jakiś czas temu spróbowałem zmapować moje osiedle tak żeby zmninimalizować ilość “białych plam” do minimum:
http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.37861/16.96626
w tym celu dociągałem zawsze “highway=pedestrian+area=yes” i “landuse=village_green” do krawężników, nawet jeśli na ich krawędzi był chodnik to rysowałem go przed granicą obszaru, odpuściłem też sobie robienie przerw pomiędzy obszarami dla chodników wg mnie wygląda to na mapie karykaturalnie, przecież osm to nie ma być zdjęcie satelitarne z efektem posteryzacji tylko mapa/ plan, dlatego nie rozumiem czemu w wielu miejscach przyjęło się robienie przerw dla chodników, ulice tak, bo są szerokie i to zawsze “szkielet” mapy więc ma to sens, ale chodniki? Co do renderowania do pomijając graficzne zacofanie mapnika na które wyżaliłem się już w temacie “Tematy ogólne” to na przykładzie zalinkowanego miejsca irytują mnie 3 rzeczy:
*“highway=living_street” jako gruba, szara linia (powinno to być renderowanie w sposób zblizony do “highway=service”, jak na MapSurfer)
*brak renderowania “amenity=waste_disposal” czyli śmietników (a na MapSurferze jest)
*zbyt duże i zbyt jaskrawe literki “P” na parkingach, w wielu miejscach bardzo pogarsza to czytelność mapy
tak jak już kiedyś pisałem, marzy mi się zamiana domyślnego stylu mapy na “MapSurfer” bo renderuje on więcej rzeczy niż mapnik i jest po prostu ładniejszy, ale niestety nie sądzę że kiedykolwiek się tego doczekam