Vandaag gezien bij de Action voor 40 euro. (de RN200)
Het lijkt erop dat de website http://www.bereikbaargelderland.nl gebruik maakt van de OSM map.
Helaas wordt OpenStreetMap en haar bijdragers niet vermeld.
Vervang “lijkt” maar door “blijkt”. Door bepaalde details die ik op de kaart heb aangebracht, kan ik zien dat OSM de onderlegger is.
Merkwaardig genoeg leggen ze er wel een eigen sausje overheen die merkwaardige resultaten geeft.
Zie:
http://osm.org/go/0GQdcJnp
en vergelijk dit met de kaart van de provincie.
Peter
Peter,
De kaart met wegwerkzaamheden is trouwens bruikbaar voor heel Nederland ivm wegafsluitingen. Wellicht zijn er meer “afnemers” van deze info. Zou wel netjes zijn om de bron te vermelden.
Dat ben ik met je eens, maar daar ging mijn reactie niet over.
Peter
En deze is van eigen hand: hulpmiddel voor de wandelaar voor op de smartphone: http://www.traildino.com/mobile/
Dit gaat niet specifiek over Nederland, maar wel een interessante grootschalige ontwikkeling voor OSM:
Op pagina 3 van het artikel een link naar een talk door Martijn van Exel van Telenav (http://vimeo.com/112305387).
Je eigen OSM-kaart op een t-shirt, tanktop of rok: http://monochome.com/
Wel een link naar OSM op de website, maar of dit ook op het kledingstuk zit…? Maar ik vergeef het ze meteen als dat niet zo is
Je kan inzoomen, uitzoomen, schuiven… Erg leuk bedacht!
En zoals de site suggereert, voortaan kun je aanwijzen waar je woont, ipv uitleggen. (Al wordt dat aanwijzen met een rok misschien een beetje genant
AT5 (lokale zender van Amsterdam) schrijft over een kaart waar je de Amsterdamse bussen, trams en metro’s kunt volgen (‘real-time’ als ze zich aan de dienstregeling houden).
De website is http://tracker.geops.ch/?z=16&s=1&x=545288.6593&y=6867545.5919&l=transport . Die toont de Transport kaart, maar linkt naar opencyclemap.org.
AT5-artikel: http://www.at5.nl/artikelen/138216/op-deze-kaart-kun-je-elke-tram-en-metro-volgen
http://www.a10tours.nl/ gebruikt OSM - zonder bronvermelding. En ook zonder contact adres of zo op de site.
De Zutphensestraat in Apeldoorn in behoorlijk onder handen genomen. De fasering hiervan staat op onderstaande site vermeld:
http://www.zutphensestraat.nl/
Hier wordt (volgens mij) gebruik gemaakt van de OSM MapQuest layer, met aanvullende layers (vermoedelijk door BAM)
De toepassing is zeker mooi opgezet, maar helaas is de Creative Commons Naamsvermelding niet aanwezig.
Wel wordt er in een venster uitgelegd dat de werking gelijk aan google maps is, dit lijkt als vloeken in de kerk?
Op https://www.nsl-monitoring.nl/viewer/ van Rijkswaterstaat ook gebruik van OSM. Ik kan er geen bronvermelding vinden.
Bij het maken van een route op RouteYou, kan je de OSM kaart visualiseren.
http://www.routeyou.com/nl-nl/route/planner/0/outdoorrouteplanner
http://www.visit.viefrancigene.org/en/map/wrap/
Alleen het werkt nog niet helemaal. En het Italiaanse deel van de site is completer dan de Engelse.
Peter
Ook natuurmonumenten maakt gebruik van OpenStreetMap data. Tevens op mobiel te gebruiken via de app.
De op dit moment aanwezige routes zijn (gelukkig) gratis te downloaden. Ook is er interessante gesproken en leesbare route informatie.
Mijn routeplanner voor meerdere adressen is hybride. De interface GM en op de servers draait OSM met Graphhopper/OSRM/Gosmore.
Update: de interface is inmiddels vervangen door Leaflet met verschillende OpenStreetMap kaarten.