Jak rysować węzły drogowe?

Który wariant oznaczania zjazdów i dojazdów wydaje wam się bardziej logiczny/lepszy?

1.: http://www.openstreetmap.org/?lat=50.20802&lon=19.16757&zoom=16&layers=B000FTF

czy

2.:

Ja uważam, że sposób nr 2 jest lepszy chociażby z tego względu, że mając nawigację samochodową widać rozróżnienie kolorystyczne, inaczej mówiąc na ekranie widać, że jesteśmy na motorway_link, czyli na czymś co prowadzi do autostrady :slight_smile:

Na skrzyżowaniu raczej wszyskie dojazdy bedą tej samej klasy. Link jest tak samo wyjazdowy jak i wjazdowy, a wybieram zawsze link drogi wyższej z krzyżujących.

Czyli trzymamy sie zasady, że droga o większym statusie bierze wszystko? :wink:

Jakieś zaćmienie chyba miałem gdy czytałem wiki na ten temat, bo teraz patrzę i faktycznie jest tak jak napisałeś…

Przy okazji rysowania tych węzłów zauważyłem, że drogi residential nachodzą na drogi *_link w Mapniku.

A może każdy link podzielić na pół i powstałe kawałki oznaczyć zgodnie z rodzajem dróg, do których im bliżej?
W końcu znak o początku/końcu autostrady albo drogi szybkiego ruchu jest umieszczony pewnie przeciętnie w połowie długości ramp wjazdowych/zjazdowych.

Tak też jest dobrze, a być może nawet lepiej.:wink:

Najlepiej byłoby dzielić dokładnie tam gdzie jest znak. Informacja może być przydatna dla autostopowiczów.
Na autostradzie stopa łapać nie wolno, ale mogę stanąć na wjeździe na autostradę, o ile on sam nie jest już autostradą (czyli znak początku autostrady jest dalej).