i masz nawet rysunek przykładowego terenu. To może nie jest całkiem sensowne, ale nie musisz się zastanawiać (choć możesz, oczywiście). W przypadku terenu świątyni nie mamy takiego przykładu.
Jeszcze się nie przyjrzałem, ale tu jest opis kilku scenariuszy tagowania (z tym, że pomija to całkowicie kwestie renderowania, które warto by też na tej bazie dopasować):
To jest niemal na pewno błąd tagowania. Raczej nie modlą się na parkingu więc zewnętrzne amenity=place_of_worship jest błędne. Ja bym użył tam landuse=religious.
sprawa serwerów od sponsora chyba zdechła na razie - IMHO jako Stowarzyszenie moglibyśmy poszukać jakiegoś sponsora (finansowego) + mocniej wypromować zbieranie 1% podatku. I za środki stowarzyszenia utrzymywać serwer, wtedy będziemy w pełni niezależni. Czy obecny administrator mogłby się podzielić informacjami ile mapy zajmują miejsca, ile ruchu schodzi miesięcznie, jakie jest obciążenie, itp?
Po tym, jak przeczytałem tego maila z listy, wreszcie ułożyło mi się w głowie i faktycznie, też bym tego użył. Ale pozostaje jeszcze problem czytelnego renderowania - wrzuciłem opis problemu na Githuba:
Jeśli chcemy sprawdzić jak to wpłynie na teren nie edytowany ostatnio, to wystarczy skorzystać z tricku z /dirty - rzeczywiście na terenie więzienia pojawiły się ukośne szare paski, ale renderowania tagu amenity=doctors jeszcze nie znalazłem. Skądinąd widzę, że renderowanie w ostatnich dniach/tygodniach zachowuje się dość dziwnie - reaguje znów bardzo szybko, ale dla odmiany potrafi za chwilę pokazać stan poprzedni (!)…
Sprawa nie jest załatwiona, ale nie umarła i jest nawet projekt ikonki (nebulon42 robi ostatnio dużo w kierunku zamian ikonek na wersję wektorową, nie tylko dla tego tagu) - można więc zachęcać, dyskutować itp.:
Większy kłopot jest podobno taki, że w domyślnym wyświetlaniu nie ma obsługi subtagów - więc historic=memorial nie da się na razie różnicować ze względu na to, czy to pomnik, czy zwykła tablica pamiątkowa. Oczywiście to także problem z innymi rodzajami ogólnych tagów, dla których wyświetlania ważne jest doprecyzowanie typu.
A co tu smutać - albo się spróbuje i wyjdzie, albo się poczeka i wyjdzie, albo po prostu nie wyjdzie. Poza tym widzę, że planowane drogi są teraz przeźroczyste, więc to jest coś więcej niż kosmetyka.
A propos spróbowania - założyłem też bilecik w osm-carto na temat wyświetlania na dużych powiększeniach ulic jako obszarów:
(to wątek omawiany w sekcji mikromapowania - http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=483689#p483689). Pracy pewnie trochę jeszcze będzie, bo trzeba jeszcze doprecyzować schemat tagowania (planuję napisać o tym na listę tagging), ale samo to się może jeszcze długo nie zrobić.
Co do czytelności nawigacji, to chyba trzeba by zająć się stylem w OsmAnd, a nie domyślną mapką?
Okazało się, że na temat wyświetlania nawierzchni dróg jest już bilecik (bardzo by mi pasował do wyświetlania ich fizycznego obrysu), i to nawet mocno obgadany:
W 2.28.0 wyświetla się już ikonka dla amenity=townhall, ale zastanawiam się, co właściwie ten tag oznacza? W sensie czy chodzi tylko o ratusz miejski, czy także urzędy dzielnicowe? Opis jest lakoniczny, wiec skłonny jestem traktować go szerzej:
Cóż, nikt pewnie nie wie, co dokładnie oznacza. Jest w kategoryzacji POI-ów trochę takich zagadnień, których nikt chyba jeszcze nie zrobił dobrze, i to jest jedno z nich. Co innego oficjalna siedziba urzędu, co innego miejsce, gdzie można załatwić sprawy urzędowe, a co innego jeszcze najgłówniejszy, obywatelski budynek we wsi czy mieście, w którym może nawet żadna administracja nie urzęduje, a o którym wspomina tu wiki. Zawsze wszystko wrzucane jest do jednego wora.
Akurat urzędy dzielnicowe, takie jak są w Warszawie, bym tu spokojnie zaliczył, bo dzielnice podchodzą mi pod angielskie pojęcie municipality, o którym wspomina dokumentacja. Ciekawsze jest, co robić, gdy - co u nas chyba dość częste - różne części takiego urzędu miasta albo gminy mają różne siedziby. Każdą z nich oznaczać amenity=townhall? W samej Warszawie-Śródmieściu byłoby takich townhalli kilkanaście, więc skłaniałbym się raczej do oznaczenia jakiejś głównej siedziby w ten sposób, resztę tagując jako office=administrative. Przy czym w rzeczonej Warszawie nawet nie do końca wiadomo, co jest tą główną siedzibą urzędu miasta. Pałace skarbowe na placu Bankowym? Owszem, tam urzęduje prezydent (akurat obecny, bo poprzedni nawet nie), ale że ratusz mieści się na placu Bankowym, nigdy bym nie powiedział.