A pair of researchers, a physicist and a mathematician, has used data from OpenStreetMap and mathematical analysis to come up with the idea that there are only four main types of city topologies. In their paper published in Journal of the Royal Society Interface, Rémi Louf and Marc Barthelemy describe how they used publicly available data to compare the topologies of 131 cities around the world and what their study has revealed.
De zonatlas laat in één oogopslag zien welke daken in een gemeente geschikt zijn voor het plaatsen van zonnepanelen en het opwekken van zonne-energie. Huiseigenaren kunnen door middel van een eenvoudige rekenmodule snel uitrekenen wat de investering hen zal opleveren.
U kunt onze overzichtskaart gebruiken om te kijken of uw gemeente al een Zonatlas (of een andere tool) heeft om de geschiktheid van uw huis voor zonenergie te bepalen.
Edit:
Was reeds gespot door Gertjan post #109, en Eggie post #124
Ik kwam de site van rijksmonumenten ook tegen, het viel me op dat ze ook de kaarten van Google gebruiken. Te weten in het tabblad “Plaatsen” http://rijksmonumenten.nl/plaatsen/
Het lijkt erop dat de website http://www.bereikbaargelderland.nl gebruik maakt van de OSM map.
Helaas wordt OpenStreetMap en haar bijdragers niet vermeld.
Vervang “lijkt” maar door “blijkt”. Door bepaalde details die ik op de kaart heb aangebracht, kan ik zien dat OSM de onderlegger is.
Merkwaardig genoeg leggen ze er wel een eigen sausje overheen die merkwaardige resultaten geeft.
De kaart met wegwerkzaamheden is trouwens bruikbaar voor heel Nederland ivm wegafsluitingen. Wellicht zijn er meer “afnemers” van deze info. Zou wel netjes zijn om de bron te vermelden.
AT5 (lokale zender van Amsterdam) schrijft over een kaart waar je de Amsterdamse bussen, trams en metro’s kunt volgen (‘real-time’ als ze zich aan de dienstregeling houden).
De Zutphensestraat in Apeldoorn in behoorlijk onder handen genomen. De fasering hiervan staat op onderstaande site vermeld: http://www.zutphensestraat.nl/
Hier wordt (volgens mij) gebruik gemaakt van de OSM MapQuest layer, met aanvullende layers (vermoedelijk door BAM)
De toepassing is zeker mooi opgezet, maar helaas is de Creative Commons Naamsvermelding niet aanwezig.
Wel wordt er in een venster uitgelegd dat de werking gelijk aan google maps is, dit lijkt als vloeken in de kerk?