Nie do końca rozumiem, czym są SORy przy szpitalach, ale być może przypasuje któreś z rozwiązań:
emergency=ambulance_station
lub dodanie tagu emergency=yes do szpitala
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpitalny_oddzia%C5%82_ratunkowy
Żadne z wymienionych nie pasuje.
“ambulance_station” to miejsca gdzie są zgrupowane karetki.
“emergency=yes” raczej dla wyjścia awaryjnego.
W szpitalach jest oddzielna część, z oddzielnym wejściem i wjazdem dla karetek dla Szpitalnego oddziału ratunkowego.
Jeszcze mamy Ambulatoria - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambulatorium działające poza normalnymi godzinami pracy.
Wydaje mi się, że jednoznaczne oznaczanie tych punków jest ważne ze względu na rolę jaką pełnią przy zagrożeniu dla życia.
Może jakiś nowy tag?
Czyli Stacja ratownictwa?
amenity=rescue_station
http://taginfo.openstreetmap.org/tags/?key=amenity&value=rescue_station#overview
Jak POI lub obszar (może część budynku “building:part=yes”)?
Może
emergency_service=yes/no
http://taginfo.openstreetmap.org/keys/?key=emergency_service
Na dzień dzisiejszy jest to tagowane jako POI:
amenity=hospital
emergency=yes
name=SOR
official_name=Szpitalny Ośrodek Ratunkowy
http://taginfo.openstreetmap.org/tags/?key=amenity&value=hospital#combinations
Witajcie,
Próbuję zmienić sobie nicka, tzn na samym osm.org nie ma problemu, ale ja chciałbym jednocześnie zmienić na osm.org i na wiki.
Wyglada, że to jest teoretycznie to samo hasło ale nie do końca, bo jak zmienię na osm to dalej loguję się na wiki na starym.
Ktoś przez to przechodził?
Konto na wiki jest ZTCW niezależne.
“Uwagi na osm.org”
Zauważyłem, że niektórzy traktują te “uwagi” jako notatki dla samego siebie lub forum dyskusyjne.
W ten sposób, to możemy zamazać całą odcinek mapy markerami “uwag” dla samego siebie.
Wydaje mi się że każdy z nas ma na tyle pojemny swój twardy dysk, żeby zrobić sobie własną bazę danych do sprawdzenia.
Co na to wnioskodawcy tego kontaktu ze światem?
Tak na marginesie, to 'note" dla tagu służy także dla informacji między edytorami mapy.
Oczywiście nie można tam wrzucić co popadnie, tylko informacje o brakach w OSM. Nie jest też to rzecz jasna forum dyskusyjne.
W ten sposób to, w mieście, możemy dać setki “braków” wzdłuż prawie każdej ulicy.
Na przykład, jedna z uwag: “Brakuje sklepów na tej ulicy”. Całe szczęście że jest tylko jeden marker a nie cały rząd.
Gorzej, gdy znamy odpowiedź, lub wiem jak to rozwiązać, a czekamy aby zrobili to inni.
Swoją drogą może przydałoby się trochę wypromować (i przy okazji spolszczyć i ogólnie dostosować do polskich potrzeb) http://onosm.org/
Czy byłaby szansa na import adresów w gminie Szubin (gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim)?
Pan minister na pewno się ucieszy http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radoslaw-sikorski-dostal-w-prezencie-wies-prawda-jest-inna/czbbr (wbrew pozorom artykuł dotyczy nawigacji)
Ja w kwestii formalnej. Gdyby przypadkiem kogoś to interesowało, to w związku z faktem, że jestem ( jak chyba większość ) fanem Gwiezdnych Wojen,
zmieniam swojego nicka z tjabek na dziabaducha. Poza tym stary nick mi doszczętnie obrzydł.
Tomek
A jesteście pewni, że granica gminy tak idzie Panu Ministrowi środkiem przez staw i domek agronoma?
http://www.openstreetmap.org/#map=16/53.1076/17.6607
Trzeba do wójta tej WSI zadzwonić i spytać
Nie trzeba dzwonić. Na podkładzie emuia widać, że na pewno nie ;).
Do sprawdzania przebiegu granic (geometrii) polecam podkład z EMUiA w JOSM:
wms:http://emuia.gugik.gov.pl:80/wmsproxy/emuia/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&transparent=true&LAYERS=emuia:mapa_punktow_adresowych,emuia:layer_miejscowosci_granica&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Do poprawiania geometrii granic polecam skrót klawiaturowy W w JOSM.
Zrobione (ale z emuia, więc kilkadziesiąt adresów nie weszło z powodów jakościowych).
Z pozdrowieniami dla pana ministra: http://nominatim.openstreetmap.org/search.php?q=chobielin+dwór+1
Teraz każdy korzystający z nawigacji opartej na OSM trafi bez problemu
No i super, kolejna gmina do przodu, sprawdziłem Automapę i słabo tam wygląda w porównaniu z OSM
Po załadowaniu najnowszej wersji JOSM, nie otwiera mi się “Pobierz obiekt według id”
W najnowszej stabilnej 7347 w menu plik jest “Pobierz obiekt” (ctrl+shift+O) i tam można podać id obiektów i (u mnie) działa poprawnie. Piszę tak dokładnie, bo wcześniej tego nie używałem, nie wiem więc, czy było to zrobione tak samo…