Tag pro volnou plochu (zpravidla trávu) na sídlišti

Ahoj,

cíl je jednoduchý - otagovat volně přístupné zatravněné plochy na sídlišti (tráva mezi domy). Např. na sídlišti Lesná v Brně autor otagoval tyto plochy jako leisure=common viz https://www.openstreetmap.org/way/275929924 ale to podle wiki není ideální tag. Obávám se, že to tak otagoval jen proto, že to dobře vypadá na renderu. … Oproti tomu landuse=grass totiž vypadá v editoru (Potlatch) jako hnusná šedá plocha.

Každopádně prosím o názor, nabízí se i landcover=grass, kterou ale Potlatch zobrazí průhledně (nevím, jak vyhledat cíleně nějakou plochu otagovanou takto, abych viděl, jak ji Mapnik kreslí).

leisure=park? Určitě bych neřešil jak to ten který renderer kreslí.

…určitě neřeším JAK to render vykreslí, ale spíš ZDA to render vykreslí (zda nejde o opuštěný tag) a hlavní otázka zůstává… jak označit plochy trávy mezi paneláky… myslím, že leisure=park není to, co hledám - viz wiki: Park. Otevřená zelená plocha určená pro rekraci. Obvykle vlastněná městem. Může být i oplocený, případně na noc zavírat. Podle mě to nemůže být vůbec nic jako Leisure ale spíše Landuse. Nyní jsem nalezl v mapě Brna (ulice Trávníky, autor: honny) takto použitý tag landuse=village_green (náves), ale to je hodně nesprávně (jednak to na té ulici není náves a jednak to je zelený pruh mezi silnicemi porostlý stromy).

Pro mě je momentálně po prostudování wiki největší favorit pro zelenou mezi domy landuse=recreation_ground, wiki: Zelená plocha pro rekreaci, může obsahovat hřiště, sítě apod. Obvykle obecní, ale může být i soukromá.

Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to stále není ono… jinými slovy, že by to měl spravit ten tag landuse=meadow (pro kosenou louku), nebo landuse=grass (pro ozdobný trávník).