Киев и область

А якщо в селі є дорога, на якій немає будинків і яка з’єднує житлові вулиці? Хіба це не unclassified?

Однако.
И это был бы лютый вин, если бы “Условия использования”, располагающиеся на месте привычного значка OSM, не отсылали нас… в правила пользования Google Maps.
Кто-нибудь уже сталкивался с таким чудом?

В первый раз вижу google streetview в комбинации с ОСМ…
Судя по всему, месяц назад такая возможность появилась:
https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/examples/maptype-image-overlay
https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/examples/maptype-image
У лифлета появился проприетарный конкурент.
Данная статья устарела http://robinlovelace.net/software/2014/03/05/webmap-test.html
А ещё в гугл мапс апи появилась поддержка geojson: https://www.youtube.com/watch?v=hnkTi6DfVKk
Вообщем, гугл обратила внимание на leaflet и mapbox. Таки вин.

То есть это рендерер Гугла на базе данных OSM? Или тайлы OSM, наложенные поверх гугловского модуля?
Или это не относилось к моему посту?

Меня неприятно удивило наличие на явно OSM-овской картинке логотипа Гугла и его же условий использования, и отсутствие какого-либо упоминания об OSM.

Мабуть, що unclassified, але таке, мабуть, не дуже часто трапляється. Я тут не намагався розглянути усі випадки, бо для цього є правила у Вікі.

В принципі, густота точок — це на Ваш розсуд. Але там, де лінія повертає, зазвичай точки ставляться густіше, щоб правильно відобразити її геометрію.

На прямій ділянці точки взагалі непотрібні, якщо там нічого додатково позначати (якісь претини, точкові об’экти, тощо). А на поовротах - так, можна поточныше :wink:

Это тайлы OSM. Но вместо традиционного Leaflet или старого OpenLayers используется гугловская библиотека. Плюс Google StreetView.

Ну, вероятно, в нашей стране мало кто задумывается о копирайтах, лишь бы работало. О неотключаемых условиях использования гугл позаботился в своей библиотеке, а то и их бы отключили.

Вероятно, вы не слышали о leaflet и openlayers. Немного поясню. Для показа тайлов используется 3 основных javascript-библиотеки: OpenLayers, Leaflet (MapBox) и Google Maps API. Первые две развиваются с помощью сообщества. Google Maps - закрытая разработка. До недавнего времени Google Maps API не позволял показывать свои тайлы поверх гуглокарты. Теперь же, когда он это умеет, появилась возможность показывать осмовские тайлы при помощи javascript-библиотеки от google. Смысла в этом, конечно, мало, если вы не хотите использовать гуглоснимки или стритвью.

Спасибо, стало чуть понятнее. О Leaflet и Openlayers слышал, конечно, но разработкой сайтов не занимаюсь.
У меня, кстати, StreetView на той страничке не виден. Поэтому я сперва подумал, что это лифлет с гугловским логотипом :smiley:

Кажется странным, чтобы Гугл допустил использование сторонних тайлов, и при этом не предусмотрел возможности показывать в модуле сторонние же копирайты. Или такая возможность есть?

А как же оранжевый человечек в верхнем левом углу? Тащите его.

Во 2-й версии точно была. В 3-ей не знаю.

Агрх! :slight_smile:

Підправив маршрути трамваїв Києва: деякі з маршрутів взагалі не були нанесені на карту, як то 23, 32 і ін. На інших марштури вказані по одній колії, тобто замість двох - зображена одна. Раніше це вже обговорювалося, мовляв це зайве, особливо коли колії суміжні з проїжджою частиною. Вибачте мене, мапити дерева по одному - це не зайве, а нанести повноцінну колію трамваю це - недоцільно? Але я не про це. Маршрути, я так розумію, малювалися давно, можливо тоді й знімки Bing були погані, або ж були більш важливіші дані для нанесення, як то будівлі, вулиці тощо. Тим більше до ЕВРА 2012 був план що найнеобхідніше мапити. Вулиці - є, будинки без номерації - пів Києва… Ну да ладно. Взявся я за трамвайні маршрути. Перед тим поцікавився як маплять їх в Еуропейських містах. Перейняв хороший приклад, додавати до кожного маршруту на лініях номери в тегу name. Таким чином вони відображаються на карті. Правда на оригінальному Мапніку не відображаються, в тім на MapSurfer, MLM є. Ось як воно виглядає.

