Dzisiejszy wysyp artykułów o OSM
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Straz-pozarna-korzysta-z-mapy-Polski-tworzonej-przez-internautow,wid,16821625,wiadomosc.html?ticaid=113494
Po prostu serwisy kopiują tę samą depeszę PAP-owską.
I wszyscy wchodzą na osm.pl a ta nie działa. Szkoda. Bo większość bezkrytycznie wzruszy ramionami, zamknie przeglądarkę i zapomni.
Nie dramatyzuj Podmieniłem cięzkiego wordpressa na statyczną i brzydką stronkę z kilkoma linkami. Lepiej tak niż “internal server error 500”
Dodałbym informację, że tam znajduje się sama mapa.
prawdopodobnie ktoś dowiedział się, że osm można zepsuć bo widzę brązowe plamy na całym Krakowie na 13-15 przybliżeniach.
No niestety, teraz musimy (przynajmniej przez jakiś czas) mieć oko na początkujących. Lista nowych z ostatniego czasu jest tutaj: http://openstreetmap.pl/users
Miałem okazję obserwować trochę komentarze w artykule na wp.pl
Wniosek z tej obserwacji mam taki, że tak do ok. godziny 16:00 komentarze były albo pozytywne, albo raczej neutralne (typu: w mojej okolicy brakuje domów). Potem zaczął się hejt - “artykuł sponsorowany”, “Targeo/Automapa najlepsza”, “w życiu nie widziałem takiej badziewnej mapy” itp itd. Mam wrażenie jakby wypuścili fanklub Automapy z klatki
dokładnie takie samo odniosłem wrażenie.
Ci, którzy siedzą na IRC-u doskonale to wiedzą - notek jest tyle, że pogadać nawet ciężko z powodu liczby powiadomień
Rzeczywiście sporo się tego namnożyło przez ostatnie godziny.
Swoją drogą niektóre uwagi są cokolwiek enigmatyczne, jak np. http://www.openstreetmap.org/note/217786
PS
Jaki kanał IRC? Na którym serwerze?
Zacząłem rozwiązywać niektóre z tych zgłoszeń w mojej bliższej i trochę dalszej okolicy. Ale tutaj szczęka mi opadła:
http://www.openstreetmap.org/note/223280#map=17/50.97373/16.54061&layers=N
Za coś tak szczególowego proponuję nagrodę dla miejscowości w postaci importu adresów ;).
Koniecznie. Do całej miejscowości dodane numery.
Ja w nagrodę wyrysowałem piękny las nieopodal. Ale import adresów musi być
Czad! wiele notek jest fajnych, ale niektóre to ludzie z czapy dodali… “brak parkingu” (kilka miejsc postojowych prostopadłych do drogi), “brak domu” (zwykły blok) itd…
Albo, robią notki, sami edytują to (koszmarnie zresztą - no ale w miarę cenne dane przynajmniej wprowadzą) i zostawiają notki otwarte…
Ogłoszenie techniczne:
W związku z naporem ruchu domena openstreetmap.org.pl przekierowuje teraz na osm.org, ponieważ hosting zagroził nam blokadą.
Jeśli ktoś potrzebuje dostępu do strony stowarzyszenia, jest ona dostępna pod adresem http://openstreetmap.vxm.pl.
Hm, a z ciekawości, jaki to duży ruch jest?
Widzę sporo świeżych notatek zaznaczających położenie firm. Są jakieś zasady co dodajemy a co nie? Np. firma zajmująca cały budynek jako nazwa dla tego budynku?