Konkurs "Bocianie gniazda 2014"

1893 bocianie gniazda w Polsce
2027 na świecie

czy ten świat jest z Polską, czy bez? Bo jak z Polską to nie przekroczymy :wink:

Oczywiście, że z :slight_smile: zaledwie 134 gniazda są poza Polską

W Żywkowie na tablicy było napisane, że “Co czwarty bocian jest Polakiem” :slight_smile:

Pytanie: pojawiają się niekiedy na mapie gniazda bez zdjęć - czy można wtedy doda własne gniazdo ze zdjęciem?
Pytanie 2: nie zawsze uda się cyknąć zdjęcie bezpośrednio gniazdu - czy zdjęcie zrobione kawałek obok, z zapisanymi danymi gps, też jest ważne? I czy załaczać je wtedy do dodanego gniazda?

Oczywiście nie usuwaj istniejącego w OSM gniazda. Możesz przesunąć, poprawiając lokalizację - jeśli znasz dokładniejsze położenie.
Dla istniejącego w OSM gniazda możesz uzupełnić tagi, między innymi o link do zdjęcia.

Nie wiem czy przeglądałeś inne zdjęcia. W większości, oprócz gniazda, obejmują one kawałek krajobrazu (i nawet lepiej).

Gniazdo na tyczce do uprawy chmielu - dałem nest_mount=hop_pole - za słownikiem polsko-angielskim gdzie “hop pole” to tyczka do chmielu.

IMHO takie rozdrabnianie wartości niczego nie wnosi ani nie ułatwi ew. renderowania.
Jeśli jest link do zdjęcia to ono znacznie lepiej spełni zadanie niż mnożenie szczególnych przypadków w tagach.

Ale to Wy dbacie o dokładność - a nie jest to ani słup, ani drzewo, ani komin, ani dach - więc jest to tyczka do chmielu.

@micra: zwróć uwagę, że miklobit nie bierze udziału w dyskusji o mapowaniu dróg w lesie, więc ten przytyk jest trochę nietrafiony :slight_smile:
IMO, wartości tagu nest_mount= mogą być user defined.
Jeśli chodzi o rendery, to zawsze można wziąć pod uwagę głównie występujące typy, a takie rodzynki wrzucić do kategorii “inne”.

Nie, chciałem być precyzyjny - akurat w przypadku gniazd mało jest wyjątków, a nie znając listy dopuszczalnych wartości dodałem nową, natomiast nie widzę przeszkód, by zmienić tę wartość na coś bardziej koszernego - zgodnie z czyimkolwiek widzimisię.

Nie, to nie przytyk - to stwierdzenie faktu - bez złośliwości.

Ja popieram Zbyszka. Jeśli nie mamy odpowiedniego tagu na to to nie widzę problemu aby ten tag był unikatowy w tym przypadku.

Przypominam, że konkurs kończy się już niedługo - 15 sierpnia o 23:59:59 :wink:

Tak informacyjnie tylko piszę, że konkurs się zakończył :slight_smile:

Niestety, brak internetu na urlopie i “padnięta” karta w aparacie (straciłem około 30 gniazd) nie pozwoliły zakończyć konkursu zgodnie z założeniami :slight_smile:
Ale zabawa była przednia. I pouczająca.
Niewątpliwie załapałem bakcyla OSM i tym razem się z nim nie rozstanę.

Gratuluję zwycięzcom.

(Oczywiście gniazdo można dalej dodawać?)

Można dodawać, konkurs tylko miał zachęcić.

Bociany już odleciały a odkryłem trzy nowe gniazda tylko że bez bocianów.
Czekać do następnego lata i zrobić fotkę jak są w gnieździe czy nanosimy na mapę z fotkami pustych gniazd ?

Tak informacyjnie i zapobiegawczo się zapytam: czy punkt 13 regulaminu jest/będzie wykorzystany przez Organizatora w jakiś sposób? :slight_smile: niedługo minie tydzień od zakończenia konkursu, a tu cicho :stuck_out_tongue:

Będzie będzie. Proszę czekać cierpliwie :slight_smile:
(po prostu ostatnio mam trochę mniej czasu niż zwykle)

Focić tak jak jest. Dodajemy do OSM gniazda, a nie bociany :slight_smile: Oczywiście, niech zdjęcie zawiera kawałek okolicy (pisałem gdzieś na początku jak kadrować zdjęcia).