UkrainianZombie,
ніхто не може заборонити користуватися якимись тегами.
Видаляти звязки теж ніхто не буде.
Можливо німецька спільнота, звідки розпочалась дискусія, вирішить що використання звязків зайве, але навіть там вони не видалять звязки, а просто рекомендуватимуть “давайте більше не будемо створювати нових”, ну і тим більше не зможуть нікому заборонити створювати нові звязки за межами Німеччини.
Зовсім ні.
addr:street буде корисним для софту, який не використовує звязки. Але я таких не знаю, реалізувати підтримку звязків досить просто, тому переважна більшість софту і конверторів їх підтримують. До того ж є утіліти(наприклад osmosis) які вміють копіювати теги звязків в теги їх членів. Єдиний випадок… addr:street корисний тим програмам які завантажують дані через overpass-api і не роблять жодної пост-обробки копіювання назви вулиці зі звязку.
addr:street:uk i addr:street:ru підтримуються одиничними програмами, мені відомий тільки конвертор osm2mp, але він також підтримує і звязки.
addr:street:** більш-менш поширені тільки :de i :it (taginfo), це мабуть якись імпорт в Швейцарії.
В межах України є трохи addr:street:** в Донецьку і поруч, а також одиничні випадки в Дніпропетровську, Одесі, Києві. Звязки ж включають 80% ліній що мають тег addr:housenumber. Очевидно, що більш розумним є додати всі будиночки в звязки ніж додати всім будиночкам спец-теги addr:street:**.
З іншого боку, як пишуть в межах дискусії на вікі, адресація через addr:street значно зрозуміліша новачкам і користувачам браузерних редакторів Potlach i iD. Я свого часу зробив валідатор, який відображає такі будинки з addr:street i addr:housenumber чи дороги з name=* поруч з якими є звязок з відповідним іменем. За допомогою валідатора і плагіна для JOSM relation toolbox в три кліки будинки додаються в звязок: клік Edit in JOSM в браузері, клік завантажити всі члени звязку(у вікні плагіну) і “+” щоб додати нові члени у звязок. Інколи звісно не все так просто: буває що новачки ставлять на дворові проїзди теги назви вулиці(тоді треба видаляти теги з назвою вулиці з цих ліній), або ставлять адресу школи на полігон території(тоді треба уважно переносити адресні теги на будівлю).
dudka,
дякую за розвернуту відповідь. Я так бачу, що в Україні тільки 10 маперів колись користувалися теґами addr:street:**, тож можна про них забути. Цікаво, а як маплять у Белгії, де французька мова досить поширена? UPD: подивився як в Бельгії - там де більшість французькомовних - назви французькою, там де спірно - там name пишуть просто “Rue Willems - Willemsstraat” (тобто суміш із двох варіантів).
Ще щодо мультимовності адрес.
Насправді необхідність звязків не є обовязковою.
Наприклад Nominatim та nadoloni.com успішно знаходять адресу “2 Tatarska Kamianets-Podilskyi”, хоча цей будинок не включений до звязку, там взагалі немає звязку вулиці. Мультимовність адреси досягається пошуком дороги з відповідним name:en і наступним пошуком десь поруч будинку з відповідним addr:housenumber i addr:street, що співпадає з name дороги. Найвузькішим є це “десь поруч”. Для Nominatim та nadoloni.com це не проблема, оскільки пошук “десь поруч” можливий засобами SQL, але для деяких конверторів такий пошук реалізувати і складно, і ресурсо-затратно. Найбільш вживані конвертори osm-даних такі як osm2mp(конвертації для Навітел, СітіГід, інші навігатори), OsmAndMapCreator, конвертор під Garmin не можуть звязувати будинки і вулиці без associatedStreet-звязку. Загалом українська спільнота створює звязки саме для підтримки російськомовних карт для навігаторів.
Ещё хотел бы посоветоваться: может, нужно перенести всю информацию об обозначении населённых пунктов со страницы Uk:Key:place в этот раздел? Сам не сделал, потому что не разбираюсь в обозначении НП.
Кстати, что теперь делать с этим разделом на странице RU:Key:addr?
Я считаю, его нужно просто удалить. Ведь вверху, в панели выбора языка, уже есть “українська”.
Треба пояснити чому addr:city у нас не використовується, окрім випадків будинків (найчастіше це АЗС) за межами населеного пункту. Адже приналежність вулиці чи будинку до населеного пункту визначається геометричним розташуванням будинку та вулиці в межах полгону населеного пункту. Причому ані будинок, ані вулиця не повинні “вилазити” за межі полігону населеного пункту.
Треба вказати, що addr:full ніколи не треба використовувати, бо більшість програм його не розуміють і не будуть розуміти ніколи.
Я считаю, что можно и нужно указывать адрес в теге addr:full=, когда другие теги не подходят. Во-первых, возможно, что в будущем появится схема для обозначения таких адресов, и его можно будет описать более подходящими тегами. Во-вторых, очень легко добавить отображение информации из этого тега (если она там есть, конечно), в карточки POI на OpenLinkMap, на openstreetmap.ru , в OSMAnd и другие программы и сайты. В-третьих, предполагаю, что в Nominatim (и других поисковиках) несложно реализовать поиск по точному или очень близкому совпадению запроса с информацией в теге addr:full=. Например, если в базе есть объект с тегом addr:full=Пятый дом налево от деревенского дуба, Иваново, а пользователь ищет “Пятый дом налево от сельского дуба, Иваново”, то можно показать ему вышеупомянутый объект.
Насколько я знаю, в Украине отмечены все районы областей. Поэтому мы можем отказаться от тега addr:district=* и пользоваться только геометрической вложенностью (когда один объект находится в границах другого).
А вот с сельскими советами дела обстоят не так радужно: http://edward17.github.io/LayersCollection/#map=6/48.929717630629554/31.57470703125&layers=1000,2030 Поэтому addr:subdistrict =*, на мой взгляд, можно использовать.
запропонуйте схему теґування таких випадків. Чи не є вхід до сходів входом до підїзду? Може на перший ставити ** entrance=yes, addr:flats=, на другий ** entrance=staircase, addr:flats=, ref=,* ? А чи ставити тоді ref=* на окремий вхід до квартир першого поверху?