Hallo,
Ten eerste ben ik vrij nieuw in het hele OSM-gebeuren. Wel al enthousiast aan het mappen geslagen, ik doe ongetwijfeld dingen fout, ben nog zoekende en lerende dus spreek me daar gerust op aan!
Ik werk zelf in het OV (Bij Connexxion, tot gisteren als vervoerkundige Provincie Utrecht) en ken daarom (in dat gebied) niet alleen alle routes uit mijn hoofd, ik heb zelfs alle wijzigingen die op 14 december plaats gaan vinden bedacht
In OSM zitten, voor Nederland, de meeste OV-lijnen. Het viel mij op dat - voor PU (Provincie Utrecht) - de OV-routes uit ongeveer 2010 er in staan.
Nou ben ik graag bereid om de routes in PU-gebied aan te passen, maar om dit voor alle haltes te controleren is een groot klusje, zelfs als ik uit onze systemen een lijst met coordinaten trek. Ik ben echter niet zo bekend met NDOV/GOVI; als ik snel kijk zou in de KV1-data (JOPATILI, TILI, LINK, POINT, POOL) de hele route-opbouw moeten zitten.
Haltes kan je daarmee precies neerleggen. De route is wat lastiger: die zit er in op RD-coordinaten (1m) precies. Hij ligt daarmee echter nog niet op een way op Openstreetmap. Zijn er tools om dit te koppelen?
Is zo’n import al eerder (semi)automatisch gedaan?
Ik ben geen groot programmeur, maar wil graag helpen meedenken (met kennis van lijnopbouw van binnenuit het OV) over hoe dit makkelijk en geautomatiseerd in OSM gezet kan worden. En geen werk doen dat automatisch kan
Tijmen