Пропозиція - природній порядок слів у назвах вулиць

Якесь неочевидне виключення, діє тільки для маданів, при чому не лише в столиці. В будь-якому випадку треба змінити Майдан на майдан, а саме слово Майдан можна в alt_name перемістити

Можу спробувати заюзати такий словник на демо сайті - база OSM лишиться незмінною

В RU-OSM так принято потому что так считают филологи и топонимисты: http://moscow.gramota.ru/znan02.shtml

Не спорю, так как не знаю правил украинского языка, но отмечу что в RU-OSM точно найдутся те, кто считают что “точно правильно” “улица Морская”.
Чтобы действительно было точно правильно, нужно спросить у украинских филологов. Например, у нас в Москве в Институте географии РАН регулярно проводятся заседания Топонимической комиссии. Вход туда свободный - можно прийти, послушать доклады и просто задать вопросы. Нужно найти что-нибудь похожее у вас, либо просто писать преподавателям филологии и языкознания в каких-нибудь языковых институтах.

На мою думку це виключення. Тут Майдан не статусна частина, а частина власної назви, тому з великої літери і на першому місці.

По сабжу - не вважаю це гарною думкою. Мінуси існуючої схеми не достатньо критичні, а ось так званий “природній порядок слів” створить тільки більше хаосу.

Краще вдосконалювати рендери та пошук, щоб він розумів будь-який порядок слів і скорочення (я про вул., пров., м., смт і т.ін.).
До того ж коли на карті щось шукаєш візуально, статусна частина не повинна заважати - тільки уточнювати, а на початку словосполучення вона саме заважає.

streetmangler это всё уже умеет - достаточно запустить его на дамп Украины, получите список названий которых нет в словаре.
Далее из списка составляется словарь. Правильно написанные улицы можно добавлять напрямую, неправильно - соответственно, добавлять в исправленном виде (причем есть возможность сортировки по популярности, т.е. можно начать с самых часто встречающихся названий и сразу почувствовать результат).
Когда в словаре будут хоть какие-то названия, появится возможность исправлять неправильные написания этих названий. Исправления работают на дампе, т.е. можно тренироваться на отдельном городе, а не сразу на всей стане.

Единственное - streetmangler это консольное приложение, поэтому никаких удобных gui не ждите. Сборки под windows тоже нет, но могу попробовать собрать если нужно. Остальные подробности на wiki и github.

можна пруфлінк на це твердження?

Тому і написав “На мою думку”.
У поштовій базі не знайшов взагалі.
А от у базі АТУ від Vanuan’a написано
331549,м.Київ, Незалежності майдан
Хоча там зустрічаються щонайменше 5 різних варіантів у різних містах.
Проте Google на запит видає майже всюди “Майдан Незалежності”

Піднімаю тему уверх. Що необхідно для того, щоб все ж таки змінити схему?

Треба мутити голосування.
Я, наприклад, за стару схему :slight_smile:

Так, голосування потрібне, і потрібно повідомити всіх, хто хоч якось активно мапить по Україні, а не лише хто на форум заходить час від часу. Хтось опише процес?

  1. Створити сторінку на вікі десь з описом плюсів та мінусів - як було і як пропонується.
  2. Відпустити кілька днів на редагування сторінки (коментарі).
  3. Почати голосування, повідомити якимось чином активних маперів за територією.
  4. Через два тижні-місяць зібрати результати, відфільтрувати аккаунти, створені заради голосування :slight_smile:

Якось так? Хотів би, щоб цим не я займався, бо часу маю не дуже багато. Але за потреби… Все ж, я писав перший пост :slight_smile:

Саме так. Ось тут розписано детальніше:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposal_process
Єдина відмінність - дати більше ніж кілька днів на обговорення, щонайменше два тижні.

Треба донести прибічникам існуючовї схеми, що вона не відповідає основоположним правилам OSM.

При попередньому голосуванні ті 7 з 10(2 з 7 досі активні) проголосувавших фактично порушили ці правила і при бажанні через DWG те голосування можна взагалі визнати недійсним.
Але ж хочеться домовитися якось по-людськи.

Шановне панство!
Вам нічим більше зайнятись?! Мапа України не є готовою, роботи — не початий край.
Власне, сітка автошляхів до кінця не складена, а ви пропонуєте розпилятись на дурниці.
Позначте краще маршрути громадського транспорту.
*
Щодо зауваження про перше голосування:* коли все тільки-но починалось, ми робили не за вказівками, а по-людськи. Власне, навіть українського форуму ще не було. Але обговорення було, аргументи сторін збереглись: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Вікіпроект_Україна. Власне, за 2 місяці вітчизняні учасники зробили свій вибір. Безлад було подолано. До речі, стаття http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposal_process описує процес пропозиції нових теґів, а не прийняття рамкових угод.

