moja mapa jest na podstronie garmin.osmapa.pl - wątek dotyczący samej strony osmapa.pl jest gdzie indziej :). IMHO są tylko dwie osmapy - webowa i ta na garminy.
W MapSource nie widać numerów budynków jako POI, tylko te związane z obrysem budynku.
Również obrysy są bardzo zniekształcone.
Mam załadowaną ostatnią OSMapaPL-Ogonki. http://polhome.com/test/MapSource_bez_numeracji.PNG
Adresy są celowo wyświetlane tylko na budynkach - robiłem testy z POI i straszliwie zaciemniają czytelność mapy. Nie ma to wpływu na wyszukiwarkę adresów. Podeślesz mi linka do tego obszaru? Generalnie zapis współrzędnych w formacie Garmina jest mało precyzyjny - dlatego bardziej dokładne obiekty się kaszanią własnie w ten sposób. Chociaż nie wykluczam równocześnie jakiegoś błędu, który pogarsza sprawę.
Główna zmiana jest taka, że drogi residential i unclassified oznaczone jako nieutwardzone wyświetlają się tak samo jak track, lepiej widać w terenie gdzie nie warto wjeżdżać samochodem.
Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się kwestii poruszonej przez Władysława.
W zakładce “Ściągnij mapę” dajesz linki do “Instalator MapSource”. Obawiam się, że nowsi użytkownicy mogą nie wiedzieć o jaki program chodzi. Powinno być raczej “Instalator dla BaseCamp”.
Czy jest jakieś oprogramowanie, które pozwala korzystać z danych OSM offline, ale uwaga - na komputerze z Windows XP?
Mam konkretny przypadek - znajomy chciałby móc wyszukać jakiś adres na laptopie bez internetu będąc w trasie. Oczywiście najpierw zachęciłem go do Navigatora i Osmanda, ale on nie posiada telefonu z androidem i nie chce takowego posiadać.
Próbowałem wykorzystać BaseCamp + OSMapa, ale to słabo wyszukuje adresy, a adresów bez ulic to jakoś wcale nie chce znajdować.
Jak rozwiązać ten problem?