Coś mi to przypomina (https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.86314/16.31495), z tym, że dla mnie zostawienie miejsc na chodniki ma sens - może dlatego, że na moim osiedlu są chodniki szerokości półtora metra i takie szerokości drogi. Poza tym dzięki temu trawniki robią się mniejszymi obszarami i zwykle nie trzeba robić w nich dziur na inne obszary. I tutaj denerwuje mnie jedna rzecz: należałoby właściwie użyć dla trawników osiedlowych tagu landcover=grass (a nie landuse=village_green albo natural=grassland - bo te przeznaczone są do czego innego), ale landcover=grass nie wyświetla się wcale nie tylko na domyślnej mapie OSM, ale nawet nie koloruje się w (moim) JOSM.
Ja po bardzo krótkim przemyśleniu widzę to tak: highway=stop (jeśli przed wjazdem na skrzyżowanie jest znak STOP), highway=give_way (jeśli jest znak ustąp pierwszeństwa), highway=traffic_lights (jeśli wjazd na skrzyżowanie jest regulowany sygnalizacją świetlną). W każdym innym przypadku tagi nie są potrzebne - punkt K to taki punkt, w którym krzyżuje się “normalne” highway (czyli to, co do tej pory jest drogą-linią) z obszarem drogi (krzyżuje się = punkt wspólny). Dodatkowe tagi pod nawigację (żeby działała efektywniej) można dodać na etapie przygotowania pod nią mapy.