Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

WItam,
Do pobrania jest nowy NF w wersji 14.1.2 dla Windows.
Niestety nie poprawiono ani modułu wyszukiwania miejscowości/wsi ani nie usunięto problemu nawigowania chodnikiem (przy użyciu samochodu).

Założyłem na formum Mapfactora nowy włątek dot. poprawy modułu wyszukiwania (postulat wyeliminowania podziału administracyjnego plus wyszukiwanie po kodzie pocztowym). Jeśli ktoś czuje się na siłach aby przekonać “MAPFACTOROWCÓW” do wprowadzenia owych zmian to zapraszam tutaj: http://forum.mapfactor.com/discussion/6302/searching-engine-improving

A co Ci nie pasuje w podziale administracyjnym?

To że nie każdy go zna na pamięć szukając miejscowości? :wink:

Nadal nie rozumiem, o co chodzi. O to, że pojawia się przy danej miejscowości informacja o tym, w jakim powiecie leży dana wioska? Jak dla mnie jest to istotna pomoc, bo spróbujcież znaleźć np. Bukowinę albo Dąbrowicę bez takiej informacji :wink:
Oczywiście, kody pocztowe być powinny, tu nie ma dwóch zdań.

Chodzi zapewne o problem przy wyszukiwaniu adresu takiego jak np.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3

Po wybraniu kraju, miasta i wpisaniu nazwy ulicy jest kilka(naście) wersji tej samej ulicy do wyboru, niektóre w różnych dzielnicach, ale nie tylko (w tym przykładzie jest ładnych kilka w dzielnicy Śródmieście, które właściwie niczym się nie różnią) i trzeba sprawdzać wszystkie po kolei, aby znaleźć w końcu ten kawałek, który zawiera numer 3. Totalnie bez sensu. Problem nie dotyczy tylko dużych miast i długich ulic (prosty przykład: Świebodzice, ul. Piasta - podzielona na dwa kawałki jeśli jako miejscowość wybrać Świebodzice albo w całości, jeśli wybrać “Świebodzice-Świebodzice” :P). Dopisanie powiatu itp. do nazwy różnych miejscowości jest jak najbardziej na miejscu, ulice z tej samej miejscowości nie powinny być dzielone, lub jeśli z jakiegoś powodu muszą, to powinny być do nich dopisane numery domów na liście wyboru ulicy. (Edit: oczywiście chodzi o (nie) dzielenie ulic w wyszukiwaniu w nawigacji, w danych OSM jest to często konieczne z powodu różnych nawierzchni, różnych ograniczeń prędkości, linii atobusowych, szlaków turystycznych itp. itd.).

Dokładnie o to mi chodzi. Uważam, że adresy danego miasta/wsi-> ulicy powinny być w jednym katalogu.
Innym przykładem tego o czym pisze Domiss są Katowice, al. Korfantego - aleja podzielona chyba na 4-5 kawałków ponieważ przebiega przez kilka dzielnic. Aby znaleźć np. nr 155 trzeba przeszukać wszystkie dzielnice.
Problem nie dotyczy tylko i wyłącznie danych mapowych Polski. Jadąc za granicę napotykamy identyczny problem i dodając do tego potencjalną barierę jezykową sytuacja staje się niesympatyczna.
PS. W ubiegłe wakacje musiałem z dziećmi pilnie pojechać do szpitala (zatrucie żołądkowe) w HR w Zadarze. W stresie łatwiej było mi znaleźć daną ulice w mapach HERE (dobrze, że miałem starą N8) niż w NF.

Nie wyważajmy otwartych drzwi… Nawigacje komercyjne radzą sobie z tym problemem (nawet darmnowa przeglądarkowa OSRM to potrafi).
Podział administracyjny oraz kody pocztowe mają jedynie stanowiść dookreślenie danej destynacji w przypadku występowania miescowości o tej samej nazwie.
Obecnie ów podział adm. dzieli miejsowości/wsie na mniejsze zbiory. Wprowadza to dodatkowe zamieszanie i konsternację.
Np. Gliwice… chcąc dojechać na ul. Portową 28 trzeba wybrać opcję Stare Gliwice (pytanie: czy Stare Gliwice to Gliwice z kodem 44-100? - odp. tak, ale to trzeba wiedzieć; pod tym adresem jest Śląskie Centrum Logistyki z portem i urzędem celnym - bardzo często odwiedzane miejsce).

