Hoi Tijmen,
Ook namen mij welkom bij Open StreetMap.
Zelf heb ik wel eens wat werk gedaan aan de wijziging bij de overgang in Utrecht van Connexxion naar U-OV. Daaruit weet ik dat het aardig wat werk is.
Waar ik erg nieuwsgierig naar ben, is in hoeverre dit probleem door een bestaand routeringsprogramma zou kunnen worden opgelost. Stel dat alle haltes in OSM staan en je voor een route het lijstje met haltes in de juiste volgorde hebt (liefs met een uniek halte id). Dan zou een bestaand routeringsprogramma in staat moeten zijn om de route over OSM wegen en busbanen van halte naar halte te berekenen. Het resultaat zou je kunnen vergelijken met de route uit de KV1 data. Alleen waar de twee routes te veel (= 25m ?) verschillen zou je moeten kijken waar het verschil zit en eventueel een extra routepunt toe kunnen voegen om de routering goed te krijgen.
Een eerste stap zou dan zijn om de haltes uit OSM en uit de KV1 data te vergelijken om te kijken hoe groot de verschillen zijn.
Eigenlijk zou daar nog een stap voor moeten komen. In OSM heb je namelijk een oude en een nieuwe manier om openbaar vervoer te mappen. Op dit moment worden in Nederland beide systemen door elkaar gebruikt. Dit standaardiseren zou bovenstaande taken vereenvoudigen, maar weer een klus op zich zijn.
Gertjan