Witajcie.
Mam dylemat. Dotychczas drogi osiedlowe ale bez asfaltu, betonu, kostki a np. z błota (a we Wrocławiu jest takich dużo) zapodawałem jako highway=unsurfaced. Teraz ten tag jest ‘obsolete’ ale mapnik go rysuje. Mogę zatagować teraz tą drogą z takiem surface ale w mapniku zostanie to wyrysowane jako zwykła ulica a chciałbym tego uniknąć. Więc mam pytanie - co renderuje ten tag?
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale też mnie irytuje brak rozróżnienia na renderze dróg unpaved
Mapujemy zgodnie z stanem faktycznym czyli:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:surface
Co renderuje mapnik to jego sprawa i może się zmienić w każdej chwili.
No właśnie, jak wysłać prośbę by zaczęto to uwzględniać? Przecież nie będę sobie renderował za każdym razem mapy sam Może na openstreetmap.pl by się dało
Prosbe wysyla sie przez trac.openstreetmap.org najlepiej z zalaczonym patchem.
Renderowanie i serwowanie grafiki z osm.pl to bylby lekki overkill dla tego lacza ktorym dysponuje, ale moze daloby sie Cloudmade Style Editorem generowac grafike (kafelki) a osm.pl sciagaloby je z cloudmade tak jak teraz sciaga z openstreetmap.org.
Jakby ktoś zrobił patcha to byłoby fajnie - bo ja to nie bardzo się znam na tym i trochę bym się z tym namęczył (chociaż jak się wkurzę to nie wiem czy tego nie zrobię).