Громадський транспорт

Я и не говорю, что это УСК2000, я говорю, что это местная система координат. Как перейти от местной к УСК2000 - неясно.

А не простіше просто по знімкам намалювати колії?

Я так розумію, що все це робиться заради зупинок, які не дуже хочеться вбивати вручну.

Там не только колії, там весь общественный транспорт.

Ну так гром. транспорт все одно треба привязувати до існуючих way-ів, і це навіть вручну не дуже важко робити.

Статичні мапи актуальних схем руху транспорту від EasyWay: http://static-maps.easyway.info/
Тут пишуть, що „Ми вітаємо вільне поширення карт у некомерційних цілях“.

Цього недостатньо для OSM, адже OSM вітає вільне поширення даних як у некомерційних так і у комерційних цілях.

Для Вікіпедії достатньо, а для ОСМ ні. Там вони знаходяться під ліцензією Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Цікава політика, так би мовити, “свободи” розповсюдження інформації.

А я так зрозумів, що Mapnik і досі не підтримує останній варіант тегування громадського транспорту?

Якщо додавати (окрім тегів за новою схемою) highway=bus_stop на точку(!) платформи очікування то рендерится.

Я просто виправив усі об’єкти тут згідно нової схеми і все зникло на мапніку.
http://www.openstreetmap.org/#map=18/48.52276/34.46770

Треба баг до стилю мапніка внести, бо це вже давно тягнеться. Або патч їм надіслати

Рекомендую такий пресет, що б одним натисненням додавати і старі, й нові теги - https://josm.openstreetmap.de/josmfile?page=Presets/PublicTransportOneClick&preset

Таке питання, може хто знає. Може десь рендериться чи показується на льоту відстань доступності до зупинки ГТ? в кільцях HeatMap чи чогось подібного.
Не зустрічали?

Підкажіть будь ласка, я трошки заплутався з тегами.
Railway=station точка на лінії залізниці позначається як місце осі залізничної станції
public_transport=stop_position; train=yes - точка на лінії для позначення зупинки громадського транспорту

так який з варіантів вірний для позначення зупинок в маршрутах поїздів?

В вікі, в описі відношення route=train написано що:

Так от самі колії мають бути “відсортовані” разом з зупиночними пунктами чи можуть будти посортовані в межах своїх груп? Колії окремо, зупинки окремо?

Бо перший варіант робить не дуже гарним відношення в JOSM і передбачає розділення лінії залізниці в точці зупинки на дві - що породжує купу однакових за тегами і за відношеннями ліній, але роздільних лиш для того щоб у відношенні вони вірно чергувались з зупинками. Як на мене то трохи “брєд”.
Хто що скаже?

JOSM сортує так: спочатку всі зупинки, потім всі колії. Але треба прослідкувати порядок зупинок і чи вірний напрямок сортування колій.

Я своє, нове відношення додав саме по схемі: Зупинки (від старту до фінішу), колії (від старту до фінішу)

Але по тим відношенням що є по Київ-Пасу то там колії розділені stop position’ами. Колія, колія, стоп, колія, колія.

Ого, нормальне тут обговорення.

Таке запитання: якщо є приміський маршрут - для нього створювати два відношення (прямий і зворотній напрямок) чи одне (яке включатиме усі потрібні відрізки дороги та усі можливі зупинки)?

Для залізниці вважаю що треба просто два: “туди” й “назад”. А для міського транспорту в якого номер один, але напрямків два - по рілейшину на кожен напрямок, і ці два в одному master route