Het is eerder een voortdurende integratie, dan een jaarlijkse import. De data van De Lijn wordt meermaals per week bijgewerkt en gepubliceerd op hun FTP-site. Die van TEC (De Waalse vervoermaatschappij) ongeveer om de 3 maanden.
Als ik merk dat er nieuwe data is, dan laat ik m’n scripts die omzetten en ga dan kijken of er haltes zijn bijgekomen of gewijzigd.
De routes heb ik grotendeels manueel ingegeven, daarbij wel geholpen door een script dat me de haltes voor elk van de variantes in de correcte volgorde bezorgt en een ander script dat binnen JOSM draait dat op zoek gaat naar geschikte ways die vlakbij die haltes liggen.
Het opvullen van de ‘leemtes’ is dan nog een heel karwei. Het zou inderdaad wel gemakkelijker zijn, als je al iets had om op voort te gaan, maar die data kunnen ze ons hier in België niet bezorgen.
Die routes gaan echter regelmatig stuk, ik werk ook aan een script dat deze naloopt en kijkt waar er onderbrekingen ontstaan zijn door edits van anderen. (Dat heb ik al, ik had het al gedaan voor de fietsroutenetwerken). Een verdere stap is nakijken of alle haltes wel bediend worden (in de juiste volgorde) en of er geen ways in de route zitten die er helemaal niets mee te maken hebben. Daar ben ik nog mee bezig.
Op dit moment ben ik echter met iets anders bezig. Voor het gemak had ik voor elke transportbedrijf aparte nodes gemaakt, maar dat ziet er niet uit en het stoorde me al langer.
Ik ben nu alles aan het omzetten naar 1 node per halte/1 node per stoppositie op de straat, maar dan met tags die specifiek aangeven of een ref/route_ref/zone/name betrekking heeft op De Lijn, TEC, of MIVB/STIB. Er zijn ook een aantal haltes in Tilburg, Maastricht, Sluis en Breskens die ik daarvoor heb gewijzigd in de voorbije dagen. Deze worden door zowel De Lijn als door Veolia bediend.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Belgium/Conventions/Bus_stops
Polyglot