Ok, jeśli chodzi o śluzy to jest tag: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:cycleway%3Dasl Ale bardzo mi się nie podoba. Z tego co widzę to jest dopiero użyty 2tys razy. Więc zaproponuję swój, który jest możliwy do implementacji na stronie.
bicycle:asl:lanes=…(yes/no)
Uważam, że mój pomysł jest o tyle lepszy, że nie powinno być problemu ze zrobieniem śluzy obejmującej konkretne pasy.
Kolorystyki w legendzie jeszcze nie ma więc:
czerwony - rower,
czarny - samochód,
żółty - pieszy (np. żółty i czerwony to ścieżka rowerowa z chodnikiem, rozdzielona liną)
niebieski - bicycle = yes (na drodze) oraz na równych prawach z pieszym na chodnikach.
Mały change log dla bicycle.osm24.eu:
-Grubość linii w widoku “Drogi rowerowe” zmniejszona do 2px
-Rozróżnianie nawierzchni (asfalt/kostka brukowa)
-Szlaki rowerowe powinny teraz wyświetlać również route=mtb (niestety nie sprawdziłem w praktyce)
-Sporo optymalizacji szczególnie w renderowaniu dróg i pasów.
Nikt nie powiedział co sądzi o moim pomyśle na śluzy. Dlatego poczekam z ich implementacją.
TODO:
-Więcej ikonek/typów POI
-POI jako klikalne punkty
-Dekorowanie linii w trybie pasów (strzałki skrętów/kierunków). Niestety wtyczka do LL nie obsługuje offsetu i pewnie muszę napisać swoją.
-Błąd z wyświetlaniem “przybliż”/“ładuje”
-Czyszczenie kolejki zapytań do overpass przy zmianie warstwy (obecnie czeka aż poprzednia pobierze się do końca)
Po załadowaniu się szlaków nie da się ich wyłączyć… tzn. można np. włączyć Drogi rowerowe, ale szlaki i tak zostają.
Po prawej stronie na dole jest u mnie pusty biały prostokąt (nad atrybucją). Tak ma być, czy mam już całkiem rozjechanego firefoxa?
Poza tym super wizualizacja, czekam na wersję stabilną aby zacząć ją reklamować ;).
Pomysł: czy na wizualizacji szlaków szlaki mtb mogłyby się jakoś dodatkowo odróżniać od rowerowych, np. stylem lub grubością linii? Dla mnie ma to taki sens, że po pchaniu roweru po szlakach mtb wokół Ptasiej Kopy w Wałbrzychu nigdy się na nie z rowerem nie pakuję (nie te konkretne tylko ogólnie mtb), albo przynajmniej planuję z góry jakieś wyjście awaryjne ;).
Dodałem takie małe ułatwienie do bicycle.osm24.eu Teraz z dodatkowym parametrem ściąga wszystkie highway (nawet footway) i przy większym zoom pokazuje turn lanes. Na razie uwzględniam tylko 2 tagi: bicycle:lanes i turn:lanes
Hm, jakoś nie mogę się połapać w kolorach, zwłaszcza przy największym zoomie… Czerwony to pewnie ścieżka, ale niebieski - “jeden kierunek nie dla rowerów” ze strzałkami w dwie strony?
Możliwe =} tylko mi chodzi o to, że jest jakaś legenda i nagle przy zbliżeniu kolory się nie zgadzają i , co gorsza, nie wiadomo co który kolor znaczy.
Ostatnio przez duże obciążenie Overpassa, albo ograniczenia które były konieczne (patrz lista mailingowa i posty Rolanda Olbrichta), osm24.eu działa dość przymulasto.
To chętnie się tym zajmę jakby co, bo na tłumaczeniach programów i serwisów się znam, a ty w zaoszczędzonym czasie możesz dłubać przy samym serwisie, bo w tym nie umiem pomóc.