osmapa.pl/osm24

Jestem za - można dać kategorię tourism/exploration i tam wrzucać obiekty :). Strasznie mi się podoba funkcjonalność wyświetlania zdjęć w geschichtskarten :).

Na tej stronie są tylko puby z konkretnymi markami piw, w naszych warunkach mało przydatne, ale zawsze coś :slight_smile:

Kurczę tak zerknąłem na tego gita i aż przyszła chęć nauczyć się czegoś :smiley:

aż przyszła chęć nauczyć się czegoś

Offtopic: zapraszam do Erlangen. Mieszkam w okolicy o najwiekszym nasyceniu browarami na kuli ziemskiej. 276 browarów na malym obszarze, 2400 gatuków piwa. Do tego konstytucja Bawarii mówi, ze kazdy doroslymieszaniec Bawarii ma- uwaga- konsytucyjne prawo do wypicia jednego piwa do obiadu. I zadna firma, wewnetrzna regulacja, czy to wojsko czy policja nie moze stanac ponad konstytucja.
Dlatego w firmie mamy piwo. :wink:

Jesli chodzi o puby to u mnie tez można wpisać browar gdy wybierze się “Fun”. Można wytestować “Olimp” we Wro (uwaga, brana pod uwage jest wielkość liter).
Myślę, że w sklepach można zrobić coś podobnego o ile jest na stałe w sprzedaży. Ciężko wpisywać dane zmieniające się co kilka mc do OSM.

I jeszcze jedno. Bardzo chętnie dodam wiecej tagów. Tourusm/historic, edukacje, kulture tylko potrzebny jest pomysł jak to rozmieścić. Już teraz zrobił się mały syf.

Dodałem szkoły i teatry. Przy okazji odkryłem bardzo mało popularny tag theatre:genre
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:theatre:genre

Myślę, że warto pododawać do aktualnie istniejących teatrów.

W bazie jest już ponad 300 tys. tagów opening_hours :slight_smile:

Super!
Osobiście koncentruję się właśnie na dodawaniu opening hours, myślę że to ważne no i cieszę się że dalej rozbudowujesz osm24.eu
Stronka bardzo mi się przydała podczas rozmów prowadzonych z paroma urzędami w Polsce.

Dodałem możliwość zmiany daty i czasu po prawej stronie. Na razie jeszcze poprawiam błędy, ale jeśli ktoś zobaczy coś niepokojącego to bardzo proszę o informację :slight_smile:

http://osm24.eu/fortests/index.php#!16/51.1102/17.0326/type=eat/mon=place_all/office=office_all/craft=craft_all/store=store_all/theatre_genre=theatre_genre_all/tourism_type=tourism_all/

Edit: na razie jeden z problemów, z którym staram się uporać to TypeError na FF na androidzie. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to chętnie skorzystam.
Edit2: Fixed

Napisz o tym na niemieckim forum, sporo osób to czyta i dodają wiele informacji.
Nie znalazłem na razie żadnego błędu, jest super, wielkie dzięki!

  1. W planach mam jeszcze dodanie automatyczną zmianę czasu co np. 5 min. Ponieważ teraz ikonki się nie zmieniają jeśli ktoś używa strony przez dłuższy czas.
  2. Strefy czasowe
  3. Wakacje i podobne

Piszesz o następnych, bardzo dobrych pomysłach. Już teraz z kimkolwiek nie rozmawiam, jest pod wrażeniem :slight_smile:
Myślę,że potrzeba będzie jednak przynajmniej roku, by stronka przebiła się do tzw. odbiorcy masowego.
No a potem to tylko mocnego serwera bedzie trzeba…

Aha, drobiazgi:

  1. czy dało by się zrobić stronkę tak, by zamiast: Basic | Hours | Comments pojawiły się te słowa po polsku,lub w innej wersji językowej, tej, którą wybierze sobie użytkownik.
  2. Czy pojawi się wersja polskojęzycza
  3. Czy koledzy z RFN dostarczyli już tłumaczenie na niemiecki?

Owszem. Ale tłumaczeniami zajmę się, gdy dodam już wszystko co chce bo potem tłumaczenie wymaga więcej czasu przy dodawaniu nowych rzeczy.

Pomysłów jest sporo tylko czasu brakuje, aby to dokończyć.

Dotevo, nie dałoby się tego dać w jednej linijce?

U mnie jest w jednej. Słyszałem, że na Chrome dziwnie się wyświetla ale jeszcze nie miałem okazji poprawić.

Nadal się rozjeżdża na testowym? http://osm24.eu/fortests/index.php#!19/51.12112/17.04541/

W chrome widać tylko set…

Owszem. Pytanie czy jest jedna linijka. Przeniosłem pozostałe przyciski na mapę.

Dwie niestety.

W takim razie jeśli ktoś widzi błąd to chętnie przygarnę łatkę https://github.com/dotevo/osm24/blob/master/main.php

Edit: coś poprawiłem, ale nie wiem czy to…

U mnie pod linuxem w chrome jest OK teraz. No może poza tym błędem na samym początku (w firefoxie chyba też jest, ale za szybko znika, abym zdążył przeczytać co tam wyświetla):
Notice: Undefined index: lang in /usr/home/dotevo/domains/osm24.eu/public_html/language.php on line 32
Chyba chodzi o “Never forget to start a session” ;).