rogal: Na wstępie jeszcze raz dzięki za Twoją pracę, bo dzięki temu mapowanie nabrało dla mnie jeszcze większy sens.
U mnie (na etrex 20) kolor wody i lasu to inne składowe RGB, więc ciężko aby się zlewały.
Ale na wyświetlaczach mono bardzo realne, że tak jest. Wyświetlacz mono ma np. etrex 10, ale tam chyba nie można wgrać map więc problem rozwiązuje się sam.
w sumie każdy obiekt historyczny jest atrakcją turystyczną
zastanów, zastanów…
Jak dla mnie w ogóle: landuse=farm, farmland, farmyard nic nie wnosi do “tematu” i lepiej pominąć te tagi. Tym bardziej, że mapa waży coraz więcej i przewijanie jej staje się irytujące
to jest jakiś kosmos, którego przyczyny nie znam :). Najpewniej wynika z tego, że format Garmina nie jest do końca rozpracowany. Napiszę to twórców konwertera, może oni coś wymyślą.
Mógłbyś ustawić, aby drogi serwisowe były wyświetlane przy większych oddaleniach - bo obecnie jest to 300 m.
Aby w renderowaniu szlaków “bez koloru” - tak jest w przypadku Czech) priorytetem była specyfika relacji: ncn\rcn (kolor niebieski) nad lcn (kolor czerwony). Bo obecnie jest na odwrót: http://zapodaj.net/1f22a9edac391.bmp.html
Obecnie w lasach spotkasz drogi “leśne” dużo lepsze niż niejedna droga osiedlowa (w osiedlach domków jednorodzinnych) oznaczane jako highway=residential.
Wiele dróg leśnych (szczególnie przeciwpożarowych) posiada bardzo dobre parametry - utwardzoną nawierzchnię i są równe jak stół, co nie przeszkadza aby na końcu takiej drogi stał szlaban uniemożliwiający wjazd. Życie jest bardziej skomplikowane niż tagi OSM.
tylko ja się boję, że jak dam serwisowe wyżej to zasyfi całą mapę - skok pomiędzy poziomami jest dość duży
Podesłałbyś mi link do miejsca w którym jest problem z tym szlakiem?
BTW - pracuję nad mapą osmapa-light przeznaczoną dla starszych urządzeń oraz nawigacji typowo samochodowych - wyrzucone zostaną budynki, większość mało ważnych landuse, chodniki, itp. Niedługo wystawię do testów
To może przynajmniej zwiększyć do 500 m. bo to jedna z najwygodniejszych odległości w czasie jazdy…
Tutaj masz link: http://osm.org/go/0LWqBPfh–?layers=CN
Niedługo będzie nowe wydanie, a w międzyczasie zapraszam do testów OSMapa-Light. Jeżeli ktoś ma nawigację samochodową lub jakiś stary i powolny odbiornik to na pewno skorzysta :).
Tak samo jest w przypadku starych odbiorników, które sobie nie radziły w ogóle z OSMapą - jeden z użytkowników ma Garmina wbudowanego fabrycznie w motocykl (sic!), który nie czyta plików TYP i nie rozumie połowy typów danych. Jako tako udało się to naprostować :).
Wycięte są budynki (za wyjątkiem obrysów z tagiem amenity), chodniki, ścieżki rowerowe (to akurat chyba przywrócę), większość danych obszarowych, itp. Zastanawiam się jeszcze nad wycięciem lasów/zieleni - bo ponoć przeszkadza niektórym przy jeździe samochodem.
Witam, wgrałem dzisiaj mapy z tej strony (pierwsze z góry tabelki, plik IMG) do aplikacji Garmin Mobile XT 6 (Symbian s60v5) i mapa działa, ale nie pokazują mi się nazwy ulic, a jedynie jakieś skróty kilkuliterowe. Mapa Garmina działa w tej aplikacji normalnie. Przeglądałem lokalizację Podkarpacie, Przemyśl, okolice ulic Grunwaldzka, 3go maja, Glazera, św. Jana.