Про основоположні правила: українська мова є флективною, на відміну від англійської. Тобто для кінцевого розуміння має значення закінчення, а не порядок слів. Не є “навмисно невірними даними” назва “Шевченка вулиця” або “Вулиця Шевченка”. На відміну від “Park Street” та “Street Park”. Так звані “основоположні правила” написані одиничними західними користувачами, виходячи з їх персонального досвіду. Інформація про “truth-on-the-ground” з’явилась у вікі не одразу, і з цим можна сперечатись, бо те тлумачення радше схоже на вислів власних думок (суб’єктивне твердження), а ніж на обґрунтоване дослідження. Інформація має властивість застарівати. Аналізуйте факти.

Про звернення до DWG: dudka, про Крим не забули часом? Вони кажуть, що політика — не їх справа, і сприяють вчиненню правопорушень. Але, як будь-яка зареєстрована організація діє за законами країни, так і OSMF має відповідати законодавству країни реєстрації. З огляду на те, що всі цивілізовані країни поважають суверенітет одна одної, будь-які невідповідні місцевому законодавству вчинки (виправлення), інформацію можна спростувати та вимагати відшкодування! Тому, в Україні кожен громадянин керується спочатку Конституцією, Законами, а лише потім чиїмись настановами та вказівками :stuck_out_tongue: (вибачте за оф-топ).

Взагалі-то, прошу не забувати, що всяка інформація має бути однорідною. Безлад — це лихо. Тому перш ніж затівати “перебудову”, треба мати бачення того, що коїться, та куди це може призвести. Як ось так :wink:

va-deam, DWG відмінив російське голосування про військові містечка, поставивши Truth on the Ground вище побажань більшості росіян, вам про це відомо?

“Незалежності майдан”, “Хрещатик вулиця”, “Ярославів Вал вулиця”, “2-й Зінцева Балка узвіз” - це все некоректні позначення на догоду застарілим конверторам і застарілим навігаторам. Це все некоректні позначення з точки зору як української мови так і Truth on the Ground. Я міг би просто це все повиправляти, але не бажаю, щоб інші, прикриваючись угодою сімох маперів, псували дані знову. Тому тут і є це обговорення.

Кому чим зайнятися справа кожного окремого мапера. Бажаєте доповнити сітку автошляхів - будь ласка доповнюйте, але не вказуйте іншим що треба робити.

Не побачив у старому обговоренні жодних об’єктивних плюсів існуючої схеми.
Погляньте на Мінськ - карта чудово читається.

Взагалі-то, ніякого безладу нема. Тепер у нас є інструменти валідації адресації і відношень associatedStreets. 99.9% назв валідні і підпадають під стару угоду. Але є виключення типу майдан Незалежності, площа Героїв Майдану і т.п. Нова схема просто “узаконить” ці “помилки”

Як вже сказали, треба робити сторінку на вікі для обговорення і ставити кінцеву дату цього обговорення. І краще щоб мапери свої аргументи писали там, а не тут. Бо тут ми будемо сидіти без жодного результату. Давно вже потрібна конкретика.

Ну так, звичайно, давайте намалюємо все, а потім, коли всі будуть згідні, що більше малювати нема чого, будемо думати про зміни :slight_smile: З боку теорії скажу, що в програмуванні рефакторинг не вважається скінченним процесом, причому доцільно проводити його завжди, коли бачиться зміст :slight_smile:

І як бачите, активних дій масового перейменування від всієї спільноти не потрібно. Це зробить 2-3 людей, які мають в цьому досвід. Від спільноти потрібно лише конструктивно прийняти рішення і в майбутньому слідувати новому, більш природньому, правилу (якщо приймемо).

Ну, якщо нову схему буде прийнято, найлогічнішим буде направити російського бота на територію України.

Але в мене питання. Чи буде цей порядок слів стосуватися українських назв? Чи будуть правила такі ж самі? Мені особисто прописвні правила для російської мови – це щось занадто складне. Хто там пам’ятає про відмінники? То значить, що робота бота буде потрібна постійно.

Крім того, масове перейменування сотень тисяч об’єктів буде потребувати певної підготовки, щоби не викликати питань в DWG.

Взагалі кажучи, основне питання теми - зміна українських назв, правила там доволі нескладні.

Підтримкою імен все одно має займатись бот, як колись робив _sevbot :wink:

Питання щодо name:ru природньо випливає з цієї пропозиції, але розбиратись у правилах російськомовної спільноти теж не обов’язково - після набору словника вони будуть виправлятись чи додаватись автоматично.
name:en у нас наче в порядку, а інші мови потребують когось зі їх знаннями, я це питання залишаю на совість тих, хто буде ті мови заповнювати.

Небольшая поправка:

Раз мы не сокращаем статусные части улиц, то, может быть, не стоит упоминать “сокращения” в правилах? Чтобы не смущать участников.

Звісно, дякую за зауваження