Wygląda fajnie, ale mam dwa “ale”:
- można dodać wysokość budynków (ilość pięter)
- dlaczego mapujesz pod render? Konkretnie tag http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:landuse%3Dvillage_green nie służy do oznaczania trawników na osiedlach! Do tego można użyć tagu landcover=grass, który niestety nie jest renderowany… (a patrząc na Twój “przykład” w pierwszej chwili się ucieszyłem, że jednak już gdzieś jest renderowany…)
Zawsze zastanawiało mnie, jak na podstawie samego podkładu geoportalu (nawet tego z wyrysowanymi drogami) można poprawnie zmapować szlak turystyczny tylko na podstawie jego opisu. Być może po prostu na nizinach sytuacja wygląda inaczej, niż na pogórzu, być może również organizacje turystyczne w Wielkopolsce opisują szlaki znacznie dokładniej, niż na Dolnym Śląsku, z mojego doświadczenia natomiast wynika niestety, że szlak mapowany na podstawie tylko opisu i zdjęć satelitarnych nijak ma się do jego rzeczywistego przebiegu (a szkoda). Prosiłbym, aby przy takim mapowaniu szlaków dodawać uwagę (note lub fixme) o konieczności weryfikacji przebiegu w terenie.
Nadal nie wiem więc, jakiej innej odpowiedzi można oczekiwać na tak postawione pytanie (o sposób). Pytałeś o gotowy program/stronkę, która robi coś takiego? Mam prośbę: na tym forum duża (a może bardzo duża) część osób ma wykształcenie techniczne, często (przynajmniej częściowo) informatyczne - zadając pytanie zaznaczcie wyraźnie, jeśli odpowiedź ma być dla laika, lub że chodzi o program który już to coś robi… a jeśli o tym zapomnicie i dostaniecie “dziwnie informatyczną” odpowiedź - sprostujcie bezpośrednio, a nie “przez kwiatek”.
ð) Dokończyłem nareszcie mapowanie mojego miasteczka. Teraz pozostaje “tylko” zadbać o aktualność danych…
←) Przeszedłem z gpsem i aparatem jakieś kilkaset kilometrów szlaków turystycznych w górach wałbrzyskich - to naprawdę fajna zabawa, tym bardziej, że większość czasu spędza się (zdrowo) w terenie, mniej (niezdrowo) przy komputerze… niemniej bardzo dużo niekompletnych szlaków jeszcze zostało…
→) Powoli dorysowuję na podstawie ortofoto geportalu landuse oraz natural dla mojego powiatu… a że mi się nie spieszy, to jeszcze zapewne przez parę lat będę mógł pisać w tego typu wątkach to samo ;).