Питання: навіщо було видаляти нанесену номерацію на маршрути на правобережній частині Києва, мається на увазі 15, 18 маршрути, а такош 1 і 3 маршрути Швидкісного трамваю? Тобто назви 15- 18 видалено, а назву 1-3 трамваїв змінено на “Швидкісний трамвай”?
Як на мене, інформація про номер маршруту більш корисніша ніж про те як він називається. Більше того, на маршруті швидкісного трамваю по чергово відображається номерація маршрутів, і власне вказівка що це Швидкісний трамвай.
Поправте мене якщо я не правий, але когось таки свербіли руки все це видалити, замість того, щоб обговорити це питання на форумі. Звертаюсь до XAN_ua, який 8 днів тому доклав своїх зусиль до цього. І загалом, звертаюсь до спільноти для наведення своїх аргументів щодо цього.

Бо номера маршрутів потрібно мапити відношеннями. А name - то назва власна лінії. Не_мапте_під_рендер.тхт
Якщо на пальцях, то це рівноцінно називанню вулиць замість, наприклад, “Московський проспект”, як “Тр27, Тр29, Тр30, Тр31”. Воно то несе інформацію, але не ту, яку будуть очікувати програми в цьому полі. А маршрути програми та рендери очікують знаходити у відношеннях - http://openbusmap.org/?zoom=14&lat=50.50122&lon=30.48232&layers=TBTTT , чи як то транспортний шар в OsmAnd - https://dl.dropboxusercontent.com/u/4624786/osm/Screenshot%20-%2028.10.2014%20-%2013%3A37%3A00.png
P.S.: бонусне чтиво:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Names#Name_is_the_name_only
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer

Але ж в кожному відношенні маршруту вказується “ref” маршруту, так що програми і рендери їх знаходять у відношеннях. То чому б не додати інформацію для візуального сприйняття? Тобто карта виконуватиме свою функцію не тільки для навігаторів, але й як карта для перегляду. Ті ж гугл, яндекс подають інформацію про маршрути транспорту як в браузері так і в навігаційних програмах. Чим наша ОСМ гірша? У випадку з зазначенням назви для 1го і 3го трамваїв - “Швидкісний трамвай” - чим вона інформативніша за власне номер маршруту? Рендери чи програми її не враховують, керуються значенням “ref”, наскільки я розумію.
До слова, в Парижі, Мадриді, чи не у всіх польських містах де є трамваї, вказується номер маршруту трамваю в тегу name. Чим Україна гірша? Чи будемо продовжувати переймати досвід північно-східного сусіда і керуватися тільки їхніми здобутками як нормою?

P.S.: За бонусне чтиво дякую, давно вже його перечитав, і маплю карту не так як мені подобається, а щоб це приносило користь для всіх її користувачів.

Бо це буде суперечити структурі даних - ми отримуємо продублюванні данні, які ніяк не пов’язані один з одним - редагування відношень не змінить рендер такого псевдо-імені, й навпаки. Якщо виникає потреба, то маршрутну мережу можна переглядати на спеціальних рендерах, бо за такою логікою можна й імена власні затирати на вулицях, що б написати на них, які маршрути тролейбусів та автобусів там ходять. Так, існує проблема, що рендер “Мапа транспорту” на головній сторінці ОСМ дещо менш інформативний ніж Гугл чи Яндекс, чи навіть за інші спеціалізовані рендери ОСМ, на кшталт OpenBusMap, але це потрібно вирішувати на рівні рендера, а не занесенням в мапу некоректних даних.
“Швидкісний трамвай” і “1, 3” - це різні данні. Перше - це ім`я власне лінії, а друге - список маршрутів, які ходять в певній ділянці. І то, і то є коректними даними, якщо їх носити у відповідні місця - для ім’я це name=, для маршрутів це включення лінії до відношення маршруту.

