Czasami (w tym dzisiaj, z godzinę temu), wyskakuje mi poniższy komunikat przy próbie pobrania lub wysłania danych w JOSM.
Failed to open a connection to the remote server 'https://api.openstreetmap.org/api/0.6/map?bbox=(współrzędne)'.
Host name 'api.openstreetmap.org' could not be resolved. Please check the API URL in your preferences
and your internet connection.
Po kilku/kilkunastu próbach zazwyczaj w końcu się udaje, ale to jest irytujące. Miewacie czasem taki problem? Bo może to jest jakiś problem z DNSami po stronie mojego dostawcy internetu czy coś, ale z drugiej strony nie zauważyłem, żeby w tym czasie ogólnie nawalał dostęp do stron www.
Jak zwiększyć liczbę ostatnio uzywanych tagów w JOSM? Chodzi mi o listę pokazującą się gdy wciskamy alt+a, ukazuje się wtedy nam lista kilku ostatnio używanych tagów, jak zwiększyć tę listę do powiedzmy 10 pozycji?
Wie może ktoś, jak zmusić JOSMa do pokazywania na mapce nazw w języku lokalnym czyli wartości tagu name a nie name:en? Mam taki problem kiedy zaglądam na Ukrainę. Czytanie ukraińskich nazw zapisanych angielską transkrypcją jest naprawdę męczące :P.
Być może to wynika z tego że mam Windows 7 w wersji USA, czyli angielski jest preferowanym językiem w systemie. Swoją drogą byłoby miło mieć możliwość ustawienia czy chcę widzieć nazwy w języku moim czy natywnym dla edytowanego terenu.
Właśnie sobie przestawiłem na polski, i zamiast angielskiej nazwy mam polską, to nie jest to o co mi chodziło, ale to też ma swoją zaletę. Widać, gdzie trzeba będzie dodać polskie nazwy.
wyrzuć linię z text, jest niepotrzebna - coś sie zaplątało, skrypt szuka w selekcji i listuje ID obiektów way spełniających warunek… czyli przed uruchomieniem dajemy CTRL+F “way”
Nie wiem czy znacie tą możliwość ale jeśli zapisujecie POI za pomocą Locusa i zrobicie w nim zdjęcie jako załącznik to taki komplet można wyeksportować pojedynczą komendą i otworzyć w JOSM. Potem klikacie w ikonkę zdjęcia i otwieracie je bezpośrednio w JOSM. Prościej się chyba nie da a korzyść przy opisywaniu bardziej skomplikowanych POI ewidentna.
Danych OSM nie ładowałem aby było czytelniej. Samo zdjęcie można oczywiście powiększyć 1:1 aby np. przeczytać inskrypcję na tablicy i przepisać.