Dobrze, że napisałeś ten post :). Zasadniczo takie konflikty staramy się rozwiązywać na bieżąco - może marekt2 się odezwie na forum i wyjaśni o co chodzi z jego strony. Inna sprawa, że wiadomości są dość ogólnikowe - jeżeli widzisz coś sknoconego to chyba lepiej rozwinąć temat i zapytać użytkownika dlaczego tak mapuje - może korzysta z nieaktualnych danych (bing, geoportal). Często błędy nie są wynikiem złej woli, a raczej niewiedzy lub błędnych informacji. Często zdarza się tutaj, że użytkownik który na początku sporo zepsuł, po krótkich wyjaśnieniach i przeszkoleniu jest dobrym mapowiczem.
Tak się zastanawiam: w JOSM-ie ustawiłem sobie we wtyczce do rysowania budynków, żeby automatycznie przejmował dane adresowe punktu leżącego na tym obszarze. Jest to bardzo wygodne, bo sporo tego macham. Jednak jeśli obszar budynku jest już narysowany, to muszę się namachać, czyli zrobić kopiowanie, kasowanie i wklejanie tagów dla każdego punktu. Czy nie da się tej czynności uprościć?
czasami przewija się temat mapowania na podstawie zdjęć z dronów, tutaj strona z licznymi ujęciami rozmaitych atrakcji Polski z góry http://www.polskazdrona.pl/
to co prawda nie zdjęcia a filmy, ale z opcją stop-klatki może się komuś przyda
To raczej nie jest pytanie początkujących , ale nie pasuje do innego wątku, więc rzucę tu: przy okazji mapowania terenów wiejskich znalazłem całkowitym przypadkiem lasy, które nie miały zamkniętej linii obrysu (więc nie były prawidłowymi obszarami i w związku z tym się także nie wyświetlały). Czy znacie bardziej skuteczny sposób na znajdowanie takich kwiatków?
Przychodzi mi do głowy pobranie wszystkich obszarów za pomocą overpassa i przelecenie walidatorem w JOSM. Z racji dużej ilości danych trzeba to robić np. per województwo.
Hm, wydaje mi się, że w ogóle powinniśmy zacząć stawiać na automaty i robić regularne testy “zdrowia” oraz sensowności bazy z wygodną możliwością ręcznej interwencji (żeby z kolei nie paść ofiarą botokracji). Nie wiem, czy takie niedorobione lasy są częstym problemem i czy warto akurat to sprawdzać, ale jakaś lista z bezpośrednim linkiem do obiektu byłaby fajna - a może po prostu nie tylko lasy, ale wszystkie obiekty, które powinny się składać z zamkniętej drogi? Mamy już tyle obiektów, że zrobienie skryptów kontrolnych staje się coraz pilniejszą potrzebą.
Oczywiście dobrym przykładem, który mnie skłania do tego myślenia, jest oprogramowanie do aktualizacji warszawskiego transportu publicznego (nawet nie wyobrażam sobie, żebyśmy byli w stanie zapanować nad tym ręcznie!), ale mam też przykład odwrotny - kilka dni temu jakiś mapowicz przeciągnął punkt na drodze z Japonii do Brazylii, co oczywiście spowodowało duże obciążenie serwerów, bo trzeba było nagle odświeżyć wszystkie kafelki:
Czy ktoś wie jak otagować klub studencki/muzyczny? Zasadniczo chodzi mi o warszawską Stodołę, ale jest takich rzeczy więcej, pewnie w każdym mieście akademickim przynajmniej jedno.
Youth nie pasuje, bo nie jest restricted (?) tylko dla młodzieży, a music nie jestem pewien czy to są kluby czysto muzyczne. Na razie dałem amenity=nightclub, choć też nie jestem w 100% pewien, że dyskoteki i nocna zabawa to podstawowy opis.
Użytkownicy Stravy chcą aby podkładem tras były mapy OpenStreetMap. I nic dziwnego, przeglądanie własnych tras rowerowych/biegowych na GM nie jest zbyt wygodne.
Jeśli chcielibyście się podzielić swoimi powodami, przez które w ogóle coś robicie w OSM, to Richard Fairhurst chciałby o tym usłyszeć, ponieważ będzie o tym opowiadał na najbliższym SotM US w Nowym Jorku: