek naprzód. Sam ich zresztą ostatnio sporo dodałem jak np. tu http://www.openstreetmap.org/#map=18/49.78333/22.74911 przy okazji generalnego wzięcia się za poprawę miasta Przemyśl które praktycznie całe skalibrowane było pod Binga z szeregiem kolejnych mniejszych lub większych grzeszków ;). Roboty tam nadal jest na co najmniej kwartał
Co do torów to zonk z tym wyświetlaniem, ale raczej nie do uniknięcia przy tak ogromnej liczbie tagów i ich wartości. Jak się optymalizuje skrypty w takiej sytuacji zawsze się okaże że się zoptymalizuje za dużo. Pech chciał akurat trafiło na nie
Obszary szkół generalnie są widoczne od zbliżenia 16 i ich nazwa wyświetla się nawet gdy musi być wyświetlona poza obszar przez nią zajmowany. Wyjątkiem od tej reguły jest jednak moment gdy na obszarze szkoły umieścimy większą ilość parkingów wówczas nazwa ta się pojawia później zależnie od ich ilości. W przypadku poniżej dopiero przy z19. Można by pomyśleć nad tym by parkingi nie były aż tak eksponowane jeśli wpisane są w obszar szkoły czy uniwersytetu. http://www.openstreetmap.org/#map=19/49.77402/22.78944
oj tam, oj tam, wystarczyłoby jakieś 20% pokrycia tego efektu z obrazka żeby było to minimalnie widoczne, a znikałoby zaraz na mniejszych zoomach, więc nie sądzę żeby aż tak zawaliło czytelność
Fajne, ale tylko pod warunkiem, że w miejscy przejścia dla pieszych będą biegały tam i z powrotem przez jezdnię krasnoludki (żeby było jeszcze mniej nudno ). A bardziej serio - dlaczego wizualizacja mapy miałaby sugerować, że płaska w rzeczywistości droga jest wypukłą “rurą”? To już znacznie lepiej forsować renederowanie dla obszarów dróg (propozycja Marka) - z tego byłaby przynajmniej jakaś realna wartość dodana.
Nie widzę w tym żadnego sensu - jeśli miałoby uatrakcyjnić i się przydać, to program trasujący 3D z niskiego kąta, jak w klasycznych GPS-ach, bo daje lepsze wyobrażenie o tym, jak droga wygląda, niż mapowy rzut z góry.
na tak niskich zoomach to zdecydowanie ważniejsze jest by wyświetlany był przede wszystkim obszar drogi, gdyż przy samych kreskach nagle pojawiają się nam dziury w zagospodarowaniu terenu. Sam pomysł jednak nie głupi kwestia odpowiedniej implementacji, choć raczej widział bym go nie na głównej jak raczej na całkiem osobnej warstwie która liczę kiedyś się pojawi a będzie nam przestawiała również inne obiekty w formie mniej schematu a czegoś właśnie 2D/3D.
Tak na marginesie czemu na głównej nie wyświetlają się narciarskie trasy zjazdowe? Przecież taki obszar w wielu przypadkach pozostaje wówczas pusty a nie jest tak, że jego wyświetlanie w danym miejscu przesłoni nam zupełnie inny obszar a już na pewno nie parking czy budynek