Ik niet, want het is niet voor iedereen permissive, …
access=* geldt voor iedere vervoersvorm, ook fiets/brommer/motor aan de hand.
Tenzij er andere regels op het toegangsbord vermeldt staan of het praktisch niet kan vanwege de gekozen barrier. Dan zal dat op de barrier aangegeven moeten worden.
Ik heb een wiki aangemaakt om deze discussie verder te stroomlijnen, want er zijn nog teveel verschillende opvattingen.
De wiki is ook handiger voor verdere documentatie.
Hier is de wiki: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:NS-poortjes
Zou ligfietser dit topic op het forum op slot kunnen zetten? Anders wordt het een warboel.
Wil iedereen daarom zijn bijdrage aan dit onderwerp in de wiki zetten?
ik heb dat netjes gevolgd , maar kom een paar puntjes tegen.
Hier zie je de nieuwste bijdragen eenvoudig op datum en volgorde. +1
In de Wiki moet je alles lezen -1
Met deze werkwijze moet je alles volgen, net als de links naar zoiets als github -1
Het lijkt mij niet bevordelijk voor de gemeenschap, splitsen en spreiden maakt geen eenheid -1
Als ik mag stemmen ben ik het met Allroads eens, hier blijven en geen afgedwongen verhuizing.
Allroads, NS staat toch fietsers binnen een beperkt venster met fietskaartje, toe op de trein, dan moet ie toch ook door het brede poortje het perron op ?
De bedoeling van de wiki is dat je daar op kunt zoeken hoe een tag gebruikt moet worden.
Daar kijk ik zelf ook altijd als eerste als ik een tag tegenkom waarvan ik niet weet hoe die te gebruiken.
Dan ga ik niet de verschillende fora langszoeken om te zien wat ik moet doen.
Als we er straks toe overgaan om de tolpoortjes te taggen, dan is het voor nieuwe gebuikers handig om die wiki te hebben.
Want er is nog altijd een deel van medemappers dat helemaal nooit in dit forum leest maar via de malinglist met elkaar praat en overlegt.
Maar de wiki kent iedereen (“hoop ik dan maar”, sprak hij twijfelachtig )
Dit is het enige relevante forumpost dat ik hierover kon vinden. Ik kwam ook laatst de situatie tegen. Iemand tipte mij over het bestaan van de tag barrier=ticket_gate. Dit in combinatie met bijvoorbeeld:
access=customers
fee=yes
payment:ov-chipkaart=yes
Barrier=ticket_gate zegt naar mijn mening meer wat het is dan een turnstile of een gate. De barrier=gate methode is overigens op utrecht centraal gebruikt:
Zoals in post #2 wordt aangegeven, klopt fee=yes niet helemaal.
Pre Corona ging ik vaak in Deventer naar de AKO op het station, checkte in met mijn OV chipkaart, kocht tijdschriften, boeken etc en checkte weer uit. Als dat binnen de de 20 minuten gebeurde, werd er niets van mijn saldo afgeschreven.
En zo kun je dus ook in Deventer nog steeds door de stationstunnel lopen evt met fiets aan de hand.
Je moet dus wel een OV Chipkaart hebben, maar je betaalt niets.
Ik heb geen idee of er saldo op de kaart moet staan, ik heb automatisch opladen aan staan, dus altijd saldo op de kaart.
Maar deze “passerelle” situatie komt vaker voor:
Een paar, die ik zo ken:
Amersfoort
Utrecht
Arnhem, beetje bijzonder, je moet over een perron, maar het kan wel, van Sonsbeek zijde naar Centrum zijde vv
Maar het zijn er veel meer.
Heb ook eens met andere gesproken en zij willen een losse subkey. Barrier waarde zijn fysieke dingen en een toegangspoortje is hier een functie van zowel een barrier=gate als een barrier=turnstile. Je hebt payment:ov-chipkaart=yes
Een andere mogelijkheid is barrier=gate/turnstile + public_transport=ticket_gate + payment:ov-chipkaart=yes
Afhankelijk van de situatie kun je dan access=yes of access=customers toevoegen.
Zoals Cartographer10 zei heeft het mijn voorkeur om het fysieke kenmerk van een poortje/hekje te scheiden van de functie als kaartscanner of “ticket gate”. Daarmee kunnen we ook ticketscanners zonder fysiek poortje (zoals bij sommige treinstations) los taggen en kunnen we nog steeds aangeven welke soort poortjes ergens precies zijn.
Op de OSM world Discord server hebben we ook al eens de discussie gehad tussen barrier=turnstile of barrier=gate. Zeker als bij de Nederlandse de deurtjes openklappen vind ik het meer een gate dan turnstile (zoek maar op) maar de Engels sprekende zien de definitie van turnstile iets breder.
Ik zou persoonlijk wel voorstander zijn van de tag public_transport=ticket_scanner + barrier=turnstile/gate. Voor de micromappers kun je public_transport=ticket_scanner dan ook gebruiken voor losse incheckpalen zonder poortje. Dan kan ook dite note: weg want het is dan duidelijk dat het om een ov poortje gaat.