cieszę się że do nas dołączyłeś! Obecnie nie mogę się tym osobiście zająć, ale z pewnością ktoś z nas Ci pomoże.
Im bardziej konkretne będą Twoje pytania, tym szybciej będzie można Cię wesprzeć.
Serdecznie Cię pozdrawiam i z góry dziękuję za Twoją pomoc w projekcie
Poprawianie Głównego Szlaku Świętokrzyskiego idzie na tyle sprawnie, że biorę na siebie to zadanie, sporo zostało już zrobione.
Rysowanie szlaków wymaga utworzenia “relacji” szlaku i przypisania do niej wszystkich odcinków dróg i ścieżek, po których szlak biegnie. Niestety, tylko niewielka część dokumentacji została przetłumaczona na język polski: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Relation:route Jeśli posługujesz się angielskim to resztę doczytasz i porównasz z już istniejącą relacją dla GSŚ: http://hiking.waymarkedtrails.org/pl/relation/3372500
Przy okazji mam pytanie. Czy istnieje coś takiego jak rowerowy szlak im. Edmunda Massalskiego? Mamy taki ogryzek na OSM: http://cycling.waymarkedtrails.org/pl/relation/1762938 a nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek informacji na ten temat w sieci.
Dzięki za wyrozumiałość!
Postaram się, żeby nastepne moje kawałki nie wymagały już poprawek. Szczerze mówiąc, nie kojarzę w tym miejscu czerwonego szlaku rowerowego. Pieszy rzeczywiście ma taką nazwę, wydaje mi się, że może to tylko czyjaś pomyłka
Nie ma co przesadzać z tą wyrozumiałością. Poprawianie idzie mi szybko bo korzystam z Twojej pracy. Jak na razie dołożyłeś do projektu więcej niż zepsułeś Sam wiesz ile czasu zajęło obejście tego szlaku, nawet jeśli było przyjemnością.
Trochę wcześniej skrytykowałem, ale ujmę to tak: chciałbym mieć taki “bałagan” w mojej okolicy zamiast białych plam, w których powinny być szlaki, jak jest teraz. Kto wie, może uda mi się wykonać dość ambitny plan i dodać jeszcze ze cztery kompletne szlaki piesze w okolicy w tym roku. Oczywiście znacznie krótsze niż wspomniany wyżej szlak czerwony… (jakieś takie albo chociaż takie).
Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że niektóre odcinki szlaków, pokazane na mapach papierowych, nawet tych nowych, nijak się mają do rzeczywistości. To miedzy innymi dlatego wrzuciłem ten czerwony szlak, już na wstępie podejrzewając, że technicznie mogę to zrobić źle. Uznałem jednak, że lepiej będzie, jeżeli ktoś wskaże mi gdzie robię błąd, niż jak to już słusznie zauważyliście, zostawić w tym miejscu białą plamę. Faktycznie mogłem się wcześniej zapytać, jak to poprawnie zrobić, ale przecież nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. OK. kończę ten wątek. W zasobach mam sporo śladów GPS, włóczę się po okolicy od lat z tendencją do archiwizowania przebytej trasy, jest więc materiał do opracowania. Zaczynam to powoli ogarniać, ale z pewnością nie omieszkam prosić kolegów o pomoc
Rozgryzam relacje i właśnie stworzyłem swój pierwszy szlak turystyczny. Mam prośbę o sprawdzenie: czy ten szlak jest prawidłowo skonstruowany? http://www.openstreetmap.org/relation/3864582
Prośba do wrocławian - brakuje nam adresu Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5a. Z tego co czytam w gazecie (papierowej) jest to dom na wodzie ulokowany w okolicach Mostu Grunwaldzkiego. Niestety, na zdjęciach nie jestem w stanie go znaleźć mimo, że stoi/pływa tam niby już kilka lat.
Faktycznie, na zdjęciach geoportalu go nie ma. Narysowałem z pamięci gdzie stoi. Nie wiem tylko, czy tag building=residential jest właściwy dla obiektu, który formalnie jest jednostką pływającą (bez napędu, stoi stale w tym samym miejscu - w końcu ma nawet adres ).
Postanowiłem sprawdzić jak wyglądają ślady ze Stravy na terenie Puszczy Białowieskiej. Niestety, odkryłem przy okazji że tam jest prawdziwa masakra, szczególnie w trójkącie Kleszczele-Hajnówka-Białowieża-granica państwa. Drogi bez początku i bez końca, idące kilkaset metrów od swojego autentycznego przebiegu, sieczka. Poprawiłem parę rzeczy opierając się na Stravie i Geoportalu, ale jakby ktoś czuł potrzebę zadbania o teren, były nie było, z listy światowego dziedzictwa UNESCO, to tam jest jeszcze mnóstwo roboty.
Narysowane przez niego (2 lata temu) drogi to raczej ogólne wskazówki że gdzieś w okolicy jest jakaś droga, a nie mapa. Pewnie wina słabych podkładów, ale tak czy siak masakra.
Ładnie to tak kolegę krytykować, Rekrutacjo? A tak na poważnie – popraw popraw. Rysowałem to wtedy na podkładach Geoportalu, ale JOSM jeszcze wtedy nie obsługiwał podkładów automatycznie, trzeba było kalibrować ręcznie i czasem takie właśnie były efekty.
Aczkolwiek kilkaset metrów to przesada.
A jeli chodzi o, jak to nazywasz, sieczkę, to nanosiłem jedynie te drogi i skrzyżowania, króre były mi potrzebne do trasy. Wtedy były tam całkowicie białe plamy, więc robiłem tylko tyle na ile mi czas pozwalał z nadzieją, że ktoś kiedyś dorysuje resztę.
Padło na Ciebie, Jarku, więc cieszę się, bo wiem że zrobisz ze znacznie większą ode mnie starnnością ;]
UPDATE: Usunalem z mapy kilkanascie drog gruntowych ktore mialy przebiegi na calej lub czesci swojego przebiegu niezgodne z rzeczywistoscia (na bazie ortofotomapy i sladow stravy). Niestety, sposob w jaki byly rysowane (dlugie, skomplikowane linie ktore czesciowo byly rysowane calkiem przyzwoicie) oznacza ze z mapy znika takze troche wartosciowej informacji. Mysle jednak, ze lepiej to wszystko narysowac od nowa niz meczyc sie teraz z poprawkami. Bardzo prosze o przejrzenie tego jeszcze - jesli waszym zdaniem takie usuniecie jest gorsze niz zostawienie tych drog, to zrobcie revert. Changeset: http://www.openstreetmap.org/changeset/23973133
Na mapie ciagle pozostale strasznie duzo drog w tym regionie do poprawki badz usuniecia…