Jest to jednak pierwsza moja edycja dotykająca relacji, a dotyczy np. DK16, więc chyba warto aby ktoś z doświadczeniem spojrzał czy za mocno nie napsułem.
Nie, to jest stary model tagowania. Co prawda oczywiście jeśli ktoś chce, wciąż go może uzywać. Chciałem tylko zwrócić uwagę na “teraz powinno”.
Ta relacja z Iławy, to faktycznie wykorzystuje tagowanie poprzednie, więc forward/backward by się tutaj przydało.
Linie autobusowe często się zmieniają? Szczerze wątpię… Zwłaszcza w niewielkiej Iławie.
Ten łącznik, nazwałbym Józefa Mackiewicza, tak jak reszta te tertiary.
(trochę wyżej schody nie są pociągniete do chodnika, brak łącznąści dla routingu)
W Krakowie linie autobusowe i tramwajowe zmieniają się co chwila, cały czas jest remont jakiejś istotnej drogi i z tego powodu kilka linii nie jeździ lub jeździ inaczej, są dodatkowe, co jakiś czas coś znika (np. ostatnio z okazji wakacji), czasem się coś nowego pojawia. O losach tramwaju 8 to nawet w gazetach pisali. Choć w Iławie może być to stabilne.
Schodów na Geoportalu nie widać, sprawdzę kiedyś na miejscu czy jest tam połączenie (na razie notke utworzyłem).
No i z problemu “brak adekwatnego tagu sport dla tych siłowni” zrobił się problem - który sposób wybrać. Choć przyznam, że dla tych obiektów fitness pasuje mi bardziej niż bodybuilding. Może ktoś jeszcze się wypowie, uzgodnimy jakiś standard… (albo zauważymy, że już gdzieś jest… nie sądzę, żeby takie siłownie to był nasz rodzimy, polski wymysł).
Ale pitch to “boisko”, jakiekolwiek. A stanowiska z przyrządami do ćwiczeń dla mnie nie są boiskiem - miejscem gdzie można grać; miejsce rozgrywek, meczy.
Taginfo pokazuje że najpopularniejszą alternatywą jest amenity=exercise, ale ma tylko 142 instancje. sport=exercise ma ponad 1000, ale Taginfo nie pokazuje z czym w pakiecie jest tagowane.
Tak czy siak powinien być punkt wspólny drogi z wodą (linii drogi z linią wody - rzeki, strumyka,…). Obszary drogi i wody też powinny mieć punkty wspólne w miejscach przecięcia jednego z drugim - tym bardziej, że jeśli oznaczamy ford jako linię, to można by było oznaczyć przynajmniej rzekę/strumień jako obszar.