A to tym razem jest jakaś nienormalna sytuacja? Ciągle jestem “na dyżurze”…
Założyłem, że zbyt dużo na raz by prosić o to tylko jedną osobę
Gmina Tarnowiec wdraża iMPA, więc poczekam kilka dni aż skończą.
Może być tak że jakiś budynek typu parafia, przedszkole lub świetlica nie ma własnego numeru ? Bo czesto takie budynki w mojej okolicy nie mają przypisanego i to ostatnio mnie zastanawia. Może powód jest ich nowo powstanie.
Parafia nie ma adresu. Najczęściej ma go plebania, która jest pewnego rodzaju siedzibą parafii.
Ogólnie, dużo jest budynków, które nie ma ją przypisanego numeru adresowego i jest to całkiem normalne. Żeby budynek miał przypisany numer adresowy jego właściciel musi wystąpić do właściwego organu o nadanie takowego. Jeśli tego nie zrobi, budynek będzie sobie stał bez adresu.
Witam ponownie. Proszę o wgranie adresów miasta Biała Podlaska i sprawdzenie czy wgrały sie miasto Supraśl k. bstok bo nie widać.
dzięki
Gmina Tarnowiec wdraża iMPA, więc poczekam kilka dni aż skończą.
Chyba zakończyli, gdyż wchodząc na http://tarnowiec.e-mapa.net/ widać adresy a faktycznie wówczas ich nie było
PS Dzięki za dodanie 4 kolejnych gmin w rejonie. Musiałem je przeoczyć wypisując listę brakujących
Ale co ja widzę w tej Białej Podlaskiej? Budynki rysowane na budynkach? Tak się nie rysuje - trzeba to rozrysować jako dwie oddzielne, nienachodzące na siebie figury.
Przykład:
- baza: https://www.openstreetmap.org/way/332684188
- i nakładka: https://www.openstreetmap.org/way/332684282
Proszę to poprawić (mam na myśli wszystkie takie przypadki na terenie Białej Podlaskiej), dopiero wtedy będę mógł zrobić import. Wcześniej nie da rady, bo się skrypt łączący adresy z obrysami wywala.
Chyba zakończyli, gdyż wchodząc na http://tarnowiec.e-mapa.net/ widać adresy a faktycznie wówczas ich nie było
Dokładnie rzecz ujmując to dzisiaj wdrożenie przeszło z fazy testowej w produkcyjną. Zrobię import wkrótce.
Witam faktycznie kilka budynków się nałożyło, chyba wysztkie poprawione można próbowac Białą P a jak temat Supraśla?
Fakt, jest trochę mniej, ale jeszcze było 8 sztuk w kategorii “budynek wewnątrz budynku” - poprawiłem. Pozostało jeszcze 68 sztuk w kategorii “przecinające się budynki”. Proponowałbym załadować sobie wszystkie budynki w Białej Podlaskiej za pomocą overpassa (gotowa regułka) i przelecieć walidatorem w JOSM, bo zdarzają się tam dziwne kwiatki jak np to: https://www.openstreetmap.org/way/332740820
Miasto Supraśl wczoraj otrzymało aktualizację adresów.
Ok przetestuje:lol: tracer2 tak przerzuca
Czy jest możliwy import adresów dla gminy Długołęka? Z tego co wiem to jest w EMUiA.
Jeśli są to pewnie.
Edit:
Już bym zaimportował, ale są małe problemy z EMUiA.
Ok, w takim razie poczekam na rozwiązanie problemów
Mam prośbę o import z EMUiA: kujawsko-pomorskie > powiat tucholski > gmina Gostycyn
A najlepiej cały powiat
Czy jest możliwy import adresów dla gminy Długołęka? Z tego co wiem to jest w EMUiA.
Zrobione.
Tak przy okazji - prosiłbym o dodawanie addr:city= do adresów. Było tam trochę adresów dodanych przez Ciebie, ale nieposiadających tego tagu - uzupełniłem.
Mam prośbę o import z EMUiA: kujawsko-pomorskie > powiat tucholski > gmina Gostycyn
Zrobione, teraz trzeba mrówki ogarnąć: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/53.4727/17.8511
Dzięki, zajmę się tym jak tylko EMUiA wróci (chyba jakaś awaria jest)
Proszę o import adresów z EMUiA: wielkopolskie > powiat rawicki > gmina Jutrosin
Proszę o import adresów z EMUiA: dolnośląskie > powiat strzeliński dzięki z góry