Wrzuć info na główną listę mailingową talk@
Dotevo,
składam protest. Tak gorąco a nie ma lodziarni na gdzie.bl.ee jest tylko cafe albo restaurant w połączeniu z cuisine a nie ma shop=ice_cream ani amenity=ice_cream
i widzę, że ludzie mapują pod render
Ja tam nie zaglądam
Bardzo chętnie dodam. Nie lubie dualizmu więc dodam amenity=ice_cream
http://gdzie.bl.ee/index.php#!15/51.1129/17.0413/type=eat/store=store_all/cuisine=ice_cream/
Edit: I łatka jeśli ktoś chciałby poznać budowę strony:
https://github.com/dotevo/osm24/commit/8ca0749dc79e24adc8b84f0ba640daca1785b3a7
Hi!
Gdzie.bl.ee looks nice!
Is it possible to add support for website=* and phone=* tags? They are 10 times more popular than contact:* variants.
http://taginfo.openstreetmap.org/search?q=website
Jest problem. CoinURL którego używasz do reklam, jest uznawany (sprawiedliwie lub nie) za niebezpieczny. To stanowi duży kłopot, jak widać tutaj:
EDIT: wygląda na to, że to jednak sprawka domeny bl.ee :<
Ok. I’ll add.
I tak planowałem go (facebooka) usunąć więc teraz mam motywacje.
opening_hours=24/7 nie pracuje
zakładka “Opening hours” jest pusta
Done
Muszę przeanalizować kod, którego nie jestem autorem. Tymczasowo wpisuję “24/7” aby nie była pusta. Postaram się coś więcej zdziałać jutro.
Wrzuciłem na testing office i craft. Są bez ikonek i tylko kilka typów. Jeśli ktoś ma uwagi/ikonki to zapraszam.
http://gdzie.bl.ee/testing/index.php#!15/51.1154/17.0433/type=craft/craft=craft_all/store=store_all/
podobnie jak z lodami - wolimy shop czy craft dla glaziery (szklarz)? Głosowania na wiki brak.
Dotevo, dziękuję!
Dla mnie to jest craft, ale ja się nie znam na razie wrzuciłem to testowo i trzeba rozbudować listę w sensowny zestaw.
Wydaje mi się, że najwyższy czas zaktualizować format “opening hours”, “service_times”
W edytorze JOSM mamy przygotowaną wtyczkę w “Dane → Edytuj godziny otwarcia” lub Ctrl+Alt+Shift+O
Ale najgorzej wygląda format kontaktu telefonicznego.
Powinno być według:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:contact
Czyli, na przykład: +48 12 655-1234
Obecnie mamy pełną “wolnoamerykankę”
Potrzebny chyba jest jakiś skomplikowany skrypt na turbo-overpass aby to poprawiać
Jeśli wstawiam numeru do kontaktu to wstawiam je w formacie +CCABCDEFGHI (bez spacji), bo kiedy dymek wyświetli się w przeglądarce to mogę skopiować numer lub od razu na niego zadzwonić, jeśli rozpoznawane są numery telefonów (np. przez Skype’a). A nie jakieś myślniki i inne cuda wianki…
Tu właśnie jest problem.
Numery telefonów podajemy zgodnie z formatem ITU-T E.164, czyli:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_telefonu
Ale Wiki podaje inny format, taki jaki podałem poprzednio.
Osobiście uważam że powinno być:
stacjonarny: +48 126541234
komórka: +48 512123456
Zaraz to zaktualizuję na Pl:Key:contact.
Dodałem nowy filtr w “Other”. Bardzo słabo u nas z tagiem internet_access.
http://overpass-turbo.eu/s/3J3
http://gdzie.bl.ee/index.php#!14/51.1105/17.0381/type=eat/internet=int_yes/
Niestety nic nie pokazuje obszaru obejmowanego przez miejski hotspot
Mogę dodać hotspoty, ale obszaru chyba nie mamy w OSM bo to zależy od odbiornika.
Strona przeniesiona na bardziej przyzwoity adres, ponieważ wiele osób starego adresu nie lubi. Stare adresy powinny ładnie przekierować wszystko na nową stronę.
osm24.eu