Щодо Парижу і Мадриду, то тут для розуміння ситуації потрібно трохи знати історію громадського транспорту в Європі. Що в Іспанії, що у Франції в середині ХХ сторіччя існуючі трамвайні системи були закриті і розібрані, як застарілі, а в 90-х роках почалося будівництво сучасних трамвайних систем з нуля. Такі нові лінії будувалися дещо по іншим стандартам, ніж класичні, і по ряду ознак ближче до метро - кожна лінія є багатомільйонним проектом зі своїм “брендуванням”, з одним єдиним маршрутом на кожній ізольованій лінії. Тому там кожна фізична лінія має особисту назву з номером:
http://urbanrail.net/eu/es/mad/madrid-map.htm
http://urbanrail.net/eu/fr/paris/paris-map.htm

У інших же країнах, де розвиток трамваїв не переривався і мережі еволюціювали поволі, склалася інша ситуація - там утворилися щільні мережі, де по кожному відрізку можуть ходити багато маршрутів, самі лінії будувалися протягом багатьох десятиріч, часто невеликими шматочками, тому і лінії не часто отримували якісь унікальні назви. Приклади таких систем:
Цюріх - http://urbanrail.net/eu/ch/zh/zuerich.htm - http://www.openstreetmap.org/way/4257845
Берлін - http://urbanrail.net/eu/de/b/tram/berlin-tram-map.htm - http://www.openstreetmap.org/way/173149682
Будапешт - http://www.openstreetmap.org/way/54050598 - http://urbanrail.net/eu/hu/budapest/tram/budapest-tram-map.htm
І т.д.
Київ відноситься до другого типу міст.

І якщо ви прочитали б уважно саме ті підпункти, на які я вам дав посилання, то в и б зрозуміли б, що я мав на увазі.

А чому б не писати просто «Швидкісний трамвай №1» та «Трамвай №2» у теґах name?

Наприклад, по “Швидкісному трамваю” ходять маршрути 1, 2, 3 (на різних ділянках), а по “Швидкісному трамваю 2” ходять маршрути 4, 5.
І в реальності ніколи не чув, щоб якусь лінію величали, наприклад “Лінія 22-23-28-33-35” :wink:

Питання не в тому як правильно вказати тег name, а в тому що XAN_ua просто видалив теги name на маршрутах трамваїв 1,3,15,18 в центрі міста з особистих, мабуть, міркувань. Хоча, є правило OSM - не видаляти дані, які викликають сумніви чи запитання, перед тим не обговоривши їх на форумі.

А для чого величати ту чи іншу лінію?
Як на мене, це дає можливість бачити на карті схему того чи іншого маршруту трамваю. Наявність інформації краще, ніж взагалі її відсутність.

Ви, до слова, нічого не сказали про польські трамвайні системи. Ось кілька скріншотів з різних міст. Схоже на те, що полякам інформація про номер маршрутів не є зайвою.



Що скажете на цей рахунок? Чим гірша київська система трамваїв від польських, - що на наших не можна вказати номерацію маршруту, використовуючи тег name, завдяки якому відображаються номери маршрутів, оскільки, на даний момент рендер Mapnikа є не досконалим щодо відобращення громадського транспорту?

Тому то й непопулярна карта OSM через те що не відображає інформацію, яку шукає користувач. Громадський транспорт в одному рендері, вело в іншому, ще інша інформація, яка занесена в карти OSM не відображається в Мапніку а лише в програмах навігації. Тому доводиться використовувати купу сервісів, які, до слова дуже грішать достовірністю. Ситуацію трохи погращує сервіс nadolini.com, за що велике спасибі.

Хочу звернути увагу, що назву “Швидкісний трамвай” було збережено. Вона відображається поряд з нумерацією маршрутів.