Czy ktoś rozeznany lepiej w temacie mógłby ocenić czy możemy korzystać z WMS Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska? Chciałbym dorysować obszar Drawieńskiego Parku Narodowego (tak, brakuje nam całego PN!) a ich WMS zawiera precyzyjny obrys, sprawdziłem w JOSM. Jedyna informacja prawna jaką udało mi się znaleźć: http://www.gdos.gov.pl/News/view/1921/Granice_obszarow_Natura_2000_dostepne_zgodnie_z_INSPIRE
A jaka jest licencja tych materiałów? Mi od kilku miesięcy UMK uparcie odpisuje że nie mogą tego udostępnić na otwartej licencji albo w sensowniejszym formacie niż wygenerowana mapa (przykładowe warunki: http://www.miip.geomalopolska.pl/imap/Imap_info.html ).
w powiecie choszczeńskim raczej wszystkie są dodane. Ale największy teren parku u sąsiadów. Wpadnij na kawę do Choszczna jak masz czas i chęć. Wymienimy się doświadczeniami.
Chęci są ale czas podporządkowany rodzinie w celu zapewnienia transportu i atrakcji Dziękuję ale nie zdążę.
Jakieś szczegóły techniczne można prosić? Odkryłem niedawno, że cały Magurski PN jest do narysowania. Nierzadko natykam się również na rezerwaty, których brakuje w OSM.
Natomiast techniczne szczegóły może zapoda ktoś bardziej obeznany. Ja bym próbował wydzielić interesujące obiekty przy pomocy QGIS a potem zaimportował je do JOSM.
A jaka jest licencja tych WMSów Krakowa? Mi od kilku miesięcy UMK uparcie odpisuje że nie mogą tego udostępnić na otwartej licencji albo w sensowniejszym formacie niż wygenerowana mapa (przykładowe warunki: http://www.miip.geomalopolska.pl/imap/Imap_info.html ).
Wątpię by były na odpowiedniej licencji (na pewno nie ma powodów by sądzić że są na odpowiedniej) a już są wykorzystywane.
Informuję, że zrobiłem mały update w liście map w JOSM.
Usunąłem WMS Geoportalu 1, bo jakiś czas temu wyłączono już jego serwery, dodałem za to WMS do PRNG. Powiat będziński też został zaktualizowany. Zainteresowani proszeni o odświeżenie sobie WMSów w JOSMie :).
Aha, jeśli brakuje nam jakiegoś podkładu w JOSM to dajcie znać.
Miejska ortofotomapa Katowic została zaktualizowana, naprawdę dobrej jakości zdjęcia sprzed na oko 2-3 miesięcy, warto zabrać się za poprawianie zwłaszcza ostatnich inwestycji.
posiada połączenie podkładów google z warstwą połączonych messtishblatter’ów. ostatnio trochę z nich korzystałem do mapowania rzek i strumieni na terenie pomorza środkowego.
trochę to jest upierdliwie, bo każdy z arkuszy teraz muszę ręcznie kalibrować, a tak można by po prostu wrzucić sobie warstwę do JOSMa. Może ktoś obeznany mógłby na to rzucić okiem?
(Przy okazji mała aktualizacja odnośnie postępów z podlinkowaną instrukcją: walczę z podłączeniem tilecache’a do mapserva, zdaje się, że jest drobny problem z formatem bboksa. Jak to przeskoczę postaram się uruchomić testowo serwer z ISOK-iem dla publiki).
Próbowałem ostatnio “na siłę” zdefiniować w JOSM parametry isokowych warstw. WMTS cieniowania nie wypalił. Udało się podczepić WMS z hipsometrią Isok, ale efekt wyszedł nieciekawy, bo kafelki barwione były w sposób niejednorodny Trzymam kciuki za projekt psadik-a.