Co renderuje surface=unpaved ?

Witajcie.
Mam dylemat. Dotychczas drogi osiedlowe ale bez asfaltu, betonu, kostki a np. z błota (a we Wrocławiu jest takich dużo) zapodawałem jako highway=unsurfaced. Teraz ten tag jest ‘obsolete’ ale mapnik go rysuje. Mogę zatagować teraz tą drogą z takiem surface ale w mapniku zostanie to wyrysowane jako zwykła ulica a chciałbym tego uniknąć. Więc mam pytanie - co renderuje ten tag?

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale też mnie irytuje brak rozróżnienia na renderze dróg unpaved :confused:

Mapujemy zgodnie z stanem faktycznym czyli:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:surface
Co renderuje mapnik to jego sprawa i może się zmienić w każdej chwili.

No właśnie, jak wysłać prośbę by zaczęto to uwzględniać? Przecież nie będę sobie renderował za każdym razem mapy sam :wink: Może na openstreetmap.pl by się dało :wink:

Prosbe wysyla sie przez trac.openstreetmap.org najlepiej z zalaczonym patchem.

Renderowanie i serwowanie grafiki z osm.pl to bylby lekki overkill dla tego lacza ktorym dysponuje, ale moze daloby sie Cloudmade Style Editorem generowac grafike (kafelki) a osm.pl sciagaloby je z cloudmade tak jak teraz sciaga z openstreetmap.org.

Jakby ktoś zrobił patcha to byłoby fajnie - bo ja to nie bardzo się znam na tym i trochę bym się z tym namęczył (chociaż jak się wkurzę to nie wiem czy tego nie zrobię).