Zgadza sie
Ale to chyba powinien być highway=path? Mocno mnie irytuje, gdy widzę footway w lesie.
No pewnie, że powinno być highway=path i dlatego poprawiam każdy przypadek, na który natrafię. Dlatego nie mogę Wam podać przykładu
@Zbyszek,
To może przejedź się API i zamień highway=footway na highway=path w obszarach leśnych?
PS, “chodniki” można pominąć na mapie samochodowej.
W lasku Bielańskim są ścieżki na których jest zakazany wszelki ruch poza pieszym. Jak je oznaczyć?
highway=path jest jak znalazł. Można dodać bicycle=no na wszelki wypadek.
Tam ktoś jeszcze dodatkowo dodał w jednej foot=yes a w drugiej foot=designated… Przy czym ta druga renderuje się w Mapniku jak chodnik. Gubię się.
Witam, wgrałem dzisiaj mapy z tej strony (pierwsze z góry tabelki, plik IMG) do aplikacji Garmin Mobile XT 6 (Symbian s60v5) i mapa działa, ale nie pokazują mi się nazwy ulic, a jedynie jakieś skróty kilkuliterowe. Mapa Garmina działa w tej aplikacji normalnie. Przeglądałem lokalizację Podkarpacie, Przemyśl, okolice ulic Grunwaldzka, 3go maja, Glazera, św. Jana.
a spróbuj wgrać wersję “ogonki” (druga w tabeli). Pierwszy raz widzę taki błąd. Czy te skróty są powiązane z nazwami ulic? W sensie, że np. Henryka Sienkiewicza ma skrót HS?
Wersja ogonki działa OK. Nazwy rzeczywiście były powiązane, np. WMJP = Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego.
U mnie było tak samo z wersją bez ogonków, natomiast przy próbie użycia wersji z ogonkami aplikacja wyłącza się
Chyba będę musiał poszukać jakiejś innej nawigacji na s60v3.
zobacz jeszcze mapę Popeja: http://www.gmaptool.eu/pl/content/polska-osm-auto
mapa wydawana przez każdą osobę ma inną wewnętrzną strukturę, może jego zadziała u Ciebie.
Hej!
Właśnie wrzuciłem najnowszą wersję mapy :). Chyba poprawiłem większość zgłoszonych błędów (amenity=ice_cream będzie w następnej mapie, sorry :P).
Na serwerze pojawiła się też OSMapa-LIGHT.
Czy jest możliwość dodania na http://osmapa.pl/ możliwości linkowania do konkretnego miejsca? Coś typu http://www.openstreetmap.org/?mlat=50.2566&mlon=19.5076#map=11/50.2566/19.5076 ?
EDYCJA:
Cyba że to inna osmapa, nazwa wygląda na taką co z dziesięć projektów wybrało niezależnie.
moja mapa jest na podstronie garmin.osmapa.pl - wątek dotyczący samej strony osmapa.pl jest gdzie indziej :). IMHO są tylko dwie osmapy - webowa i ta na garminy.
Michał, chciałbym Cię poprosić o aktualizację.
Pozdrawiam,
radmar
Przyłącze się do prośby
hej!
Mea culpa, przed miesięcznym wyjazdem wgrałem nowe mapy, ale zapomniałem na stronie zmienić znacznik czasu - pokazywał 08.07.2014 a mapy były z 30.07
Jutro albo pojutrze wgram najnowsze.
No i widzę, że zgodnie z obietnicą jest nowa wersja :). Domyślam się, że OSMapa-warstwice się nie zmienia, nie trzeba więc jej wielokrotnie ściągać?
dokładnie