osmapa.pl/osm24

Jak otagować kiedy chodnik jest kostką brukową a wydzielony pas asfaltem?

Tak to wygląda w kodzie


		if(this._checkTag(el.tags,"cycleway:surface","paving_stones",'=')
			|| this._checkTag(el.tags,"cycleway:left:surface","paving_stones",'=')
			|| this._checkTag(el.tags,"cycleway:right:surface","paving_stones",'=')){
				dasharray = "2, 3";
		}else if(this._checkTag(el.tags,"cycleway:surface","asphalt",'=')
			|| this._checkTag(el.tags,"cycleway:left:surface","asphalt",'=')
			|| this._checkTag(el.tags,"cycleway:right:surface","asphalt",'=')){
				dasharray = 1;
		}else if(this._checkTag(el.tags,"surface","paving_stones",'=')){
				dasharray = "2, 3";
		}else if(this._checkTag(el.tags,"surface","asphalt",'=')){
				dasharray = 1;
		}

Tak, teraz wszystko na co poprzednio narzekałem działa poprawnie :).

Dodałem takie małe ułatwienie do bicycle.osm24.eu Teraz z dodatkowym parametrem ściąga wszystkie highway (nawet footway) i przy większym zoom pokazuje turn lanes. Na razie uwzględniam tylko 2 tagi: bicycle:lanes i turn:lanes

http://bicycle.osm24.eu/?full=yes
Przykład:

Hm, jakoś nie mogę się połapać w kolorach, zwłaszcza przy największym zoomie… :frowning: Czerwony to pewnie ścieżka, ale niebieski - “jeden kierunek nie dla rowerów” ze strzałkami w dwie strony?

Akurat to nadal mapa rowerowa więc to wartości z bicycle:lanes no/yes/designated

Możliwe =} tylko mi chodzi o to, że jest jakaś legenda i nagle przy zbliżeniu kolory się nie zgadzają i , co gorsza, nie wiadomo co który kolor znaczy.

A tak wracając do głównego serwisu - jak to możliwe, że nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia? :open_mouth: Jakby co mogę się tym zająć.

Nie widzę też nazw języków w menu, tylko flagi i dziwnie to wygląda.

Ostatnio przez duże obciążenie Overpassa, albo ograniczenia które były konieczne (patrz lista mailingowa i posty Rolanda Olbrichta), osm24.eu działa dość przymulasto. :confused:

Niestety chyba nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Ew. mogę się postarać zmienić serwer overpass na inny.

Ogólnie nowa werja będzie bardziej przyjazna bo będzie zawierać cacheowanie punktów. Teraz reload leci przy każdym przesunięciu mapy.

A co z polskim tłumaczeniem?

Stara wersja nie jest już rozwijana, a nowa nie nadaje się jeszcze do publikowania. W nowej tłumaczenia są lepiej rozwiązane i będzie też język polski :slight_smile:

A tak konkretniej - czy potrzebujesz pomocy przy tłumaczeniu na polski =} czy nie?

Poradze sobie :wink: ale chętnie kupię abonament na 30 godzinną dobę :slight_smile:

To chętnie się tym zajmę jakby co, bo na tłumaczeniach programów i serwisów się znam, a ty w zaoszczędzonym czasie możesz dłubać przy samym serwisie, bo w tym nie umiem pomóc. :slight_smile:

Serwisy pod podanymi adresami już nie działają, szkoda :frowning:

Owszem, używało jej tylko kilka osób więc chyba wielkiej straty nie ma. Nie wiem czy dla kilku osób jest sens nawet domenę przedłużać :slight_smile:

Czy chodzi o osm24.eu? Może podpiąć to jako warstwę do osmapy?

Marku jeśli jesteś w stanie to zrobić to proszę bardzo. Kod jest na github

Taktaktak!