Mój wątek na stronie MapFactor dot. usprawnienia modułu wyszukiwania (http://forum.mapfactor.com/discussion/6302/searching-engine-improving) pewnie umrze śmiercą naturalną… Panom chyba brakuje odwagi aby jednoznacznie określić swoje stanowisko. Ignorowanie zadanego pytania oznacza raczej, że żadnych zmian w tej materii nie będzie. :frowning:

Chyba jest sposób na to, opisał to też mdx na forum NF o którym wspominał Dawid:

A więc szukamy Warszawa, potem wybieramy Warszawa powiat (zgodnie ze ww. wskazówką “via administrative area”), szukamy Aleje Jerozolimskie i pojawia nam się ta ulica we wspomnianej wersji JOINT: Aleje Jerozolimskie węzeł (w polskiej wersji słowu joint odpowiada słowo węzeł, trochę niefortunnie dobrane) - wszystkie dzielnice - Ochota, Ursus, Włochy, Śródmieście i niżej pojedyńczo każda z dzielnic.

Rzeczywiście, to jest bardzo intuicyjne, na pewno każdy nowy użytkownik tej nawigacji będzie to wiedział :P. Moim zdaniem dopóki to działa w ten sposób to Mapfactor Navigator nie nadaje się (dla mnie) do użytku. Używam nawigacji sporadycznie, na pewno nie będę pamiętał tak dziwacznych rozwiązań przy wyszukiwaniu następnym razem jakiegoś adresu…

Inna sprawa też, że Warszawa powiat wyświetla się tylko dlatego, że Warszawa powiat (admin_level=6) ma tą samę nazwę co Warszawa miasto, o które właściwie nam chodzi (admin_level=8). W nawigatorze w polu miejscowość w rzeczywistości możemy wpisać również nazwę regionu (w naszym przypadku powiat, gmina) i wtedy widzimy zbiorczo ulice w danym np. powiecie, trochę dziwne bo przecież w każdym przypadkowym miejscu do którego nawigujemy nie wpisujemy nazwy powiatu a nazwę miejscowości.

Witam
Przy dodaniu mapy Obwodu Kaliningrackiego na Navigator, android 4.4.2, jak przeglądam mapę i zbliżę się do tego obwodu to zacina się Navigator.
Kilkakrotnie reinstalowałem program i mapy.
Chciałem dodać wszystkie regiony wokół Polski.
Czy ktoś też ma taki efekt dodania Obwodu Kaliningrackiego?

Który to będzie subregion Rosji? Nie ma takiego wskazującego bezpośrednio na Obwód Kaliningradzki.

http://navigatorfree.mapfactor.com/en/maps/

Russian Federation Northwest OSM

Android 4.0.4. bez problemu pobrałem, wyznaczyłem trasę, symulacja przejazdu przez granicę też ok.

U mnie MF działa dosć kiepsko na androidzie. W sensie nie działania aplikacji sprzetowo ale jej prgramu - wyznaczenie trasy z punktu A do B jest zawsze tworzone w sposób bezsensowny. Najktórsza droga to robienie mnóstwa km na około i praktycznie problemy ze przeliczeniem nowej trasy jak się nie skorzysta z wyznaczonej. Tak czy inaczej używam tego ze względu na małą wielkość jak narazie.

To dość rzadka opinia, mógłbyś wskazać konkretnie o jaką trasę chodzi? Może coś poradzimy. Możesz wyznaczyć ją tutaj http://map.project-osrm.org/ i wybrać tam “Generuj link”

Ciężko mi teraz znaleźć jak nie jestem w trasie. Ale w ustawieniach nawigacji myślę że chodzi o sprawę typu dróg jakie się wybiera a i być może ich złą klasyfikację nie ze strony programu a okreslenia dróg na mapie. Tak jak mówię ja głównie jadę rowerem w długie trasy o wielu punktach typu a - b — z nie iniowych i nakładającch się na siebie bo to jazda turstyczna po miejscach.

Ogólnie MF i tak jest obecnie najlepszy a testowałem już chyba wszystko co jest na androida. OSMand ma fajną bazę i szczegóły więcej detali ale znowu brak w nich opisu (lub sam nie umiem go znaleźć) przez co korzystam z MF.

Nie wiem o jakie dokładnie opisy ci chodzi, ale jest w osmandzie opcja do ich włączenia. “Skonfiguruj mapę” > “etykiety punktów”

Ośmieliłem się założyć nowy temat na forum MapFactora.
Dotyczy automatycznej regulacji głośności komunikatów w załeżności od predkości jazdy.
http://forum.mapfactor.com/discussion/6372/automatic-volume-regulation